11.2.2021
Kategorie: Politika

Prezident Zeman vrací tvrdý úder

Sdílejte článek:

TOMÁŠ FLAŠKA

FLASKATLánské impérium udeřilo s plnou rozhodností a maximální silou. Předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský neobdrží slibovaný Masarykův řád. Zrušením volebního zákona v době předvolební kampaně prý poškodil Českou republiku.

Panu prezidentovi by snad bylo radno připomenout, že pro to zrušení hlasovalo 11 soudců z 15. A že Ústavní soud naštěstí tedy nefunguje tak, že rozhoduje podle pokynů svého předsedy, jak by si to náš moudrý pan prezident přál. Nehodnoťme teď zda ten zákon udělal to, či ono. Podívejme se na sled událostí.

Po třech letech bádání došel Ústavní soud k nějakému závěru a zjevně unikly informace k jakému. K takovému, který poškozoval prezidentova věrného spojence Andreje Babiše. Prezident Zeman se snažil vyhlášení nálezu zarazit tím, že svévolně vyhlásil říjnový termín voleb. Vyhlásil ho naprosto bezprecedentně 8 měsíců dopředu a oficiálně tím zahájil předvolební kampaň. Především ale poškodil menší strany, které na tak dlouhou předvolební kampaň nemají, na rozdíl od agrobarona, peníze.

Ústavní soud se nezalekl a nález vyhlásil. Bylo to jako by prezidentovi někdo rozkopal bábovičky na písku. A tak odvetný úder na sebe nenechal dlouho čekat a náš pomstychtivý stařík z Lán sdělil, že slíbené vyznamenání Pavlu Rychetskému neudělí. Jako zdůvodnění je vyhlášení nálezu v době předvolební kampaně (účelově vyhlášené prezidentem) a tím pádem poškození České republiky. Sic! Ta zpráva na Pavla Rychetského jistě zapůsobila jako rána palicí. Do rána z toho určitě nespal. Spíše se dle mě ale zaradoval, že to vyznamenání z rukou tohoto monstra v Lánech nebude muset přebírat.

Škoda že náš pan prezident není více zásadový. Připomenu slíbené vyznamenání pro dřívějšího ministra zdravotnictví Romana Prymulu. Svou schůzkou na Vyšehradě a flagrantním porušením všech vlastních předpisů udělal proti České republice určitě strašně moc, protože v době epidemie lidé přestali nařízením věřit. Bohužel poněkud zapadá, že na té schůzce na Vyšehradě nešlo ani tak o naše zdraví, jak zúčastnění tvrdí, ale spíše o to, jakým způsobem rozdělit procenta ze zisku z budoucího plošného testování. Tuto myšlenku ostatně rozvíjel pan Prymula i po svém odchodu z ministerstva. Tváře budoucí kampaně, známí herci, se nestačili divit, že nepodporují dobrou věc, ale něčí business. Dříve skončil jako ředitel hradecké nemocnice poté, co inkasoval desítky milionů korun od společnosti své dcery. Jeho experimenty s čínskou medicínou pak budily v odborných kruzích spíše pousmání.

Ale státní vyznamenání pro tohoto člověka náš spravedlivý pan prezident nezrušil.

Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (27 votes, average: 2,15 out of 5)
Loading...

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x