26.9.2024
Kategorie: Politika

Odchod Pirátů z vlády i z politiky?

Sdílejte článek:

SLOVANKA

I když českou politiku v posledních letech příliš nesleduji a ani nekomentuji, protože na ní v podstatě nijak nezáleží v situaci, kdy u nás již roky vládnou (a vládnout také budou) pouze oddané loutky, nedá mi krátce se nevyjádřit k tématu, které nyní českou politikou hýbe asi nejvíc.

Jde samozřejmě o poněkud opožděný vyhazov zcela neschopného Bartoše z vlády, ale vlastně o celkovou situaci kolem Pirátů coby strany.

Protože dlouhodobě sleduji hlasování v Evropském parlamentu, tak mi samozřejmě neušlo, že Piráti – až na několik málo výjimek – hlasují vždy proti zájmům nejen našich občanů, ale občanů všech členských zemí.

V jakémsi pomyslném žebříčku by se zcela jistě dostali na samotný vrchol vší hrůzy, kterou (nejen) naši politicky negramotní voliči do EU již roky posílají.

Vždy hlasují v zájmu EU a korporací, které tento moloch ve skutečnosti ovládají – a proti zájmům běžných občanů. To se týká zejména otázky výměny obyvatel a zeleného údělu.

Hlasovali pro takové zhůvěřilosti jako zákaz jaderných elektráren na území EU, zákaz prodeje aut na fosilní paliva od roku 2035, povinnost rekonstrukce starších domů tak, aby odpovídaly klimatickým požadavkům a pro migrační pakt v jeho původní verzi, kdy výrazně podporoval výměnu obyvatel.

Hlasování, ve kterých šli proti většině občanů, by se samozřejmě našlo bezpočet, nicméně tento článek není o působení Pirátů v europarlamentu, ale o politickém dojmu ze strany jako takové.

Zpočátku volili Piráty zejména mladí coby údajné „rebely,“ nicméně v naší politice nenajdete stranu, která by byla víc v souladu s politikou EU a systémem jako takovým než jsou právě Piráti.

Do rebelů mají tedy asi stejně daleko jako TOP09 nebo Zelení, což jsou jejich největší názoroví souputníci. To zřejmě začali chápat i mnozí mladí, kteří se začali od Pirátů odvracet.

Hodně lidí také probudila jejich obhajoba „velkého resetu,“ když se zamýšleli nad vyvlastňováním bytů,  ve kterých nikdo nebydlí (ale někdo si je drží například pro potomky) nebo se rozplývali nad takzvanou oběhovou ekonomikou a sdílením.

Prvotní úspěch zcela jistě zaznamenali i díky neutuchající práci neziskovek, které obrážely střední školy a prvovoliče nabádaly právě k volbě Pirátů. To ostatně potvrzuji z vlastní zkušenosti, neboť podobná propaganda proběhla i na škole, kterou v době největší „slávy“ Pirátů navštěvoval můj syn.

Prvovoličům, kteří se vůbec o politiku nezajímají, byli Piráti přímo vnuceni jako ideální volba pro mladé. Nakonec i mladí již zřejmě tuto sebranku prohlédli a uvědomují si, že tato volba není žádným rebelstvím, ale zařazením se do „davu.“

Piráti, kteří  vstoupili do koalice s partajemi, proti kterým zpočátku vystupovali (pamatujete si ono „pusťte nás na ně,“ namířené prioritně na ODS?), začali kumulovat funkce a plnými doušky využívat podpory ze strany systému.

I přesto, že jim v posledních volbách voliči svým kroužkováním vystavili „stopku“ a do Sněmovny se dostali jen 4 Piráti, získali příliš mnoho funkcí, včetně ministerstev.

A pro ty Piráty, kteří se díky kroužkování nedostali k tučnému platu poslance, nakonec zajistili různé slušně placené posty politických náměstků ve státní správě.

Piráti se tedy ukázali jako banda lačná koryt, která se nyní zcela zařadila po bok těch, na které je údajně měli voliči pustit.

Strana, která se navíc prezentovala jako „bojovníci za svobodu internetu“ je ve skutečnosti stranou, která ústy Lipavského na srazu WEF u Schwaba orodovala za přísnou internetovou cenzuru.

O zpackané „práci“ dredatého Bartoše coby ministra, který dostal za úkol digitalizaci stavebního řízení, snad netřeba hovořit, tato kauza se v médiích propírá dnes a denně.

V kontextu uvedeného, ale také výsledků krajských voleb nevěřím tomu, že průzkumy, které dávají této bandě nějakých 11%, nejsou zmanipulované.

V podstatě se zdá, že se vydávají stejnou cestou jako jejich ideologičtí souputníci Zelení po celé Evropě – všude jim klesají preference a mnohde odchází z parlamentů.

Tuto sebranku už může volit jedině jejich vlastní členská základna se svými příbuznými. To ovšem zřejmě na příliš dobrý výsledek nevydá. Předpokládám, že neziskovky se to již snaží Pirátům „vyžehlit“ alespoň u mladých a aktivně obráží školy.

Nicméně i tito indoktrinovaní studenti mají rodiče, kteří jim nejspíš tentokrát podobnou volbu rozmluví. Dokonce i kovaní libtardi mají dnes z čeho vybírat a Piráti se stávají i pro ně stále nevolitelnějšími.

Nakonec může dojít k postupnému přerodu jako to vidíme u mladých na západě Evropy, kde se od progresivistů odvrací a skutečně začínají volit protestně.

Piráti tak zřejmě mají příští rok v parlamentních volbách jen velmi malou šanci dostat se nad 5%.

A pokud tuto hranici překročí, pak jen díky neziskovkám, které se jistě budou ze všech sil snažit za ten rok mladé voličstvo na školách nebo přes dobře placené YouTubery přesvědčit, že volit Piráty je stále ještě „cool.“

Otázka je, zda se najde dostatek mladých, kteří jim na propagandu opět naletí. Je třeba doufat, že ne a tato zbytečná a roky škodící partaj konečně odejde od zapomnění….

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (25 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
15 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)