24.1.2021
Kategorie: Politika

Stefan Schubert: Merkel řídila CDU podle principů komunistické strany

Sdílejte článek:

ROMAN BEDNÁR

Socialistické smýšlení se Merkel vštěpovalo od dětství a její kariéra v SED-diktatuře byla možná i proto. To vše Merkel postupně a rafinovaně přenesla i do své politické kariéry v sjednoceném Německu. Díky selhání mainstreamových médií se to nikdy nedostalo do povědomí širokých mas německého obyvatelstva, a tak jí bylo umožněno být 16 let německou kancléřkou.

 

Publicista, autor a bývalý policista Schubert říká, že tak mohla někdejší FDJ tajemnice pro propagandu a agitaci v NDR, Angela Merkel postupně přeměnit CDU Helmuta Kohla na druhou SED – na svou stranu.

Co znamenal pro komunistické diktátory Ústřední výbor strany, to bylo pro Merkel Spolkové předsednictvo CDU, které ji bezvýhradně podporovalo, podobně jako Ústřední výbor strany stál bezvýhradně za stranickým diktátorem. V obou případech byl šéf podporován vždy jednomyslně.

Všechny důležité a sporné záležitosti řešila Merkel jako diktátorka. Zmíním zde jen jeden případ z nedávné minulosti, kde úřadovala jako diktátorka. Když demokratické volby v Durynsku nevyhrál její oblíbenec Ramelow (Levice), někdejší člen SED v NDR, tak na její nařízení přišlo k novým volbám, a ty Ramelow s její podporou už vyhrál.

I stranický sjezd SED, který byl v NDR důležitým mocenským nástrojem komunistických diktátorů Merkel “zkopírovala” a přenesla do CDU, kde se to nazývá CDU shromáždění delegátů. A tak ne členská základna CDU – okolo 400 000 členů – volila nyní nového předsedy CDU, ale 1001 delegátů a členů Spolkového předsednictva CDU.

Těch Schubert označuje za aparátčiky, kteří jsou finančními profitérmi systému Merkel a jsou její plně oddaní.

A tak nejen výsledek voleb nového šéfa CDU, ale i celé volby připomínají poměry v NDR, kde to zaznívalo následovně:

“Strana, ta má vždy pravdu.”

V Německu strana se už nejmenuje CDU, ale Merkel a Merkel ta má vždy pravdu.

Co jí nevyšlo s Annegret Kramp-Karrenbauer, to jí vyšlo s Arminem Laschetem.

Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (13 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x