20.1.2021
Kategorie: Ekonomika

Sešity a trenýrky

Sdílejte článek:

FRANTIŠEK SCHILDBERGER

Tak jsem si říkal, že si dneska koupím čtverečkovaný sešit a kárované trenýrky – jenže nekoupím; sešit ano, ale trenýrky tak jedině dětské. Ačkoli bylo mnohokrát avizováno, že od úterý 19. ledna už bude virus natolik oslabený, že vláda otevře 1. papírnictví, 2. prodejny dětského oblečení a 3. prodejny spodního prádla, prádlo nakonec ve vládě neprošlo.

Tedy – chtěl bych být u té debaty ve Strakově akademii, když paní ministryně & páni ministři debatovali o míře naléhavosti v otázce nákupu spodního prádla! Jaké tam asi padaly argumenty? Člověk myslí i na konkrétní členky & členy vlády, co asi říkali – nevíme. Ale třeba se diskuse v nejvyšším orgánu výkonné moci někam nahrává a seznámí se s ní alespoň historici, jednou, za padesát nebo za šedesát let.

Uvolnění prodeje věcí pro děti bylo náležitě zdůvodněno – „Říkaly nám mladé rodiny, že děti rostou,“ uvedl vicepremiér Karel Havlíček Neborovský – zato trenýrky a sešity, jak je to v hluboké tradici nynější vládní garnitury, nijak zdůvodněny nebyly: prostě musíte nám věřit, občané, že u prádla a u papíru se viry tak rapidně nemnoží. Tedy – u prádla množí. Budu muset vystačit s dosavadní zásobou spodního ošacení. Do kdy? Toť otázka více než hamletovská! Až vláda uzná – a virus dovolí. Ne, až vláda uzná. Virus se přizpůsobí. 

Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (19 votes, average: 4,58 out of 5)
Loading...

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x