13.2.2021
Kategorie: Společnost

A co takhle říci ono pověstné „B“ ke třem uzavřeným okresům

Sdílejte článek:

TOMÁŠ FLAŠKA

FLASKATVláda vytvořila taková soft ghetta ze třech okresů. A asi si myslí, že to nějak zapůsobí, nebo dokonce pomůže. A jako vždy zase jen čeká co se bude dít.

Neděje se zatím nic dramatického. Lidé mohou jezdit do práce, zásobování je zajištěno. Za prací lze vyjet i mimo okres, stejně tak do něj. Dodavatelské firmy mohou do zavřených okresů dodávat vše potřebné, takže se základními životními potřebami je vše v pořádku. Jenže tím to končí.

Lidé z těch okresů nemohou zajet na návštěvu známých, ale ani příbuzných. Nemohou se ani potkat v parku na vzdálenost pár metrů. Nikoho ven nepustí za účelem, že by třeba chtěl odjet na dovolenou. A to ani na letiště na cestu do zahraničí. A v těchto mrazech si zajet zkontrolovat chatu, jestli tam nezmrzla voda a neroztrhá trubky? Na to zapomeňte. Na to žádné potvrzení zaměstnavatele nedostanete. A bdělá policie na hranicích okresů už úřaduje.

Chápu, že se to těm lidem „uvnitř těch okresů“ ani trochu nelíbí. Stát je izoloval a zbytek národa má bít uchráněn a pravděpodobně i vděčný. Ale ta vláda k tomuto „A“ neřekla ono pověstné „B“.

Co udělá pro to, aby ta situace měla co nejkratší trvání? V tomto okamžiku měla do těch okresů nastoupit hromada soukromých laboratoří a zřizovat testovací místa na každém rohu. Armádní lékaři by měli být vysíláni především sem. Možná i ta lůžka z té zrušené letňanské nemocnice by se měla instalovat právě v těchto okresech. A asi by stálo i za zvážení, zda sem nedávat přednostně více vakcín na očkování. Vláda by prostě měla udělat vše pro to, aby se zde ta situace co nejdříve vrátila k normálu.

Jenže nedělá. Ty lidi prostě hodila přes palubu. Vláda je zavřela a čeká. Čeká, že to samo pomine. Nebo čeká a doufá, že se to nepřenese. Typická činnost vlády už dobrého půl roku.

Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (21 votes, average: 4,00 out of 5)
Loading...

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x