8.2.2021
Kategorie: Exklusivně pro PP, Společnost

Sedmidenní střepy a střípky 5. 2021

Sdílejte článek:

MAJKA DUBOVÁ

Citát týdne – Pravý prostor

  • Čím víc se společnost odkloní od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají.

George Orwell

Pondělí 1. 2.

* Premiér se omluvil obyvatelům Chebu za to, že ve svém pravidelném nedělním „Čau lidi“ umístil Cheb do Královéhradeckého kraje. Prý zase něco popletl.

* Blatný

„Funkce ministra je dočasná, nejsem zvyklý se vzdávat.“

Nahradit by ho mohl, podle info ČT, Roman Prymula, který se však vyjádřil, že o tomto postu neuvažuje. Nebo snad bude Blatný nahrazen Martinem Holcátem?

Jenže, znáte to „Člověk míní, ?????? mění“! Tak si počkáme.

Zatím je na MZ volné místo za vyhozeného náměstka A. Šedu. Prý byl odejit proto, že se nesetkaly, podle pana ministra, jejich představy o fungování zdravotní péče. Jak se mohlo cokoliv, včetně alespoň představ, mezi těmi dvěma pány, setkat? Podle pana Šedy jeho nadřízený vytrvale odmítal komunikaci. Myslím si, že to muselo na MZ vypadat jako když tluče u hluchýho do vrat.

Blatný hledá náhradu za vyhozeného náměstka.

Výběrovém řízení na tento post potrvá do 11. února. Nyní mezi podmínkami již není nutné mít prověrku na stupeň důvěrné. No vida! Teď by s nějakou pitomou prověrkou už třeba Roman Prymula problém mít nemusel.

Úterý 2. 2.

* Východy a západy Slunce (v Praze)

21.12.2020 7.33 15.49

01.01.2021 7.36 15.56 (na Nový rok o slepičí krok)

02.02.2021 7.13 16.40 (na Hromnice o hodinu více)

Díky Bohu, přírodě, že to tak stále platí! Že si politici na ledacos, až se tomu nechce člověku věřit, troufnou, je podle nich na denním pořádku. Na Slunce si politici ještě netroufnou. Jednak tam jejich „prsty moci „nedosáhnou a za další, oni moc dobře ví, že TAM by se bez pardonů všichni spálili.

SeznamZprávy

* Za otravu Bečvy nemůže Deza, viník už je známý!

Soudní znalec Jiří Klicpera, který v tomto případu dělal posudek pro policii prohlásil, že viníka už zná.

Jenže znalci mají povinnost mlčenlivosti a tak by ani případná výzva premiéra mu ústa neotevřela.

Ani kdyby naléhal, jako před časem na Adama Vojtěcha „Jen to jméno řekněte!“ Nebo hodně prosil a smutně koukal! Ne, ne, zákon je zákon a ten se musí, i kdyby čert na koze jezdil, dodržovat!

Má snad někdo dojem, že vše půjde nějak do ztracena? Někdy je lepší mít brabce v hrsti než holuba na střeše. Jejda, chybička se vloudila, v a b je na klávesnici vedle sebe. Opravovat to nebudu, stejně každý ví o jakého ptáčka se jedná.

* Hamáček

„Chtěl jsem s tím seknout, většinou po hádkách s Babišem.“

Jste pane Hamáčku, podle mého názoru, měkota! Já bych se s panem Babišem klidně rafla!

* Husák, šéf liberecké policie, zaplatí za účast na zakázaném večírku.

Hamáček „Husák plivl na celou policii. Nevrátí se, máte moje slovo.“

Často slova plynou, voda teče. Aby to nebylo zase nějaké jen žbluňk!

SeznamZprávy (T. Svoboda)

Z článku

* Poslanec V. Válek, který spolupracoval s panem Blatným „Nevím jestli věděl do čeho jde. Možná neměl představu co všechno se na ministerstvu řeší. V Dětské nemocnici vedl oddělení kde bylo šest – sedm zaměstnanců….

„Dodnes mně není jasný jejich vztah a princip rozhodování.“

„Premiér sedí ve vládě, poradce mu řekne jeden názor, ministr jiný. Není zřejmé, kdo tahá za delší špagát!…. Dokážu si představit, že by si fungování rezortu zdravotnictví vzal na starosti premiér…. Chápu, že je ministr Blatný v nelehké pozici, ale nikdo ho nenutil, aby to bral.“

Co když s tím bude chtít pan Blatný seknout? Co když bude odejit?

