1.3.2021
Kategorie: Exklusivně pro PP, Společnost

Sedmidenní střepy a střípky 8. 2021

Sdílejte článek:

MAJKA DUBOVÁ

Pondělí 22. 2.

Vracím se k článku (Forum 24 ze dne 7. 2. autora Jaroslava Bicana)

  • Titulek: Komunistka, jejíž kariéra ztroskotala, ví co je dobré pro vaše děti…

Zvedl se mi už jen z titulku žaludek a po přečtení celého článku se mi protáčely panenky. Ne proto jak ho autor předložil, ale pro názory paní soudružky Marty Semelové. Pro niž jsou školy a vzdělávání velké téma, kterému se věnuje dlouhou řádku let. Proto zřejmě ví, co je dobré pro naše děti! Na této větě se budu točit a budu se do krve hádat (to si pište, že to uhádám), protože ona paní ať si s klidem tvrdí co je dobré pro její děti. Ale moje děti ať nechá na pokoj! Ne, nejsem matka, která vše u svých dětí omluví, zamete pod koberec, s tím, že ony jsou ty nejlepší. To vůbec ne! Klidně si vyslechnout názor někoho jiného, ale ne jak ovce, že jen ON ví – v tomto případě – co je dobré pro vaše (tedy i moje?) děti.

V článku je hovořeno o tom, že jedině kantor se vzděláním pedagogickým je ten TOP a vlastně jediný v systému školství přijatelný. Soudružka Semelová odmítá, aby se české školství více otevřelo odborníkům z praxe, kteří neprošli pedagogickými fakultami. Pedagogické vzdělání staví nade vše. Máte dojem, že člověk, který má vzdělání ve stavařině, strojařině, ekonomice plus k tomu několikaletou praxi předá svým studentům méně? Nebo více? Nehledě na to, že si pedagogické dovzdělání musí do určité doby doplnit.

Učitelem by se měl už člověk narodit. Rozumíte tomu? Prostě mít to v sobě. Kantor s velkým „K“ by měl mít přirozenou autoritu, měl by mít schopnost naučit tj. předávat srozumitelně, měl by být i tak trochu hercem. Stejně tak jako by divák v hledišti neměl poznat, že herec má právě nějaký osobní problém, je to tak i v kantořině. Jenže učitel by měl poznat, že žák má nějaký osobní problém! Učitel by měl být přísný, ale přitom spravedlivý, s přiměřeným smyslem pro humor, měl by umět přiznat, že se někdy i zmýlí. Vyučující by měl mít rád děti, studenty, školu, vlastně celé své povolání – poslání. Nejen „vím jak na ně“. Když kantořinu totiž nemá člověk v krvi, ať za katedru raději nechodí. V zájmu žáků i v zájmu svém.

Úterý 23. 2.

Od zítřka přes hubu a nos dvě chirurgické roušky na sobě, nebo nanoroušku nebo respirátor (nejméně FFP2). Co když to někdo pochopí tak, že raději vše najednou? Látkové roušky (na prosby vlády před rokem – jen doma šité!) si můžeme strčit do ehm ehm. Jenže já je tam, samozřejmě čistě vyprané a vyžehlené, nestrčím, ani nevyhodím. Schovám si je, protože předpokládám, že velmi brzy zase „přijdou do módy“.

Středa 24. 2.

Matějská pouť v Praze (s několikasetletou tradicí – první záznam o konání pouti je z roku 1595), s ohledem na nepříznivou epidemickou situaci v Česku, letos nebude.

Žádné, houpání, točení apod. na Matějské pouti letos tedy nebude. Ale co, u nás v Česku můžeme být houpáni, může s námi být točeno i jinak. Avšak v žádném případě se nejedná o zážitky pouťové. A už vůbec ne o radovánky. Nebo máte jiný názor?

Novinky.cz

  • Titulek: Vláda už nemá důvěru, měla by skončit, míní politologové. Na řadě by měl být Zeman (autor článku Jan Menšík)

První slova z článku

– Chaos. Vláda by měla skončit, je už duševně vyčerpaná a působí zmateně.

