22.9.2021
Kategorie: Společnost

A kde jsou factcheckeři teď?

Sdílejte článek:

Jakmile se objeví prokazatelné desinformace, factcheckeři se mohou přetrhnout, aby na ně ukázali jako první. Ale kde jsou arbitři na pravdu, jakmile se prokazatelně šíří desinformace, které se jim zrovna hodí „do krámu“?

To, na co neustále poukazujeme, a co nám vadí v případě upozorňování na desinformace, je právě toto. Pokud lže někdo o informacích, které ostatním pomohou prosadit jejich ideje, je to v pořádku, a necháme to tisknout čtená média. Pokud jde ale o něco, co by nás mohlo poškodit, ihned na to ukážeme, označíme to za „fake news“ a budeme to blokovat ze sociálních sítí.


Jak dlouho budou Novinky.cz trpět fakt, že jejich polský zpravodaj Pavol Minárik bezostyšně lže?

NIKDE v Polsku neplatí zákaz homosexuálům, bisexuálům a transsexuálům vstupovat kamkoliv do veřejných prostor! A Minárik, který v Polsku žije, to dobře ví. Zmíněné polské obce přijaly usnesení DEKLARATIVNÍ povahy, v němž se distancují od „ideologie LGBT“. Můžeme si o tom myslet cokoliv, ale NIKDY nezakázaly vstup LGBT lidem kamkoliv.

Tento dojem u lidí v zahraničí vyvolal aktivista Bart Staszewski, který objížděl ony obce a u jejich vjezdů se fotil s vlastnoručně vyrobenou cedulí. V následném anglickém tvítu „zapomněl“ zmínit, že jde o jeho uměleckou performance.

Jenže Minárik to ví. V jeho případě jde o nekonečnou sérii úmyslných lží s cílem poškozovat obraz Polska v očích českých čtenářů.

Namátkou jen v poslední době tvrdil, že Polsko zavádí povinnou výchovu dívek k morální čistotě a ctnosti – ve skutečnosti PORADCE ministra školství napsal článek do katolického deníku Nasz Dziennik o tom, že je úlohou školy vychovávat dívky k morální čistotě a ctnosti. Opět si o tom lze myslet cokoliv, ale nezavádí se žádné nové předměty a už vůbec ne na úkor jazyků nebo programování, jak si pan (či spíše soudruh?) Minárik vybájil. Novinky pak článek mírně poupravily, změnily titulek, ale Minárikovy lži nadále systematicky produkují.

Další ukázkou soudruhovy upadlé novinařiny je tento článek, kde na základě faktu, že v anonymní diskusi (!) na webu http://wp.pl našel TŘI nemístné komentáře, a udělal z toho článek, že ministr sice kondoluje, ale jinak nám Poláci přejí hurikány.

Pavol Minárik má ve štvaní Čechů proti Polákům více než 40 let dlouhou praxi. Býval i na poměry Rudého Práva žlučovitým zpravodajem ve Varšavě v 80. letech a jeho působení zasáhlo mimo jiné éru Solidarity. Tu vykresloval jako chorobný nález, od něhož se všichni slušní Poláci distancují, popisoval ji jako teroristickou organizaci, o komunisty zavražděném knězi Popěluškovi psal jako o provokatérovi, apod.

Na ukázku kratší článek „PM“ z té doby.

Vážně musí psát o Polsku zjevné bláboly, na nejčtenějším webu v zemi, 32 let po revoluci tento polský hejtr?

 

Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (27 votes, average: 4,85 out of 5)
Loading...

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x