2.2.2021
Kategorie: Společnost

Neuvěřitelná tupost, nebo jen neschopnost se zamyslet?

Sdílejte článek:

JINDŘICH KULHAVÝ

KULHAVÝMediální agrese spojená s ročním prosazováním tématu covid je už odstrašující. Jednostrannost médií ztrácejících nejen zdravý úsudek, ale také profesionální čest vedoucí novináře a moderátory k tvrdé práci znamenající snahu uvádět na pravou míru zkreslená politická gesta a pochybná rozhodnutí, je alarmující.

Přestože existují desítky rozhovorů, videí a článků, ve kterých odborníci vysvětlují, že covid rozhodně není tím, za co je vydáván, všichni tito jsou naprosto systematicky ignorováni. Mohou dokola vysvětlovat, proč je nošení roušek a respirátorů kontraproduktivní, že viry neulpívají na površích a nejsou tak důvodem k přenosu nemoci, objasňují důvody vedoucí k přesvědčení, že vakcíny jsou naprosto neúčinné a jde o pouhý kšeft. To vše je však deklasuje a odsouvá mezi skupinu nazvanou dezinformátoři. Jak snadné umlčet jiné názory. A jak v poslední době opět časté.

Naopak čarodějové s čísly, zastánci tvrdých opatření a na první pohled zoufale smutní vládní úředníci a zmocněnci na nás z obrazovek a plátků koukají nonstop. A má to na občany vliv, protože jich opravdu polovina tleská všem omezením. Jsou ochotní poslouchat na slovo. Když jim Prymula s Blatným nakážou, i dvě roušky najednou nasadí, mytím rukou v dezinfekci jim slézá kůže z rukou a svým dětem nechají špejlí poškodit nosní dutiny. Plaga řekne, že do školy budou chodit jen testované děti, a rodiče nic, oni na to přistoupí. Zakážou jim navštěvovat prarodiče v domovech důchodců a oni je tam nechají umřít, případně jim nerozmluví vakcinaci, po které budou mít staříci pravděpodobně větší riziko zdravotních komplikací. Tito lidé tvoří čísla nemocných už jen tím, že se nechávají stále dokola testovat cinknutými testy.

Své přesvědčení o pravdivosti informací podávaných médii, se kterými však například v jiných politických otázkách vůbec nesouhlasí, musí poté ventilovat všude. Na ulici jsou schopní Vám vulgárně nadávat do sobců, pokud dýcháte volně, nahlásí podnikatele, který v naprosté finanční nouzi spustí vlek, otevře stánek či restauraci, a ještě zpovzdálí s radostí pozorují policejní protiprávní zásah. Dehonestují pořadatele protestních shromáždění a doslova tleskají tomu, když se objeví nová, vyšší a falešná čísla nově nakažených, samozřejmě se slovy:,,dobře jim tak“. Poznáte je i podle toho, že jedou sami v autě a mají roušku, kamkoliv přijdou, shání se po dezinfekci, mačkají ovladač na přechodu klíčem a když se v jejich blízkosti objeví člověk bez ochrany úst a nosu, omdlévají nebo se s odporem sunou dále. Schvalují otevření detenčních areálů v Německu určeným těm, kteří nechtějí zůstávat v karanténě, tleskají Matovičovi na Slovensku a vůbec jim není divné, že i přes tvrdá opatření se nic nelepší. Nechápou vůbec situaci a její příčinu. Covid vidí ve dne v noci.

Rozdělení národa je tak opět na vrcholu. Nevraživost mezi lidmi na obou březích živená politiky a médii má stoupající tendenci. Neodbornost státních plašičů je v kontrastu s těmi, kteří jsou schopni vysvětlit, co je covid zač. To však coviďáky nezajímá. Také skutečné statistiky a zmizení dosud běžných nemoci jim nic nenapoví. Jedou v oficiálním módu a doufají, že někdo kolem Babiše vymyslí další ještě tvrdší opatření. A je velmi pravděpodobné, že nejsou závislí na prosperitě soukromých firem a podnikatelů, takže buď jde o státní zaměstnance pracující ve zvláštním režimu za běžný plat, nebo dostávají státní refundace a v podstatě si užívají prázdniny, byť v jisté izolaci. No a my ostatní jsme pro ně problematičtí, sobci, nezodpovědní. Na sociálních sítích ještě mnohem něco horšího. Jenže, stádovost je ukázkou tuposti a mozkové nedostatečnosti, slabošství a rezignace. Bohužel je to 50:50. A to vše ještě komplikuje. Tohoto stavu se budeme těžko zbavovat. Právě pro tupost těchto přesvědčených.

Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (30 votes, average: 4,87 out of 5)
Loading...

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x