10.4.2022
Kategorie: Politika

Ať žije KSČ! Ať žije soudruh Husák! – omlouvám se – Ať žije ODS! Ať žije pan Fiala!

Sdílejte článek:

PETR VLK

Tak na půl oka, více mi Ukrajina nedovoluje, jsem sledoval sjezd  ODS. A  dění na něm!  Pamatuji sjezdy  KSČ. To bylo vždycky  sebeoslavovaní, malování světlých a ještě světlejších zítřků! A  také se účtovalo s třídním nepřítelem, imperialisty a jejich domácími pomahači.  A vše uzavíralo ujištění, že  strana neztratí sepětí s lidem!

Četl jsem oba  Fialovy  projevy. A také  ten Vondrův.Rozdíl žádný. A v průběhu a organizaci  sjezdu také ne!  Nerozborná jednota  delegátů a  vedení strany, kult generálního tajemníka – omlouvám se- předsedy strany, jednotný potlesk a úsměvy sekretárok, jak zpívá klasik.

Nějaké rozdíly? Ano,  červenou nahradila modrá, hvězdy, srpy  a kladiva jakýsi pták, o němž je veřejnost hluboce přesvědčena, že  se jedná o straku a zcela  chyběly  závazky pracujících. Bodejť  by ne, když  nikdo, zejména  při vládě Fialova obludária, netuší, jak dlouho  ještě  v práci  bude.

A to je  asi tak  všechno. Vlastně – ještě  něco společného a přece tak rozdílného tyhle dva sjezdy vykazovaly – absolutní a bezmyšlenkovitou oddanost spojenci  největšímu a nejtemnější hrozby podlému smrtelnému civilizačnímu nepříteli a vnitřním rozvracečům a záškodníků, Hlavně  ideologickým diverzantům. Tohle  se odehrávalo  tehdy i dnes. Jen  USA a Rusko si prohodily  role!

Tím rozdíly  končí.  Soudruh  Gustáv  Husák, omlouvám se, už si vážně zkusím dát pozor -přece pan Petr  Fiala, vykazují  až nezvykle  mno shodných rysů. Aba  se snaží vypadat  žoviálně a  nad  věcí,  Oba razí heslo, že  je přípustný  jen ten jediný správný názor. Oběma nic  neříká  svoboda  slova. Pro ty, kteří jim jsou nepohodlní.  Oba si berou  občany  jako rukojmí své politiky. Oba  dva  důsledně používají tzv. dialektiku. Což  je způsob myšlení a morálky, kdy  černou lze  vydávat   jak za černou, tak za bílou a  naopak, podle  toho jak to zrovna potřebují!  Za Husáka  se tomu říkala  marxleninská dialektika. Pro Fialu už tedy  nutně zbyla jen ta dialektika. Výsledek i podmínky používání  jsou stejné.  A to Fialovi  nechutně  fandím! Stačí se trochu probrat jeho sebeoslavným projevem, když  z 510 hlasovacích  lístků  byl znovuzvolen předsedou  510 hlasů!  Korejský  Kim by neudělal lepší výsledek. A Husák v hrobě jen tiše  závidí…Ať  žije soudruh…. eh už  zase?! Ať  žije pan Fiala!

Že  si vymýšlím? Ale  ani náznakem!

Přetisknu podstatnou část  z toho, jak Fialův projev zachytil portál  Echo24  ve svém článku:

Fiala získal drtivou podporu. „Je nutné úplně změnit energetiku a udržet sociální smír“

do nějž si dovolím na příhodných místech přičinit  nějakou tu poznámku. Článek nepřebírám celý. Jen ty  nejzásadnější pasáže.

Zvládnutí uprchlické vlny z Ukrajiny, aktivita v zahraniční politice či změna energetiky v Česku jsou podle premiéra Petra Fialy (ODS) hlavními úkoly vlády v příštích dvou letech. Kabinet musí také udržet sociální smír a vyhrát souboj s extremisty a populisty, řekl v sobotu Fiala v kandidátském projevu na kongresu ODS v Praze.

