1.1.2021
Kategorie: Společnost

Jak číst “kovidové” zprávy

Sdílejte článek:

EVA HRINDOVÁ

eva-hrindovaDnes si řekněme něco o tom, jak číst zprávy. Žijeme v době, kdy si musíme informace dávat dohromady sami. V situaci, kdy se na nás ze všech stran valí hromady článků a zdá se, že je informací přes míru, ty správné a skutečně podstatné musíme hledat jako jehlu v kupce sena.

 
Třeba dnes. Od rána se na nás valí děsivé a hrůzyplné zprávy o rostoucím koeficientu epidemie. Považte! Je už na devadesátce! To celé podkreslené fotografiemi policistů, jak uzavírají Václavské náměstí. Nevídané, kdy naposledy se tam nesmělo? Za protektorátu? Musí se tedy něco dít… To si řekne každý povrchní sledovač zpráv.

Ale co to znamená? Umírá více lidí? Nezvládají nemocnice? Nedovolají se lidé pomoci? Zvýšila se smrtnost a jedině prázdné ulice ji sníží? Ne, milé děti, nic z toho se neděje. A to ani náznakem.
Všechny tyto děsivé zprávy mají jediný cíl – vystrašit vás. O nic jiného nejde. Je to absurdní, protože KAŽDÝ si může na stránkách ministerstva zdravotnictví ověřit, že jediná relevantní křivka grafu (poměr hospitalizovaných a infikovaných) už více jak měsíc stále strmě klesá.

Od prvního nárůstu počtu infikovaných někdy 29. 10. strmě roste pouze křivka uzdravených. Žádné mrazáky, žádné nestíhající nemocnice, podle relevantních čísel není třeba nic brzdit. Lockdown je zcela zbytečný, protože nárůst infikovaných v době uvolnění se nijak neprojevil.

Nenechte se zmást a vyděsit. A to vám přeju i do nového roku 2021. Zachovejme si zdravý rozum!!!

Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (33 votes, average: 4,36 out of 5)
Loading...

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x