
Jak se baví internet: Hřib – mistr světa primátorů
EMA
Ona: „Miláčku,shodila jsem dvě kila.“
On: „Skvělé, nezapomeň spláchnout.“
Maruška jde ke dvanácti měsíčkům pro jahody.
„Dobře Maruško, dáme ti je, ale nás všech devět tě přefiknem.“
„Jak to, vždyť je vás dvanáct?“
„To ano, ale červen, červenec a srpen jsou teplý.“
Poslanec za STAN Jan Farský přinesl v těchto složitých časech do srdcí nás všech, osudem zkoušených občanů České republiky závan dobra a alespoň prchavý pocit z blížících se lepších časů. Aby totiž pomohl České republice k zářné budoucnosti, odjíždí do USA na stáž na univerzitu v Oregonu, kde bude studovat, jak aplikovat zkušenosti amerického federalismu na Evropskou unii, a vytvořit tak Spojené státy evropské.
Tento bohulibý projekt, který ocení drtivá většina občanů České republiky, která to ještě neví, že to ocení, protože tomu nerozumí, ale až Honza přijede z Ameriky, tak jim to vysvětlí a pak tomu porozumí, tak právě tento projekt se sám neudělá. Jan Farský to musí všechno pořádně nastudovat a to se z poslanecké lavice udělat nedá. Navíc na to dostal stipendium, takže to může studovat zadarmo.
„Je to malý krok pro mě, ale veliký krok pro občany České republiky. Nechápu ty názory některých závistivců, že bych měl rezignovat na svůj poslanecký mandát. Proč bych to dělal? Naopak mám chuť si přibrat další politické funkce, aby lidé viděli, že to myslím vážně,“ zamyslel se Jan Farský.
„Já do té Ameriky nejedu přeci pro sebe. Já tam jedu zachránit naširepubliku. Mně se tam nechce. Raději bych byl doma a tu a tam zašel do sněmovny,“ povzdechl si.
„Ale mám nějakou zodpovědnost vůči svým voličům. Vůči všem lidem v této republice. Je to má osobní oběť, kterou docení lidé až se zpožděním. Až přivezu z Ameriky projekt na sjednocení Evropské unie, všichni mě budou na rukou nosit, chválit mě, kudy budou chodit, a jsem přesvědčen, že mi denně bude chodit spousta dickpicků. A to je dobře, neboť to bude důkaz toho, že mě mají lidé rádi a že věří tomu, co dělám,“ rozplýval se Jan Farský, který se při představě, jak mu denně chodí několik fotek cizích mužských genitálů, mlsně olízl, neboť v tom vidí nejvyšší výraz úcty.
„Svého poslaneckého mandátu se samozřejmě nevzdám. Nevidím v tom důvod. Na důležitá hlasování samozřejmě budu létat domů, to dá rozum. Tím pádem svou povinnost jako poslanec splním,“ domnívá se Farský, který tak jednou pro vždy stanovil základní pracovní činnost poslance České republiky.
Poslanec České republiky existuje tedy proto, aby se účastnil důležitých hlasování v Poslanecké sněmovně. To je všechno. Nedůležité hlasování nebo nějaká činnost ve výborech či předkládání návrhů zákonů a tak dále, to poslanec nedělá. Poslanec sedí a zvedá ruce při důležitých hlasováních. Za nějakých sto tisíc měsíčně plus samozřejmě náhrady a tak.
To samozřejmě není ale případ Jana Farského, který svůj poslanecký plat pošle na nějakou charitu. Nejen že v USA bude zachraňovat Českou republiku, ale i po dobu svého studia v USA bude posílat peníze na charitu. Až se vrátí, samozřejmě se mu poslanecký plat bude zase hodit, ale za záchranu České republiky si ty peníze zaslouží.
Velikým mezinárodním úspěchem se může pochlubit pražský primátor Zdeněk Hřib. Zvítězil totiž ve velmi prestižním mistrovství světa primátorů. Jako první Čech. Jako první Evropan. Jako první primátor.
„Ještě teď tomu nemůžu uvěřit. Takový úspěch. Taková čest. Taková radost,“ šálil nutkání plakat štěstím primátor Hřib.