Zvládnutí uprchlické  vlny? O čem nám to tady  ten Husák vykládá? Jednak uprchlíky  hodili na krk obcím, ať se  s nimi vypořádají  jak umí a jednak a především vůbec netuší, kolik jich v zemi je.  Podle aktuálních čísel jich je  ZAREGISTROVÁNO asi 250 000, ale podle operátorů, přes počty sim karet jich po Česku běhá  ještě o 100 000 více. Takže  Fiala  a spol. ať nejprve  zjistí , kolik a koho  vlastně v zemi mají!!!  Ani toho nejsou schopni. A to mluví o bezpečnosti republiky!!! Netuší kolik, netuší kdo. Zahraniční aktivita?  Tak ono nestačí, co už napáchali? Oni v tom hodlají pokračovat? Přispívat celosvětovému rozvratu, jak jen to lze?  A změna  energetiky? Tak tomu se Kosa  věnuje  ze všech sil. Zejména  důsledkům. Slovo energetická chudoba v tuzemsku nikdo neznal Dokud  ODS  znovu nesestavovala  vládu. Teď  už  všichni vědí, vo co go! Teď už  ano!

Sociální smír? Tenhle  termín by  si zrovna  ODS NIKDO už neměla nikdy  dovolit  brát  do zobáku!!! Ne po Klausovi, ne po Topolánkovi a zejména ne po Nečasovi. On už si tehdy bohuželministr  Fiala  nepamatuje na  obří demonstrace  v Praze? Kvůli porušení sociálního smíru ? Nevadí. Však mu je  co nevidět  připomeneme  znovu. Dám si záležet, abych byl znovu u toho.   a vedle  toho učiním všechno, aby  ODS  už nikdy  žádný souboj s nikým  nevyhrála. Ani s populisty  nebo extrémisty. Ani populisté, ani extrémisté  si totiž nedovolili  umlčovat bez zákona  ty nepohodlné!  Fiala  ano! To nelze odpustit.

Fiala řekl, že před osmi lety přebíral ODS na pomezí života a smrti. „Dnes je opět v čele vlády a tvoří hlavní sílu v obou komorách Parlamentu,“ řekl. Působí to podle něj jako triumf, ale není to tak. „Stojíme těsně pod vrcholem, na vysokém útesu. Krajina je nepřehledná a rozeklaná. A všude kolem nás jsou strmé srázy a hluboké rokle. Až když tuto situaci se ctí zvládneme, pak si budeme moci říci, že jsme stanuli na vrcholu,“ konstatoval.

Klidně  se  soudruhu Hu.. eh pane  Fialo chlubte!  Komunisté  svou vedoucí roli zakotvili do ústavy a  kde  jsou? I nad politickými hřbitovy se klene  nápis  – Co jste vy, byli jsme i my. Co jsme my, budete  i vy! Nepochybně. A to, že  jste  unikli hrobníkovi z lopaty znamená jen tolik, že se na ni opět dostanete. A  s tím vrcholem? Tak to je moc  a moc  pěkné!! To vám ze  srdce přeji! Pamatuji  domu, kdy ODS  dominovala oběma komorám parlamentu, šéfovala  vládě  a  stavěla prezidenta. Já ano. A také to,  jak rychle o všechno přišla. Jste těsně pod  vrcholem? Vlastně  ano – už jen kousíček  zbývá k samému vrcholu arogance moci, zpupnosti, drzosti  a neschopnosti. Všechno tohle  už  jste  stihli za  těch pár  týdnů u moci  osvědčit. Vrchovatě. Věřím, že se na ten vrchol ve všem dostanete  co by  dup!  Přeji vám to. O to větší  a tvrdší pád  vás  čeká. A tentokrát doufám, že  už  po vás  nezůstane nic  víc než  politický mastný modrý  flek.