Závěrečná slova z článku

– Ladislav Mrklas: „V případě, že vláda odstoupí, by měl řešení krize ve svých rukou pan prezident a obávám se, že to co by mohl vymyslet, by mohlo být možná ještě horší, jakkoliv si to dneska těžko dokážeme představit, než to co dělá vláda.“

To by byl super nápad, super tah (a kdyby někdo z VIP šel zase na fotbal – tah na bránu). Pochopila-li jsem dobře slova pana Mrklase, že by to bylo, kdyby to bylo tím směrem, něco jako z bláta do louže?

Čtvrtek 25. 2.

Doufám, že vám, stejně jako mně, nechybí fanfáry, které do Listopadu 89 zněly ke každému výročí Vítězného února. 25. 2. 1948, kdy se ještě lidé nestačili pořádně nadýchnout svobody po ukončení 2. světové války, komunistický převrat završil na dlouhou dobu v naší zemi (více než 40 let!) definitivní převzetí Komunistickou stranou a přimknutí k Sovětskému svazu. Snad by ještě mnohým mohli vyprávět jejich rodiče, prarodiče, jak se cítili (a v období potom) po slovech Klement Gottwalda: „Právě jsem se vrátil z Hradu…..“

Přesně toho soudruha Gottwalda, o kterém se vyjadřuje soudružka Marta Semelová (Forum50% z 24.4.2006 – autorka Petra Benešová ihned.cz)

  • Titulek: Učitelka, jež obdivuje K. Gottwalda.

Z článku

– M. Semelová o K. Gottwaldovi: „Udělal mnoho dobrého pro lidi. Dějiny se falšují, souzeni byli jen ti, co se opravdu provinili.“

I proto znovu zopakuji, že jsou mi naprosto proti srsti slova oné soudružky, která prý ví, co je dobré pro vaše děti.

Blesk cz.ZPRÁVY

  • Titulek: Prymula na Hrad? Zeman chce „muže vyhazovů“ do svého týmu expertů.

(autor článku jako.jt 25.2.21 v 9.20)

Titulek vyjadřuje mnoho, ale chtít ještě neznamená mít. Podle vyjádření pana premiéra nemá Prymula sociální inteligenci, což zřejmě Hradu vůbec nevadí. Proč se asi říká, že vrána k vráně sedá?

Pátek 26. 2.

Seznam Zprávy

  • Titulek: Plán vlády: Zavřít okresy a do přírody jen v okolí bydliště. (Machová, Gamenda)

Z článku

– Hamáček: „ Ten finální návrh je, aby se lidé pohybovali v katastru dané obce, kde bydlí. Nebude to omezeno na kilometry.“

V článku je i tato věta: Původně chtěla vláda stanovit maximální vzdálenost od místa bydliště, například jeden kilometr. Trochu si zavzpomínám dva roky zpět, kdy se začaly na našich poštách balíkové zásilky místo vážení měřit na centimetry. Vypadá to, že pan Hamáček se v měření nějak našel.

Takže na procházku i s pásmem a měřit? Tisíc metrů od bydliště a tisíc zpět – maximálně dvoukilometrová procházka. S respirátorem na hubě, samozřejmě! Nemluvit, nezpívat! Smát se ještě můžeme? Je fakt, že my Češi smysl pro humor máme a měli jsme ho vždy. I v dobách nijak moc veselých. A že takových dob, i když nikdy se nejednalo o potvoru kovidovou, už bylo.

Blesk.CZ

V jednom z článků v dnešním výtisku je informace o tom, že z korupce a zpronevěry obviněný Roman Berbr nejenže připravuje (již na svobodě) svoji obhajobu, což je pochopitelné, ale i současně fofrem převádí celý svůj nemovitý majetek na svoji manželku Dagmar Damkovou, která se drží s manželem dle slibu v dobrém i špatném.

No tak, nedurděte se, nedivte se, dopřejte tomuto manželskému páru čas na převod tak, aby pak, kdyby něco – nebylo nic, protože kde nic není ani smrt nebere. Je to už vše jen manželky. Ovšem, mazaně, s věcným břemenem. Tomu se říká myslet i na zadní vrátka a mít možnost kam hlavu složit. Řízeček z nějakého kapříka mu jistě jeho manželka naservíruje.

