9.2.2021
Kategorie: Politika

Proč nám nefungují ta opatření proti Covidu vy chudiny?

Sdílejte článek:

MIROSLAV VÁCLAVEK

miroslav-vaclavekCovid v České Republice řádí, jako by se právě utrhl ze řetězu ve wuchanské laboratoři. Počty nakažených neklesají, počty hospitalizovaných jakbysmet, vláda vymýšlí, co by ještě zakázala ale nic nezabírá.

Tak se tomu zkusme podívat na zoubek, proč nic nezabírá ačkoliv v okolních zemích situace rozhodně tak vážná jako u nás není a dokonce se v nich rozvolňuje podnikatelský a veřejný život.

Ministr Blatníček, ano to je ta postavička křepčící s influencery, jakoby jej postihl Tanec Svatého Víta přišel s nápadem, že Covid zastaví zákaz pohybu mezi kraji. Ale pane Blatníčku, do Spojených Arabských Emirátů vám nevadí cestovat? Tam se může? Tedy mezi Středočeským krajem a Prahou by měl platit zákaz pohybu, ale Monča s dcerou v SAE nevadí? Zajímavé. Nu vot, co je zakázáno volovi je povoleno bohovi, vy chudiny.

Je přísný zákaz nacházet se v restauraci, které musí být uzavřeny, ale policejní ředitel spolu s pochybnými osobami oslavujícími narozeniny jakéhosi politicky organizovaného zločince v restauraci nevadí? Aby se vlk poslaneckého mandátu nažral, ale koza Hniličkovy funkce, kde se porcují miliardy zůstala zachována? Opravdu si myslíte, že jsme tak hloupí? Že vám to žereme?

Paní ministryně šumí limuzínou a pronáší moudra, ovšem aniž by měla nasazeny bezpečnostní pásy a poté lže, že prý stála na parkovišti. Přece dodržovat zákony pro ni neplatí, ne? Co si vůbec o této paní má občan myslet? Než to, že celá vláda je jen jakýsi kabaret?

Pan prezident přilétne na summit V4 do Polska a jakožto jediný se mezi zúčastněnými pohybuje bez roušky, ačkoli na jejich užívání naléhá v rozhlasovém interview a ty, kteří je nenosí nazývá velmi nehanlivě. A sám se chová jakoby byl na demonstraci s Danem Hůlkou. Ale copak někdo z vás viděl Putina s rouškou? Pak se jí ani u jeho zaměstnance nedočkáte.

V České Republice dosud nebyla zřízena vakcinační centra, ale času dočasného nedostatku západních a bezpečných vakcín premiér České Republiky využívá k cestám po guberniích Ruské federace v EU. Tedy jezdí se předvádět tady do Maďarska a tady zase do Srbska za zkušenostmi toho, jak očkovat přeludem sputníku namísto toho, aby si zalítl třeba do Izraele, kde by ho organizaci nutné k očkování populace ČR naučili.

Inu, kde není příklad tam není ani následování. Jestli totiž chcete, aby občané brali vážně nařízení vlády pak tato musí jít včetně prezidenta příkladem. Ale když se chová jak se chová, tedy že jde o papalášství ruského rozměru nebo, že osoba s téměř šesti sty tisíci měsíčně jako pan prezident požaduje oběti, aniž by se spokojila po dobu pandemie třeba s polovinu příjmu nemůže chtít po lidech, kteří melou z posledního opak. Ať to taková vláda co nejrychleji zabalí, to je má jediná rada. A když ne, zabalíme to s ní ve volbách my.

Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (25 votes, average: 3,24 out of 5)
Loading...

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x