Loňské sněmovní volby se podle něj koalici ODS s lidovci a TOP 09 podařilo vyhrát, protože nabídla důvěryhodné změny. „Že spolu s naším příchodem skončí nesmyslné rozhazování našich společných peněz a bezstarostný život na dluh. Že se přestane lidem lhát a že nová dálnice bude znamenat opravdu novou dálnici, a ne nekonečnou opravu staré D1,“ řekl. Kritizoval i některé kauzy kolem bývalého premiéra Andreje Babiše (ANO).

Jo tak vy jste nabídli  program???!!!  A  důvěryhodný!!! Opět důkaz o  tom, že  přísloví o Bohu  a ranění slepotou  funguje  dokonale! Vy jste  volby  vyhráli jen díky  šťastné souhře okolností! Že Babiš  totálně zvoral covid. Ovšem tehdy  volič  ještě  netušil , co dokáže  Válek a vaše  vláda. Kdyby  tímhle srovnáním už  disponoval, neprohrál by.

Jsem zvyklý operovat  s čísly. K dnešku zemřelo na covid 39872 lidí. k datu, kdy jste přebírali moc + dva týdny inkubační doby  vykazoval počet zemřelých  33493.  Na  konto vaší bohuželvlády  připadá 6374 obětí!!! Což při zprůměrování na  12 měsíců představuje   15 309 nebožtíků!!!  Čísla shodná s Babišem. Jenže  ten se dostal do konfrontace  s naprosto neznámým virem a populace  do ní šla naprosto neočkovaná  a  vás navíc  potkal zatím nejméně  zabíjející kmen – omikron!!! Vaše  skore  covizemřelých je o to děsivější! Vedle toho  – kdyby nepropadlo rekordní množství  hlasů, naprosto výjimečné, ve svém rozsahu, NIKDY  byste  nedali dohromady většinu. Protože  zdrcující  převaha  těch  propadlých  šla PROTI VÁM!!! Ale klidně  si lžete  a plácejte  se po ramenou!!! Ať vám to vydrží co nejdéle.  Ať žije  KSČ!. Pardon  – ODS, já vím!

Vyzdvihl, že se nové koalici pod jeho vedením podařilo přepracovat „iracionální a nebezpečný“ návrh státního rozpočtu od vlády ANO a ČSSD, rozjet tendr na nový blok v jaderné elektrárně Dukovany či uzavřít dohodu s Polskem ohledně dolu Turów. „To všechno ale po dvou měsících změnil ruský vojenský útok na Ukrajinu, který do Evropy po desítkách let klidu opět přinesl hrůzy války a válečné zločiny, o nichž si většina z nás myslela, že jsou vyhrazeny už jen historickým knihám,“ řekl Fiala

Jo tak přepracovat iracionální a nebezpečný rozpočet  ANO a ČSSD? V kterém jste  deficit snížili  o 80 miliard? Tak, že o 20 jste navýšili příjmy  rozpočtu a  šedesát škrtli, Které nyní v novele  vrátíte. Aby bylo na  Ukrajince, když  není na  české občany. Včera  Kosa  citovala  Rakušana, že  nás národní hosté přijdou na 50 miliard. Tedy  tolik, co jste jako ušetřili. Na  vlastních. Kvůli Ukrajincům ovšem zadlužovat budoucí generace  lze. Ba dokonce se to musí!  Kvůli nim ano! Rozjeli jste tendr  na Dukovany?  Jako papírováním?  Svět  zírá! A český občan, zejména z libereckého pohraničí  také. Na tu naprostou kapitulaci před Poláky ohledně Turowa!!! Kde jste nesmyslně  vzdali vyhranou partii. A zájmy dotčených obcí!

Ruskou invazi označil za barbarský čin slábnoucí diktátorské velmoci na východním okraji Evropy. „Dál platí každá řádka a každý daný slib v našem vládním programu. Ale je zřejmé, že v dalších dvou letech se naše vláda bude muset ještě navíc potýkat s problémy, které v tomto rozsahu a čase zřejmě nezažila žádná jiná vláda od vzniku samostatné ČR,“ řekl.

