3.1.2021
Kategorie: Multikulturní soužití

Německý Spolkový úřad pro ochranu ústavy varuje před islamisty v rouše beránčím

Sdílejte článek:

IVAN DAVID

Éra spolkové kancléřky Angely Merkelové bude jednou hodnocena jako katastrofa nejen německá, ale celoevropská. 5 let poté, kdy především do Německa přišly statisíce muslimů v rámci nekontrolované uprchlické vlny, se objevují články, které píší o tom, co soudným lidem muselo být známo od počátku, ale nesměli o tom ani pípnout. Pro nás poučení, abychom to nenechali zajít tak daleko. Cituji deník WELT z minulého týdne:
„Jednají nenápadně, dodržují zákon a mají své poslání: „Legalističtí Islamisté“ tajně chtějí nastolit Boží stát podle pravidel šaría. Aby mohl odhalit jejich triky, musí se Úřad na ochranu ústavy dívat velmi pečlivě.“

Teroristické útoky ve Vídni, Drážďanech, Nice a na pařížském předměstí nedávno stanovily mediální obraz fanatických islamistů. Obrazy mrtvých, zraněných a také ozbrojených pachatelů šíří v demokraciích strach a hrůzu. Obavy z násilného islámu rostou. Federální úřad pro ochranu ústavy v Kolíně nad Rýnem varuje před dalším nebezpečím. Zpravodajská služba klasifikuje takzvané legalistické islamisty jako neméně ohrožující. Jsou to lidé, kteří nechtějí prosadit islámský řád ne hrubou silou, ale tichým vlivem. “Plní své příslušné cíle – obvykle dlouhodobou změnu v německém sociálním a politickém systému – na základě místních zákonů,” uvedl Spolkový úřad v reakci na žádost WELT.

„Toto je rezignace, ne politika integrace“, zní mezititulek WELTu.

Fenomén plíživé infiltrace západního světa znepokojuje viceprezidenta parlamentní skupiny Svobodné demokratické strany (FDP) Stephana Thomae. Člen Spolkového sněmu říká: „Jelikož legalističtí islamisté obvykle nepřitahují pozornost trestnými činy, je obtížnější je pozorovat než u násilných extremistů.“ Tuto skupinu islamistů ale musí Úřad pro ochranu ústavy mít na paměti jako velkou hrozbu. Thomae je přesvědčen, že sleduje „stejný cíl různými způsoby, vytvoření islámského státu na německé půdě“.

Podle bezpečnostních orgánů islamistická scéna roste. V loňském roce se počet islamistů v Německu zvýšil oproti předchozímu roku přibližně o 5,5 procenta na 28 020 lidí. Téměř polovina je nyní zahrnuta do legalistického spektra. Na konci října letošního roku spolková vláda oznámila ve své odpovědi na interpelaci poslance Thomae, že „islámský potenciál“ v roce 2015 zahrnoval „pouze“ 13 920 lidí. To znamená, že došlo za pouhých několik let více než ke zdvojnásobení jejich počtu.

“Tento vývoj představuje pro ochranu ústavy velké výzvy.” Musíme sledovat nejen krev, ale také peníze v islámském prostředí, “říká Thomae. Na dotaz spolkový úřad vysvětlil, že sledování islamistických snah v oblasti legality je již dlouho jedním ze základních úkolů jeho práce. Političtí činitelé a veřejnost budou odpovídajícím způsobem informováni a upozorněni na nebezpečí. Je jen těžko možné, aby nezasvěcení lidé viděli skutečné záměry legalistických islamistických skupin. „Veřejně činné osoby těchto organizací mají často charisma a dobré rétorické dovednosti, a proto představují vhodné kontaktní osoby pro politiku a správu i pro sociální partnery, jako jsou církve“, uvedla domácí zpravodajská služba.

Nejznámější a největší skupinou legálního islamismu je Muslimské bratrstvo. Tato komunita byla založena v Egyptě v roce 1928, je považována za mateřskou organizaci politického islámu a vyznačuje se silným nutkáním na misi. V Německu je Muslimské bratrstvo a jeho sdružení monitorováno zpravodajskými službami od 70. let. Islámská komunita Milli Görus je na radaru zpravodajské služby od 80. let. Komunita Furkanů, která se věnuje vzdělávání a misionářské činnosti, byla přidána jako pozorovaný objekt v roce 2018. Komunita byla založena jedním vědcem v Turecku v roce 1994 a usiluje o „islámskou civilizaci“ podle celosvětových pravidel šaría.

Odborník na vnitřní záležitosti FDP Thomae, který je také členem parlamentního kontrolního výboru pro tajné služby, se vyslovuje pro bližší sledování mezinárodních kontaktů těchto skupin. “Financování může být legální. Pro odvrácení nebezpečí je přesto nesmírně důležité porozumět toku peněz. “ Tolik WELT.
Nemysleme si, že nás se to netýká, protože nemáme početnou muslimskou komunitu. Naše úřady spí ještě hlubším spánkem než ty německé a nejrůznější imámové u nás léta konají prakticky bez problémů. Vzpomeňme si na případ pražského imáma Sámera Shadeha, který zde vybíral peníze na džihád… Odhalen byl ve spolupráci s rakouskou policií. Plat tento první muž pražských muslimů dostával ze Saúdské Arábie. Vzpomeňme na šátkovou kauzu bývalé ombudsmanky Anny Šabatové a další kauzy požadavků radikálních muslimů, které především s pomocí nevládních organizací uhlazují cestu, ze které nemusí být návratu. I u nás platí – sleduj stopu peněz.

Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (26 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x