24.4.2020
Kategorie: Kultura a tipy

Nano ochrana koupelny vám ušetří čas i peníze

Sdílejte článek:

Čištění koupelny dokáže někdy pořádně potrápit, a to zvláště, pokud bojujete proti vodnímu kameni. Věděli jste ale, že se tato muka mohou stát minulostí? Díky speciální nanotechnologii můžete ušetřit spoustu času, který byste jinak trávili v koupelně s kartáčem v ruce. Jděte na to chytře a neplýtvejte svojí drahocennou energií tam, kde nemusíte.

Na začátek malinko teorie

Jestliže vás myšlenka úspory času zaujala, avšak nemáte nejmenší tušení, co to ty nanotechnologie vlastně jsou, nevadí, protože se hned všechno důležité dozvíte. Termín nanotechnologie pojmenovává část vědy a průmyslu, kde se pracuje s jednotlivými atomy, případně z nich skládá složitější objekty – představte si miniaturní roboty či stroje. Cílem je posléze vznik látek a materiálů, jež disponují netradičními vlastnostmi.

V současnosti je možné nanotechnologie využívat v různých odvětvích průmyslu i v běžných domácnostech, kde můžou ulehčovat život prakticky každému z nás. Konktrétně se zmiňovaným čištěním koupelny vám nejvíce pomůže chemická nanotechnologie, s níž pracuje německá společnost NanoConcept soustředící se převážně na vývoj a výrobu aktivních povrchů. Pracovníci se inspirují v přírodě, přičemž vychází ze schopnosti rostlin odpuzovat vodu a špínu.

Efekt lotosového květu

Lotos je velice známá vodní rostlinka, která svým vzhledem nápadně připomíná leknín. Nejen že skvěle vypadá, ale taktéž oplývá i celou řadou super vlastností, co zapůsobily na skupinu vědců. Jedná se o schopnost odpuzovat nečistoty, a to i přesto, že roste ve velmi bahnitém a “špinavém” prostředí. Ať se na lotos podíváte za jakékoliv situace, vždy bude jeho květ perfektně čistý a skvostný na pohled.

Tento fakt odstartoval celou řadu rozsáhlých výzkumů, jež měly jediný cíl – odhalit, jak vlastně celý tento samočistící efekt funguje. Po nespočtu hodinách strávených v laboratoři se konečně dobrali výsledku a dokázali jej napodobit pomocí nanotechnologie. Tak vzniklo naprosto revoluční odvětví průmyslu, které pomáhá lidem bojovat proti nečistotám napříč celým světem. Podle původní rostlinky sloužící jako inspirace je nyní známý termín “efekt lotosového květu”.

Prevence je základ

Říká se, že štěstí přeje připraveným a jinak tomu není ani v případě mytí koupelny. Tato speciální nanotechnologie dokáže váš čas strávený uklízením zkrátit až o třetinu, což rozhodně není málo. Klíčové je totiž využívat efektu lotosového květu jako účinnou prevenci. Díky tomu nebude mít vodní kámen a různé další nečistoty žádnou šanci a na povrchu se vůbec neudrží.

Technologie má schopnost odpuzovat kapaliny (vodu i olej), tudíž se na površích netvoří nevzhledné povlaky, s nimiž bývá během úklidu nejvíce práce. Většinou se začnou tvořit už po prvním použití koupelny po úklidu, což dokáže být značně demotivující, jelikož je během chviličky veškerá práce pryč. Jestliže chcete, aby vám uklizená koupelna vydržela déle než několik hodin, zkuste nad používáním nanotechnologií popřemýšlet.

Nejedná se o nic složitého

Používání nanotechnologií není vůbec nic složitého a zvládne jej určitě každý. Stačí pouze zakoupit přípravek Nano ochrana koupelny IMPRE a nanést jej v tenké vrstvě na povrchy, co chcete ochránit. Lze jej použít na vodovodní baterie, obklady, sklo, keramiku a plast, zkrátka na všechny běžně užívané materiály v koupelnách. Takto ošetřenou koupelnu lze čistit pouze pomocí hadříku a čisté vody, takže ušetříte nemalé peníze za čisticí prostředky.

Přípravek je velmi šetrný k přírodě, takže je to ideální volba pro všechny fanoušky ekologického životního stylu. Díky jeho schopnosti bránit vodnímu kameni, aby se zažral do jednotlivých povrchů, dokáže značně prodloužit jejich životnost. Tak co, stále ještě chcete drhnout vanu postaru?

(PR)

Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (3 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x