27.3.2021
Kategorie: Společnost

Agresivita nejen rouškařů stoupá?

Sdílejte článek:

IVO F. CILICH

Zdá se mi to, anebo s přibývající represí Hamáčkových složek vůči nerouškařům stoupá i agresivita věřících církve roušky svaté? A vlastně asi nás všech?

Na začátku tohoto měsíce řádila v Turnově banda chuligánů, kteří z auta stříkali na lidi bez roušek neznámou agresivní tekutinu. Naštěstí je již policie chytila.

Dnes jsem se dočetl, že pražští policisté pátrají, už od ledna, po ženě, která pěstmi do obličeje napadla v metru kvůli špatně nasazené roušce jinou cestující a způsobila jí zlomeninu v obličeji.

„Důvodem útoku podle zjištění kolegů byl fakt, že poškozená měla špatně nasazenou roušku. Žena musela po útoku okamžitě vyhledat lékařskou pomoc, neboť měla pohmožděný nos a zlomeninu levé spodiny očnice,“ informoval mluvčí policie Jan Rybanský.

Kam jsme se to dostali? Já chápu, že už z toho nekonečného lockdownu bez nějaké perspektivy anebo světla na konci tunelu, které není další protijedoucí vlak, tečou nervy každému, ale tohle je snad trochu moc, ne? Chápu i to, že se někdo té nákazy bojí až panicky ať už proto, že je rizikový anebo jen kvůli ročnímu strašení médii a vládou. Ale tohle?

Pokud někomu tolik vadí, že má někdo nasazenou roušku nebo respirátor špatně anebo to nemá vůbec, tak by měl podle mého názoru od dotyčného naopak poodstoupit a tím se i sám chránit. Ne vyvolávat konflikty, které k té nákaze naopak vést mohou i kdyby jen vyhrocenou slovní výměnou při které se obvykle vzájemně prská opravdu intenzivně.

Nevznikaly by ani takovéto situace z opačného spektra a předesílám, že v žádném případě neschvaluji jakékoli násilí, takže ani toto a pevně doufám, že toho útočníka policie také dostihne a bude potrestán.

Ovšem, kdyby děda neměl potřebu agresora “vychovávat”, nedošlo by ani k tomuto konfliktu. A neriskoval by tu zcela zbytečnou konfrontací a ani nákazu. Pokud měl pocit, že ho tím nenošením roušky dotyčný ohrožuje, tak se od něj měl naopak držet dál. Místa tam bylo dost.

Zkusme se k sobě zase chovat jako lidi, zkusme respektovat svobodný názor druhého, byť se nám třeba sebevíc nelíbí. A nenapadejme se vzájemně kvůli takové hlouposti, jakým je jen jakýsi viditelný symbol.

Když jsem byl loni v druhé půlce září ve Vídni, tak tam v té době platila prakticky stejná pravidla pro nošení roušek jako u nás (fakt jsem si to před cestou pečlivě zjistil) a přestože to i tam bylo povinné třeba v metru či na nádraží, mnoho místních lidí to tam nenosilo a nikdo to neřešil, pouze si udržovali odstup (tam platil 1,5 m, u nás 2 m).

Od toho, aby to někdo řešil je totiž policie a ne samozvaní ochránci práva.

Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (19 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x