21.12.2020
Kategorie: Exklusivně pro PP, Politika

Boj o prezidentský úřad

Sdílejte článek:

RUDOLF MLÁDEK

MLADEKRMiloš Zeman ještě neskončil, ale o jeho úřad už se vede kampaň. Někteří do ní vstupují nenápadně, jako možná předseda ústavního soudu Pavel Rychetský (1), jiní přímo. Mezi ty druhé patří generál Petr Pavel. Již se v médiích objevily důkazy, že Petr Pavel podal přihlášku do KSČ v roce 1983 jako syn vysokého důstojníka Československé lidové armády a chystal se na kariéru vojenského rozvědčíka. (2) Tento kandidát pak veřejně vysvětluje, že byl údajně naivní a navíc „nikomu neublížil“.

Generála Pavla nikdo neobviňuje, že někomu ublížil. Kdyby Pavel v KSČ zůstal, kdo by mu kandidaturu na prezidenta za KSČM asi tak zakázal? Vždyť si pamatujeme, jak za KSČM kandidovala paní Bobošíková….

Problém kandidatury Pavla není v jeho členství v KSČ (tam byl Miloš Zeman kdysi také), ale v tom, jak s těmito fakty zachází. Účelově, úmyslně, poplatně a přiznejme si až nestoudně. Do KSČ vstoupil z naivity? A tomu někdo má věřit? Nikoliv, to z nás všech Pavel dělá hlupáky a ze sebe chudinku a „oběť“ propagandy. Jenomže obětí nebyl a není, ale tento vyumělkovaný statut hodlá mediálně prodat jako de facto neúmyslné konání. Co už může být směšnější.

Možná, že díky penězům a značné propagandě se Petr Pavel stane prezidentem, ostatně Československo mělo v minulosti více než dost kreatur, které tento úřad také zastávaly. My občané to přežijeme a Evropská unie mu bude jako „oddanému vojákovi NATO“ tleskat. Jak již víme, pokud něčemu EU tleská, obvykle to bývá malér. Tak to bude další do počtu. Světlo v tunelu v EU stejně už dlouho nesvítí, jak jsme si mnozí všimli.

  • (1)https://www.lidovky.cz/lide/rychetsky-zahajil-kampan-na-hrad-mini-benesova-jeho-opozdene-vyjadreni-o-protiustavnosti-zakazu-cest.A201220_193157_lide_sed
  • (2)https://echo24.cz/a/SvgGd/akce-na-ocistu-generala-pavla-od-komunisticke-minulosti-rozdelila-historiky
Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (31 votes, average: 4,77 out of 5)
Loading...

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x