No já pamatuji privatizaci a pamatuji dvě  tisícileté  vody. Což  svými důsledky a rozsahem  daleko překonávalo migrační vlnu. Debakl privatizace  a rozkrádání v nevídaném měřítku  způsobila  ODS. Ty  dvě potopy  příroda. Vždycky všechno hasila  jiná vláda než ODS a  vždycky  je zvládla. Ovšem vy  ani nevíte, kolik a jakých Ukrajinců  v  Česku máte! Takže beru na vědomí, že  potřebujete  dva roky, abyste  to zjistili.

Zvládnutí uprchlické vlny zařadil mezi priority nového kabinetu. „Dokážeme tím předejít řadě vážných společenských problémů,“ řekl. ČR má podle Fialy být aktivnější v mezinárodní politice. „Ruská agrese změní poměry ve světě a změní i situaci v Evropě. Je naší životní potřebou být aktivní součástí těchto změn,“ dodal. NATO i EU podle něj budou hledat svou novou roli. „Naším prvořadým cílem musí být bezpečnost a prosperita naší země v rámci společné Evropy demokratických států. Nyní se totiž nehraje o nic menšího,“ řekl.

A zase uprchlíci. Ano, to logicky priorita  je.  A vzniknou z toho VELKÉ  společenské problémy. Zejména, když jak uvedeno na Kose včera, Praha disponuje  letos  52 000 Kč. Zatímco vy hodláte  na jednoho migranta  vydat ze  státního 150 000Kč!!! Tohle  neskončí dobře! Nelze jinak! Protože ti v téhle zemi se začínají dělit na dvě kategorie  – Ukrajinci a  zbytek. Ohledně  vládní péče.

A bezpečnost a prosperita  naší  země?  V NATO?  To zas  budeme pod nějakým Kábulem  válčit za Prahu? Tentokrát třeba  pod Pekingem. Nebo pod Moskvou? A prosperita mezi eko a ideologickými šílenci  z Bruselu???  Tak něco takového si neumím ani představit.!  Ale  víte  co sou….. eh pane  Fialo,  nastavíme si vzájemně  jednoduchá  měřítka. Na jedné straně  bezpečnost a  prosperitu ČR a  na straně druhé Maďarska. Viktora Orbána. A snadno uvidíme  co a jak.

Fiala považuje za nutné úplně změnit energetiku v Česku a udržet sociální smír. Česko se podle něj musí kvůli volebním úplatkům Babišovy vlády vypořádat s hrozivým nárůstem zadlužení státních financí a zbytečně rozjetou inflací. Pokračovat chce v boji proti extremistům a populistům. Opozici v té souvislosti kritizoval za „vymýšlení si a šíření dezinformací“ v souvislosti s děním na Ukrajině. „Boj o charakter ČR loňskými volbami neskončil. Jen se přesunul do další fáze. Stále se hraje o to, zdali patříme na Západ nebo na Východ,“ řekl.

Opět energetika….  A sliby a sliby  a sliby… Zelení energetičtí  holuby ze zásadně neruských holubníků   už nám sami  do huby  létají!!! Samozřejmě pečení. Ekologicky. Jak jinak! Stačí už jen mlaskat.  A  sociální smír?  Tak ten se  s nimi přímo vylučuje!!! Desatero úkolů pro Herkula proti tomu představuje jen  nenáročnou dětskou bábovičku na písku! Budu u toho.  Až se ten sociální smír  začne  rozpadat! To už jsme slíbil.