„Nikdy by mě nenapadlo, že vystoupím úplně až na ten nejvyšší stupínek. Zlatá medaile z mistrovství světa primátorů, to je něco nevídaného. Ale zase bez falešné skromnosti musím připustit, že jsem tomu šel naproti. Pro Prahu dělám první poslední. Dřu od nevidím do nevidím a mým cílem je udělat z Prahy jednosměrku. Mimo jiné samozřejmě, těch cílů mám samozřejmě víc,“ nastínil primátor Hřib své vize do budoucna.
„Cesta za vítězstvím na mistrovství světa primátorů nebyla jednoduchá. Spíše bych ji označil za trnitou. Nicméně teď zpětně vidím, že to všechno bylo potřeba. Že mě ta cesta zocelila a já přetavil zkušenosti ve vítězství. Ať žije primátor Hřib,“ provolával primátor Hřib slávu sám sobě, a dokonce se pokusil o mexickou vlnu. Jelikož byl sám, kdo mexickou vlnu na svou počest provedl, vypadalo to dost divně. V podstatě jenom prudce vstal, vystřelil obě ruce směrem na horu a zakřičel „Zdeněk Hřib“.
Zatímco se primátor Hřib utápí ve slávě, pozornosti a úspěchu, objevují se lidé, kteří zpochybňují prestiž samotného mistrovství.
„Mistrovství světa primátorů organizuje agentura Hřib consulting, což je firma, kterou založila matka pana primátora Hřiba a jejíž jedinou činností byla organizace mistrovství světa primátorů,“ poukázal expert na primátory Bohuslav Soudek.
Soudek rovněž dodal, že se mistrovství světa primátorů zúčastnil pouze primátor Hřib plus několik výrazně neoblíbených osob, aby bylo jisté, že primátor Hřib zvítězí.
„Do klání o mistra světa v primátorování se zapojil například Adolf Hitler nebo Josef Stalin. Ač ti nebyli primátoři,“ nastínil Bohuslav Soudek, že Hřibova výhra mohla být teoreticky předem připravená.
„To není pravda. První místo jsem si zasloužil. To, že mistrovství organizuje moje maminka, to je náhoda,“ nenechal si primátor Hřib vzít nadšení z výhry.
Ostatně první místo v mistrovství světa primátorů není jen jediné ocenění primátora Hřiba. Stát Izrael ho za jeho mimořádné úspěchy na poli rozvoje infrastruktury jako historicky prvního primátora Prahy označil za jediného spravedlivého a zasadil v Jeruzalému jeho jménem strom.
Dále potom je už přes rok připravený ceremoniál, kdy bude primátor Hřib slavnostně uveden na hollywoodský chodník slávy, kde dostane svou hvězdu. Ceremoniál je z důvodu covidu neustále odkládán, ale jednoho dne to vyjde.
Jak je vidno, mistr světa v primátorování primátor Hřib sklízí jeden úspěch za druhým a je jen otázka času, kdy vedle zbytku světa docení jeho přínos pro Prahu i sami Pražané.
A pár tweetů od Dojnice:
- Stačila by taková malá novelka, že se kandidát na prezidenta musel narodit na území ČR, mít čistý lustrák a jen jednu manželku. Leccos by se zjednodušilo.
- Super bylo, že nám Janeček hned v prvním bodě svýho programu nabízí další protikorupční revoluci. Ta první, co nám zařídil se svým fondem proti korupci, nám sice přinesla Babiše, ale teď už to určitě dopadne dobře.
- Já už vím, kdo mi chybí k dokonalosti toho stínovýho ansámblu. Taťána Malá! Mohla by s tou králičí kvalifikací vést třeba ministerstvo zahrádkářství. No nesmějte se, všichni víme, že zahrádkářský zákon byl svýho času důležitější, než nějakej covid!
- Jaroslava Pokorná Jermanová se stala stínovou ministryni kultury ANO. No prosím, vy jste si mysleli, že ty monitoringy hudebních festivalů byl nějaký tunel na krajský prachy a ona se jen zodpovědně připravovala na funkci!
- Podle matrikářů je obrovský zájem o svatby v termínu 22.2.2022. Zajímavý ovšem je, že u rozvodu pak už bývá to datum lidem úplně šumák.
- Když tady čtu ty nářky nad zdražením studentského jízdného, vytanulo mi na mysli dětství mého dědečka, jednoho ze sedmi dětí chudého výhybkáře z Hlinska, který do školy chodil bos a mezi jeho největší dětské požitky patřilo napít se na pouti láku od okurek.