16.6.2024
Kategorie: Ekonomika

Německo v úpadku: V roce 2023 zkrachovala každých 30 minut jedna německá společnost

Sdílejte článek:

SLOVANKA

To samozřejmě znamená dvě za hodinu a 48 společností za 24 hodin. Za rok to dělalo více než 17,5 tisíce společností. Tento trend samozřejmě pokračuje i v letošním roce a je zřejmě jen otázkou času, než se naplno dotkne i naší ekonomiky, neboť všechny dosavadní vlády vytvářely přílišnou závislost na Německu, až nás pasovaly na jakousi další spolkovou zemi.

Čísla bohužel hovoří jasně: Jak uvádí německá tisková agentura (dpa), v prvních třech měsících letošního roku podalo návrh na bankrot 5 209 společností – rostoucí trend bankrotů společností v Německu pokračuje.

Spolkový statistický úřad oznámil: Bankrotů bylo o dobrou čtvrtinu více (26,5 procenta) než ve stejném čtvrtletí předchozího roku. Od června 2023 jsou pozorována dvouciferná tempa růstu ve srovnání s předchozím rokem, uvedli wiesbadenští statistici. A slovem „tempa růstu“ míní bankroty.

Co se to v sousední zemi děje? Německo se bohužel stalo nejen zkrachovalou, ale také drahou zemí. Zboží a služby, které nyní využívají fotbaloví fanoušci, v posledních letech zdražily, uvádí „Welt.“

Kdo naposledy navštívil Německo na letním mistrovství světa v roce 2006, bude si protírat oči, když si uvědomí, kolik musí dnes zaplatit za stejné produkty: čerstvé rohlíky zdražily o 33 procent, máslo o 30 procent.

Alkoholické nápoje za posledních pět let zdražily o čtvrtinu. Stravování stojí o čtvrtinu více než před obdobím Covidu.

Nálada je taková, jak ji právě popsal Stefan Wolf, šéf sdružení zaměstnavatelů Gesamtmetall v rozhovoru: „Na rovinu, lidé už mají plné zuby neustálé šikany, vševědoucího přístupu, který vám radí jak žít. Voliči prostě nechtějí mnoho regulací na evropské úrovni, jako je Zelená dohoda. Evropané chtějí také pokračovat v jízdě se spalovacími motory.“

Kritický hlas mnoha lidí v Německu na začátku mistrovství Evropy. Bohužel není dne, kdy byste nad rozhodnutími politiků nemuseli kroutit hlavou. Lidé se aktuálně dívají do Berlína.

CDU, SPD, Zelení a Levice ve Sněmovně reprezentantů hlasovaly pro vydání dalších 1,322 miliardy eur na ubytování žadatelů o azyl v příštích letech. Starosta Kai Wegner (CDU) na začátku tohoto týdne veřejně varoval, že Berlín již nemůže přijímat další migranty a žadatele o azyl.

Řekl: „Tlak se zvyšuje. Už nemáme žádná místa.“ Uvolněné miliardy budou použity na rozšíření stanových městeček na bývalých letištích v Berlíně-Tegelu a Berlíně-Tempelhofu.

Za tímto účelem budou pronajímány další hotely a bude zřízeno 16 nových míst pro kontejnerové ubytovny…

Jak je z výše uvedeného patrné, tak německá vláda má na starosti především výměnu obyvatel. Deindustrializace ji příliš netíží. Ostatně, v zemích, odkud noví „Němci“ přichází, se také průmyslu příliš nedaří.

Německo se tak dobrovolně vydává cestou „libanonizace.“ A lze očekávat, že nás na tuto cestu dřív či později přivede také…

 

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (15 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
13 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)