13.5.2021
Kategorie: Společnost

Nedůstojnost Pražského hradu

Sdílejte článek:

HELENA VLACHOVÁ

Nevěřila jsem svým vlastním očím, když jsem v televizi viděla záběr na prezidenta Zemana, jenž zapaloval první svíčku na památku obětí covidové pandemie. Svíčku posléze dal do plastového kelímku na pivo.

  • Motto “Jak sníh v létě a déšť ve žni, tak se nehodí k hlupákovi sláva.” (Přísloví Šalomounova, Třetí sbírka, pořízená muži Chizkijášovými, 26.1)

Nevěřila jsem svým vlastním očím, když jsem v televizi viděla záběr na prezidenta Zemana, jenž zapaloval první svíčku na památku obětí covidové pandemie. Svíčku posléze dal do plastového kelímku na pivo.

Kelímek na pivo odpovídá úrovni Pražského hradu, který ztratil jakýkoli glanc, když byl prezidentem naší země zvolen Miloš Zeman. Pivní kelímek reprezentuje hospodskou politiku Hradu. Noblesa, úcta k lidem, ohleduplnost, takt je něco, co dnešnímu prezidentu naprosto chybí. Po dlouhé době bylo lze vidět i první dámu a prezidentovu dceru Kateřinu. Myslím si, že obě svým oděvem souzněly s nevkusností a nechutností celé akce, jež by se dala nazvat vochmelkovou, plastové pivní kelímky na uctění památky zemřelých v pandemii rozhodně neposloužily.

Miloš Zeman svou funkci dlouhodobě nezvládá, jeho poslední počin s kelímky je toho jen důkazem. Vytvořil další obraz, za nějž se jeden stydí, když si uvědomí, v jaké zemi to žije. Bylo by na místě, aby se hlava státu omluvila pozůstalým, že zvolila pietu, jež si ničím nezadá s hospodskými manýry. S něčím tak ubohým může jedině přijít jedinec, jenž je ubohý duchem. Člověk důstojný má naprosto odlišné vystupování, takový člověk má srdce na pravém místě, hledí na svět srdcem, což se nedá říci o Miloši Zemanovi. V jeho srdci se usídlila zášť, nenávist škodolibé manýry, sebestřednost, vulgarita. Tyto vlastnosti jej ovládají čím dál více.

Pominu-li onu neskutečnou trapnost, již zosnoval Pražský hrad, je na místě zmínit i celkové zabezpečení celé pivní akce, jež měla být pietní. Myslím si, že musely být hasičské sbory v plné pohotovosti, protože i laik věděl, že svíčky v plastových kelímcích na pivo jsou v rozporu s bezpečnostními předpisy, obzvláště, když jich bylo na třicet tisíc.

Celá akce je především ostuda samotné hlavy státu, že vůbec mohla něco takového dopustit. Jako by v minulosti nestačilo pálení červených trenýrek. Můžeme předpokládat, že takových společenských přešlapů bude ze strany stávajícího prezidenta přibývat stále víc. Jeho ostuda…

Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (30 votes, average: 1,97 out of 5)
Loading...

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x