Zde je nutno ocenit a pochválit pana Jinřicha Šídla, který, snad prozíravě a případně v předstihu, již oslovil Čestmíra Mázla – jestli by to ministrování na MZ vzal. Avšak doktor MázI, i když má bohaté zkušenosti z nemocnice v Kamenici, zná ho již 15 roků snad celá republika, dokonce si nedávno i nějaký čásek odseděl za mřížemi, takže ví o čem je život, to nevezme. Česťa Mázl je totiž charekter.

Středa 3. 2.

* Ústavní soud zrušil část volebního zákona, ulevil koalicím a zrušil bonus pro vítěze.

Ústavní soud totiž zrušil pozůstatky opoziční smlouvy. Od té doby, kdy si plácli Zeman s Klausem, se mnohé změnilo. Ve společnosti jako takové, politice, chování politiků a hlavně, v posledním roce, je i naše země v zajetí covidu, což je to nejnepříjemnější a nejnebezpečnější. Jenže, a na to by měli politici pamatovat též, není jen covid a vše kvůli covidu. Nedá se vše a každé chování každého omlouvat jen covidem. Život musí běžet dál, podle pravidel. Pokud 11 soudců ÚS z patnácti, což je většina, (4 měli jiný názor) dojde k závěru, že pravidla volebního zákona nejsou dobrá – spravedlivá, pak by soudný člověk měl ocenit, že je vůle chybu odstranit.

Skončit má i zvýhodňování vítěze voleb při rozdělování mandátů. Rozhodnutí se dotkne již podzimních voleb. Podle ÚS je dost času na změnu.

Na tiskovém brifinku premiéra, dnes odpoledne na ČT, Hned po té asi čtvrthodince by snad měl jít Pavel Rychetský, předseda ÚS, do sušičky, protože Andrej Babiš na něm nenechal nit suchou. Mimo mnohé jiné řekl premiér i

„Jde o další způsob jak odstranit Babiše z politiky.“

„Měnit pravidla v průběhu hry je naprosto nestandardní a neobvyklé.“

Může někdo zodpovědně říci kdy právě se má (smí) pozměňovat – měnit – upravovat – doplňovat volební zákon? Vždyť u nás jsou neustále nějaké volby. Sotva je po nějakých je okamžitě před dalšími. Kdy je na to ten správný čas? Asi jak pro koho, jak se to komu hodí, že?

Zaregistrovala jsem, že ihned po vystouoení premiéra byly položeny od novinářů pouze tři dotazy. Měla jsem dojem, že jeden z nich mohl klidně znít „Myslíte si, pane premiére, že budou zítra padat trakaře?“

Reflex (Dominik Landsman)

Prezident Zeman jmenoval Prymulu ministrem vnitra. Pan Prezident je přepracovaný, hájí Zemana Ovčáček.

Z článku

* Politolog Roman Sokolík „Je to poměrně nezvyklý krok a těžko říci, co tím pan prezident sledoval“.

* A. Babiš „Přiznám se, že netuším, jak se mám zachovat.“

* „Je to lumpárna. Já jsem ministr vnitra.“ Vykřikoval Hamáček, který se zabarikádoval na ministerstvu a vykřikoval, že tam Prymulu nepustí a že jen on je ministr.

Jak je vidno, M. Zeman, který v neděli večer, v pyžamu, v kuchyni, jmenoval R. Prymulu ministrem vnitra, opět rozvířil zatuchlé vody (jakoby nestačila Bečva) naší politické scény. Že by už s dvouměsíčním přestihem apríl?

* O post budoucího ministra vnitra má zájem i David Ondráčka (hnutí Lidé PRO).

FORMENE 15

České zámky na prodej

Na trhu je k mání pár zajímavých kousků.

Mšené-Lázně, Okrouhlá na Chebsku, Jince a další.

Pokud chcete být zámeckými pány, budete muset mít hóóódně velkou „vatu“.

O „Babičce s vatou“ si můžete přečíst v mém povídání na PP – VPB – 19.5.2020)

Čtvrtek 4. 2.

Novinky.CZ

Prohlášení Benešové je nepřípustné. Žije v konspiračním světě (Jan Menšík)

Z článku:

* „Na ústavním nálezu mi hlavně vadí, že to tam měli přes tři roky a teď, pár měsíců před volbami najednou rozhodují. Co je za tím? Komu se kdo zavázal, kdo komu co slíbil?“ Prohlásila pro DeníkN. „Samozřejmě žádné důkazy nemám, ale takhle život funguje“, dodala.

