23.1.2021
Kategorie: Společnost

Cestování s covidem

Sdílejte článek:

JINDŘICH KULHAVÝ

KULHAVÝTrochu v tom tápeme. Mediální běsnění pokračuje, denně se dozvídáme, v jakém stádiu je PES a zjišťujeme, jestli už náhodou úplně nechcípnul. Přestože už dávno víme, že údaje v něm a kolem něj jsou naprosto vycucané z prstu, že jsou zvýrazňovaná jen některá čísla a covid může i za smrt v autě v nevybrané zatáčce, řídí se jimi devastace našeho hospodářství. A nadále se přitvrzuje, takže naši vládní borci vymysleli, že je třeba roušky, které jsou ve skutečnosti naprosto na nic, nahradit respirátory. Ty jsou také k ničemu, ale už si je doma nevyrobíte, stojí více a sjednotí vzhled stáda.

Rozum to nebere, což nebrání zarytým rouškařům nazývat poslance Volného idiotem, když přijde bez roušky mezi své kolegy, kteří se dohodli, že do práce budou chodit v polovičním počtu při zachování celého platu, a pan Volný se snaží upozornit na totální nesmyslnost stávajícího stavu. Politický pubescent Feri, který netuší, co to je soudnost, fyzická práce a nutnost uživit z ní sebe a rodinu, nazývá hanlivě někoho, kdo už konečně praštil do poslaneckého pultíku. Feri byl kdysi údajně na Moravě profackován a zdá se, že by měl znovu vyrazit na výlet. Oni Moraváci umí být upřímní a důrazní.

Když už jsme u těch výletů, tak jsme po nějaké době opět otestovali několikery hranice. Covid údajně neustupuje, Merkelová by nejradši přes Evropskou komisi řídila lockdowny na celém kontinentu a vyjet ven by tedy mělo být nemožné. Jaká je situace? Česko-německé hranice přejedete na Rozvadově bez povšimnutí kohokoli, největším problémem je tak pouze otevřené okénko u McDonalda a KFC u posledních čerpacích stanic u nás. Tedy pokud jste ochotní trápit svůj žaludek jejich šmakuládami. Jinak nikoho nezajímáte. Německo projedete bez problémů a radost udělala restaurace u pumpy v Bavorsku, která sice byla zavřená, ale u jednoho barového stolu se tísnilo 10 Němců ve věku kolem 50ti let bez roušek, skvěle se bavili a v podstatě ukázali, že nařízení bavorské vlády mají tak říkajíc na háku. Obsluha u pokladny byla bez roušky a zákazníky nijak neokřikovala. Po dlouhé době oáza normálního dýchání.

Německo-rakouské hranice a rakousko-švýcarské poznáte jen podle prázdných budníků, v nichž by celníci sedět mohli, ale světe div se, nesedí. Přejezd San Bernardina znamená v tomto období kolem 10 cm sněhu na silnici, ale covid nikde. Švýcarsko-italská hranice, to už je horší. Tam Vás zastaví, zkusí 4 řeči a místo výsledku PCR testu je zajímá kam jedete a kolik sebou máte peněz. Idiotská otázka, když politici dělají vše proto, abyste hotovost nepoužívali a na kartě můžete mít klidně nic nebo také bambilióny. I když díky covidu nic je reálnější. Při odpovědi 3000 euro chlapíkovi spadle brada, což lze těžko pochopit. Italsko-francouzskou hranici hlídali 4 borci se samopalama. Ani je covid nezajímal, spíše hlídali migranty a když viděli plný kufr jiných věcí, popřáli šťastnou cestu.

Vydáte li se tedy autem kamkoliv, můžete se na nějaké testování vykašlat. Jsou to vyhozené peníze, které lze utratit mnohem lépe. A je třeba konstatovat, že před 3mi měsíci byli lidé důslednější v dodržování smyšlené povinnosti nosit roušky. Ta šaškárna už prostě přestává bavit. Napříč celou Evropou. To už nemluvíme o očkování, které dobrovolně podstoupí jen ti, kteří prostě buď nemají jiné východisko, nebo se účastní hry zvané skok na špek. A to ty politiky musí skutečně hodně štvát.

Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (31 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x