25.2.2021
Kategorie: Politika

Česká covidová ryba smrdí od hlavy

Sdílejte článek:

ZDENĚK BÁRTA

V čele státu je neschopný premiér – populistický ulhaný chaotik a nemocný prezident alkoholik. Ten pouze už jen prokopává dno své morální žumpy a jeho jedinou starostí je udržet ulhaného chaotika bez důvěry u moci. Dobrá dvojka.

Dvojka která se dobře doplňuje a navzájem podporuje. Dvojka bez jakékoliv morální hodnoty a důvěry většiny obyvatel Česka. Dvojka která zcela selhala v době kdy má vést stát ve velmi obtížné situaci. Pravý opak lidí, kteří by měli v unavené a frustrované veřejnosti vzbudit důvěru, povzbudit morálku a odhodlání. Prohráváme a umíráme. Jsme skoro nejhorší na světě. Proč zrovna my….?

Vedení státu už je dlouho jen chaos a neschopná slibotechna. Nic pevného a důvěryhodného o co by se občané Česka mohli v obtížné situaci opřít. Zmatené protichůdné názory měnící se ze dne na den. Papalášské exhibice a nulová sociální inteligence. Neschopnost. Po roce neskutečných ekonomických ztrát jsme na tom ještě mnohem hůř a to nejhorší nás ještě asi čeká. Na rozdíl od ostatních, kde se pomalu daří covidovou situaci zvládat. Proč to jinde jde a u nás ne? Jsme nějací jiní….?

Asi ano. Co vůbec lze říci o pokřivené mentalitě národa kde 30 procent voličů nemá problém zvolit trestně stíhaného člověka s pochybnou minulostí a ještě pochybnější současností? A budou ho pochopitelně volit i dál bez ohledu na to co se děje. Proč? Za volební úplatky a i z pokřivené touhy hloupě se tak mstít těm, kteří ho nevolí. At mají vztek. My mu to za koblihu zase hodíme….

V osobě prezidenta je to úplně stejné. V dnešní situaci už neviditelného mstivého zlého dědka nadále budou adorovat ti, kteří si přes jeho osobu mohou vybít vlastní frustraci a nenávist. Kdyby mohli zvolili by ho naši “moudří a zkušení” i po třetí. Zase jen na truc těm, kteří chtějí v čele státu někoho slušného a opravdu nezávislého.

Pro své sousedy už se stáváme toxickou smrdící rybou. České přísloví mluví opravdu moudře “ryba smrdí od hlavy”. Ty rybí smrdící hlavy ve vedení státu ovšem někdo musel zvolit. Kde vůbec hledat ty smrdící hlavy v dnešní společnosti?

Nebudou nakonec těmi smrdící covidového rybími hlavami voliči premiéra a prezidenta? Nenesou nakonec oni sami část zodpovědnosti za morální selhání, zmatky a nekoncepční chaos? Položí si některý z nich takovou otázku? Proč zvolili do čela státu lidi, kteří v obtížné situaci zcela selhali? A proč takové lidi a jejich nejbližší spolupracovníky podporují i nadále? Proč budou i nadále preferovat lidi s odpudivým morálním charakterem? Na truc?

Vizitkou každého národa jsou politici, které si většina zvolí. Ta naše vizitka je dost hnusná. Není tedy ani náhoda, že v době kdy je rozhodující důvěra, morálka a odhodlání překonat obtížnou situaci selháváme. Jinde to jde. Třeba v Portugalsku, které bylo na tom stejně špatně jako my. Proč ne u nás?

Jsme opravdu národ, který stál rovně naposledy při mobilizaci 1938? To už je od té doby část národa tak pokřivená, že podle toho volí křiváky, kterým nelze věřit ani pozdrav?

Bez důvěry a schopnosti překonat i obtížné situace to prostě nejde a výsledky mluví samy za sebe….

Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (21 votes, average: 2,95 out of 5)
Loading...

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x