Ať mi paní Benešová, a jí podobní lidé, promine, ale můj život (a díky Bohu nejen můj) funguje zcela jinak. Nevím jak se žije lidem, kteří musí stále sledovat co za tím je, kdo se komu zavázal, kdo komu co slíbil… Nechci to vědět, nebudu měnit svůj způsob života. Napadlo vás někdy je-li víc těch normálních lidí nebo těch nenormálních? No jo, ale kdo je kdo?

Blesk

* Kmotr Benda dostal 800 tisíc na uzavřený hotel.

Po menjdanu nedostane ani korunu, vzkazuje Hamáček.

Na mejdanu byli i pánové Hnilička a Husák. Co dělají nyní?

Hnilička se sice vzdal poslaneckého křesla, v čele agentury rozdělující miliardy korun pro sport, za podpory premiéra Babiše, zůstal. Ve Sportu uvedeno, že se Hnilička ohání podporou sportovců, tu ale nemá. Milane, nevěříme ti, odstup.

Husák zatím zůstává formálně libereckým krajským policejním prezidentem. Kvůli zdravotnímu stavu a následné hospitalizaci si své odvolání doposud nepřevzal.

ECHO 24

* Seženu vám lékaře.

Vrtulník bude létat i v noci. Slíbil Blatný přetížené chebské nemocnici.

Info.CZ

* Přiznávám, že jsem milionová holka. Podnikáním vydělávám víc než hudbou, říká Dara Rolins.

Bez komentáře!

Pátek 5. 2.

Blesk.CZ.Zprávy (článek Jakuba Veinlicha)

* Prymula jako nechtěné dítě, kterému Babiš nadržuje. Proč s ním mají ministři problém?

Z článku vyplývá kritika Jana Hamáčka na zřízení Prymulova postu a současně má dojem, že hnutí ANO si tady vytváří ještě „béčkovou vládu“.

V článku autor, mimo jiné, píše:

* A proč si Babiš drží Prymulu…., tak blízko? Politolog Jan Kubáček to vidí jasně. Kdo se pustí do Prymuly nebo se ho pokusí odstranit, začne se potápět sám.

SeznamZprávy

* Senioři se bojí obřích (očkovacícíh) center, praktici počkají a naočkují je v ordinacích.

Nejde o to, že se bojí. Ale mnozí toto již, vzhledem ke svému věku a někdy k již zhoršenému zdravotnímu stavu , prostě nezvládnou. Téměř každý senior ví kde má ordinaci jeho obvoďák, má k němu blízko nebo nejblíž. Obvodního lékaře zná i lékař zná svého pacienta, zná jeho zdravotní stav – má „jeho kartu“.

Ti dříve narození (starší, staří, senioři) ví jaké je to být mladým – vždyť i oni byli mladí – a proto mohou u generačně mladších mnohé pochopit, omluvit. Ale opačně? Mladší a mladí ptejte se někdy i starších. Informace od nich, podložené prožitými zkušenostmi, vám mohou už i nyní usnadnit život. I vy budete časem seniory a věřte, že to co člověk zaseje, to také sklidí.

* Kalousek nevyloučil kandidaturu na prezidenta.

Bez komentáře.

Sobota 6. 2.

* Equa bank se sloučí s Raiffeisenbank.

Nejen banky, ale prý i dvě naše zdravotní pojišťovny.

Není to náhodou ve smyslu – v jednotě je síla?

Neděle 7. 2.

SeznamZprávy (Petr Štěpán)

* Kolik lidí se skutečně „fláká“ na home office? Dlouhý rozvířil debatu.

Z článku:

Prezident Hospodářské komory V. Dlouhý řekl, že část zaměstnanců považuje home office za placené volno. Řadu lidí pracujících z domova namíchl, ale našli se i tací, kteří Dlouhého podpořili.

Doporučuji panu Dlouhému týdenní pobyt (jako muška pozorovatelka) v bytě dva plus jedna, kde otec rodiny pracuje na tři směny, mamča pracuje na home office – aby bylo jasno – skutečně pracuje – doma jsou dvě děti školou povinné, ale do školy nechodící, doma se vzdělávající (třetí a pátá třida ZŠ). Tak si tam běžte , pane prezidente, podívejte se na ten cvrkot, nevydržíte to ani jeden den!

Na toto téma jsem písla PP – VPB -14.11.2020 Jak dál s home office.

Blesk Podcast

Remundová hraje mámu s velký „M“. Říká scénarista Kukaček.

Ano, to je herecký koncert! I když ještě nejsme v půlce, mohu říci „Kukačky se povedly“.

Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (12 votes, average: 3,58 out of 5)
Loading...

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x