Sobota 27. 2.

Novinky.CZ

  • Titulek: Známá hračka mění jméno. Má být gendrově neutrální (autor Michael Švarc)

V článku se hovoří o tom, že hračka pan Brambůrek, jenž se objevil i ve známé animované pohádce Příběh hraček, už nadále nebude „pan“, ale bude gendrově neutrální. Prý proto, podle vysvětlení hračkářské společnosti Hasbro, aby se cítili vítáni naprosto všichni. Jmenovaná firma chce ubezpečit, že v Brambůrkovém světě jsou vítání všichni.

Po přečtení tohoto článku jsem nabyla dojmu, že s tím brambůrkovým pimrletem mají opravdické starosti. Co je proti tomu asi někaký pitomý kovid! Není to tak dlouho, kdy měl náš pan premiér evidentní zájem o zahrádkářský zákon. Však i mnozí zahrádkáři pěstují brambůrky.

Neděle 28. 2.

SeznamZprávy

  • Titulek: Zeman podpořil výměnu Blatného, epidemie podle něj skončí v září. (TV Prima Partie)

Z článku:

– Jan Blatný podle něj působí unaveně, je mu ho líto, ta džungle ho sežrala.

– Jeho nástupcem na postu zdravotnictví by podpořil svého přítele Jiřího Běhounka (ČSSD).

Já tedy nevím, ale pokud je pan Běhounek přítel prezidenta tak proč přítele posílat do džungle k nějakému sežrání? Pan prezident má na přátelství pravděpodobně jiná hlediska. Má na to právo, stejně jako já mám právo se divit. Divím se! Proč post zdravotnictví právě teď pro ČSSD, která už má poměrně „hluboko vykopaný hrob“?

– Podle Miloše Zemana prý problémy s kovidem přetrvají jenom šest měsíců, s naočkováním epidemie fakticky skončí. Zde si dovolím opět svoji poznámku: to vyčetl z křišťálové koule nebo se toho zbavíme jako on cukrovky, kdy řekl, že jeho cukrovka ze dne na den odešla.

Lidi, kteří se odmítají nechat očkovat proti kovidu označil prezident za „lehce dementní“. Už to vypadalo, že tentokrát nikoho naše hlava státu neurazí, nena..re. Omyl! Miloš Zeman je v tomto směru stále ve formě.

– Putina požádal dopisem o dodávku vakciny Sputnik. Také vás zajímá, jakou vakcinu vám, když už se odhodláte k očkování a nebudete lehce dementní, vpraví do těla? Já osobně chci mít možnost si vybrat.

Ale má to ta naše hlava státu dobře vypočítané, naplánované, to se musí uznat. Kovid bude v září fuč což bude jen tak tak, vlastně akorát, protože v říjnu budou volby.

– Mynáře za to, že byl mezi VIP hosty na utkání Slavie, prezident zkritizoval a potrestal. Sebral mu 100 % prémií. Nevíte proč se mi vybavuje „ty ty ty, ty to budeš platiti? Kancléř se omluvil a tím to prý pro Zemana skončilo.

Máme za sebou nejkratší měsíc v roce, který byl však mimořádně bohatý na události v té naší malé a krásné zemičce. Země česká – domov můj. No jo, tak hezky – (téměř celý následující měsíc, který je podle pana Hamáčka třeba obětovat) seďte doma na prdeli, koukejte se z okna a dívejte se třeba na televizi, až tam některý z těch co naši zemi tak dobře spravují řekne: „A odpusť nám naše viny, jakož i my odpouštíme našim viníkům“.

——————————–

P. S.

Pokud by snad někdo měl pocit, že jsem se v mém únorovém postřehovém čtyřdílu, jeho osoby nějak dotkla, upřímně se omlouvám. A protože mi nemůže být sebráno nic z prémie, protože žádnou nepobírám, pokorně přijmu případný jiný přiměřený trest. Třeba klečet půl hodiny na hrachu . Doma v rohu obýváku si to klidně odklečím. Třeba i s respirátorem na té své „nevymáchané“ hubě.

Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (14 votes, average: 3,79 out of 5)
Loading...

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x