Tak kvůli Babišovým úplatkům  je  Česká republika  zadlužena?  Já bych řekl, že především kvůli covidu. Jinak  Babiš  zadlužení celkem držel pod kontrolou! Na  rozdíl od Topolánka a  Nečase, račte vašnosti pamatovat?!! A  rozjetá inflace???  Tak tohle  už jde  za vaší vládou!!! Vy, až  natrefíte nějaký příští maškarní ples  si nepořizujte  masku! Netřeba!  Stačí když si na  krk pověsíte  cedulku s nápisem – JÁ JSEM INFLACE!  A bezpečně  dostanete  hlavní cenu pro nejlepší masku! A abych zase jen nemluvil, dám se  graf, jaká v Česku byla inflace od převratu. Z Kurzů.cz. Je to dokonale  ilustrativní.

Kdyby někdo tápal proč  jsou některé  roky  a hodnoty vyžlucené, pak mu sděluji,  že jde o roky, kdy  v tuzemsku vládla ODS!!! Správně  by to mělo být vymodřeno, ale můj program na screenshoty dovoluje jen žlutý zvýrazňovač.I slepý vidí, že kdykoliv  vládla  ODS, inflace se utrhla  ze  řetězu!!! Ale nikdy tak , jako za  Fialy! Prostě  někdejší heslo ptákostrany  – Dokázali jsme, že dokážeme!  u inflace platí dokonale!

Jediné , v  čem je na  vás spoleh, vedle  té inflace,  je už jen „boj proti dezinformacím“! Tohle  už  jste předvedl. Zákon, nezákon. Hlavně  to druhé!  A opozice  je  v této souvislosti terčem?  Je o mně  snad dostatečně  známo,  jaký poměr  zastávám k Babišovi a Okamurovi. Nikdo mne nemůže  podstrkovat  podjatost ze sympatie. Ale po tom, kdy  byly  zcenzurovány  nepohodlné opoziční weby  a Stříž vyhrožoval  třemi roky natvrdo se nemohu nezeptat – také se  chystáte zavírat opozici?

Ti cenzuru máte  s komunisty  a Husákem nastejno? Zbývá už jen to zavírání lidí.

Ať žije  KSČ. ať  žije  soudruh  Husák!!!  Ach , sakra, já se  toho reflexu ne  a ne zbavit!!!

Takže  znovu – ať žije  ODS! Ať  žije pan Fiala!

P.S. po komunistech, když  sbalili tu zbyla  spousta  majetku a spousta  bytů. Co zbyde po vás  a ODS  Fialo?  Obávám se že jen spousta. Vlastně -spoušť.

P.P.S: omlouvám se všem, kteří na Kose  byli posledních 8 let  označováni za koblihy, babišáky  a příslušníky  Církve koblihy  nejsvětější. Nezměnil jsem svůj postoj k Andreji Babišovi. jednak proto, že  opravdu někdo s jeho ekonomickou silou  do vrcholné politiky  nepatří, má li existovat ve  své  elementární formě a  také proto, že kdyby  vládl dnes, jeho „ukrajinská“ politika by se nijak nelišila od  té fialoviny. Nicméně přeci jen vám patří omluva – volili jste, ve srovnání s tou sebraností, co tu máme  teď – správně!  Všechno by sice  bylo skoro stejně, ale Babiš alespoň sem tam nechal z  panského stolu  spadnout  pár  drobečků pro 10 000 000 kmánů tam dole.  Tváří v tvář  Fialově  drahotě  mi to došlo. Jedna  věc  jsou ideály / v české politice naprosto zbytečný luxus/ druhá  ekonomická/energetická chudoba.  Babiš  by  dělal co by mohl, aby  ty chudoby  co nejvíce omezil. Protože zabránit jim nelze. A týká se především JEHO voličů!  Tihle  fialoví, vlastně modří, jak už  víme ohledně  cen energií a  PHM, kromě  řečí, neudělají reálně nic. Nehnou prstem. Ukazuje se stále více, že mnohé  ty drobečky  z panského stolu dělily mnohé  od  propadnutí na dno. S tím je nyní fialové utrum!

Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (24 votes, average: 4,63 out of 5)
Loading...
https://pravyprostor.net/wp-content/uploads/2022/05/JAROBANNER2.jpg
75 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)