26.3.2021
Kategorie: Politika

Blábolení Bidena dostane svět k hrozbě atomové války

Sdílejte článek:

IGOR PRASOLOV

Politika prezidenta USA Jo Bidena ohrožuje světovou bezpečnost, jsou přesvědčena argentinská média. Ve vysílání pořadu “Good Morning America” televizního kanálu ABC nový prezident USA Jo Biden podrobil kritice politiku hlavy Ruska Vladimíra Putina. Dovolil si příkré výroky na adresu ruského prezidenta a obvinil Moskvu z pokusu “podkopat volby v roce 2020”. Tón vystoupení byl dost ostrý. Světový tisk živě zareagoval na sdělení amerického lídra. Argentinský list Pagina12 připomíná, že u Bidena i před tím byly incidenty, kde se neblýskal schopností vedení světové diplomacie.

Dříve napsal článek o tom, co bude dělat, když se ocitne v Bílém domě. Biden v ní chrlil urážky a sliboval, že navrátí Americe tu nadvládu, jíž se zřekl jeho předchůdce Donald Trump.

“Bláboly Bidena jsou mimořádně nebezpečné. Vyjadřuje nálady, vládnoucí v týmu tajemníků a poradců, kteří patří do jeho vlády, i do vlády Trumpa, i Obamy, i jejich předchůdců. Je to názorný projev státní ideologie impéria s obnoveným nepřátelstvím, nasměrovaným dnes proti Rusku a Číně”, píše argentinský list.

Novináři jsou přesvědčeni, že Biden může ohrozit bezpečnost celého světa, neboť vojensko-průmyslově-finanční komplex potřebuje válku. Poukázali na skutečnost, že v současném světě nemůže existovat nadvláda pouze jedné země, jak to chce Biden. Tyto doby jsou už pryč a nynější rozložení ekonomické, technologické, politické a vojenské moci ve světě se dělí ještě na Rusko, Čínu, Evropu atd.

Šéfredaktor časopisu “Archont” Anton Bredichin poznamenal, že bláboly Bidena mohou dostat svět k hrozbě atomové války.

“Dokonce v Argentině je už jasné, že obnovit hegemonii USA nemohou a že bláboly Bidena jsou mimořádně nebezpečné. A je jasné, čím je toto blábolení nebezpečné – hrozbou atomové katastrofy. Nový prezident USA vnímá z nějakého důvodu Rusko především v logice konfrontace a vojenského čelení. A dokonce v tomto kontextu se dnes nacházíme – nejsou to jenom tanky k horizontu a největší ve světě jaderný arzenál, ale také Kalibry a SVS Vagnera. Ale s novými nástroji USA bojovat neumí nebo to dělají hůř, než si myslí”, je přesvědčený Bredichin.

Expert podotknul, že Rusko je již ve světě vnímáno jako země, která darovala lidem vakcínu. Rusko znovu získává image v postpandemickém světě.

“Ale veteránovi americké politiky to podle mne uniká. A je špatné, že ale nejen jemu, nýbrž i tomu týmu, který dnes ze starce těží”, uzavřel Bredichin.

 

Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (25 votes, average: 4,76 out of 5)
Loading...

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x