![](https://pravyprostor.net/wp-content/plugins/lazy-load/images/1x1.trans.gif)
Lži o klimatu a boji s ním
JINDŘICH KULHAVÝ
Ochrana životního prostředí se stala ústředním tématem všech obchodníků se strachem, politiků profitujících na úmyslně vytvořené hysterii, byznysmenů vydělávající vždy a za každou cenu a ekofanatiků věřících v potřebu právě nyní zachránit planetu. I přes odpor řady významných odborníků tvrdících, že žádné významné oteplení planety neprobíhá a CO2 rozhodně Zemi neškodí, si z tématu klimatické krize udělali výše uvedené skupiny zlatý důl a zároveň ho zneužívají k naplňování dalších plánů, jakými jsou deratizace planety od ,,podřadných a nepotřebných“ lidí, ovládnutí zbytku z těch, co tu zbydou a přežijí vakcinační lavinu, a to i za cenu jejich ožebračení. Přidal se i neskutečně aktivní hlupák Fiala a slíbil za Českou republiku snížení hladiny metanu o 30% . Protože u nás nemáme rozmrzající permafrost, znamená to omezení chovu domácích zvířat a po pořádném vymrznutí by nás tak čekalo i vyhladovění a konec živočišných farem. Demence naší vlády už je nejen strašidelná, ale i životně nebezpečná.
Při uvědomění si skutečnosti, kterou je množství CO2 vrženého jedním jediným ,,odplivnutím“ si některé ze známých činných sopek a výrazně převyšující to, co vyprodukovaly všechny automobilové spalovací motory od svého vzniku až po současnost, přičemž takových explozí je v průběhu desetiletí několik, nám musí být jasné, jaká komedie se kolem nás odehrává. Také tvrzení o tom, že Amazonský prales je plícemi celé Země, lze považovat za lež. Jde o víceméně uzavřený biotop, který si sám díky tlení a zvěři produkuje přesně tolik všeho potřebného včetně CO2, kolik toho spotřebuje ke své existenci. Dále tu máme tvrzení o tajících ledovcích. Změny jejich objemů a rozlohy se však dějí naprosto přirozeně a oscilace oběma směry je naprosto běžná. Vzpomeňme na zelené Grónsko v době plaveb Vikingů do Severní Ameriky, také na doby, kdy bylo celoročně pod ledem. Rozhodně tyto stavy neovlivňovali lidé a jejich vozidla. Stejně jako nyní. S výjimkou nevhodného nakládání s odpady, které lze považovat za základ znečišťování planety, si tato se zbývajícími jevy dokáže poradit. Samozřejmě ji ohrožuje chemie obsažená v hnojivech, nevhodné hospodaření a péče o půdu, to se však dá korigovat tak, aby k poškození nedocházelo.
Vraťme se k motorům. Moderní spalovací motory v automobilech a motocyklech nejsou k přírodě nepřátelské. Na rozdíl o velkých lodních pohonných jednotek mají malou spotřebu a emise jsou relativně minimální. Jejich likvidace nemá při obrovských zásobách ropy momentálně opodstatnění a humbuk vytvořený kolem nich je součástí obrovského divadla. Auto i motocykl se staly symbolem svobody a jejich postupná likvidace směřující ke snaze zakázat vlastnictví těchto úžasných zařízení patří k tomu nejhoršímu, co především v Evropě politici připravují. Ani elektrifikace dopravy nemá za současného stavu v oblasti výroby elektřiny a neschopnosti ji efektivně ukládat logiku a smysl. Lze pochopit touhu budovat pokrok, ovšem tento krok je cestou zpět. Dokud nebude možné mít v autech akumulátory vyráběné tak, aby nepoškozovaly životní prostředí, nabíječky schopné dobít naplno vozidlo s více jak 15tiletou životností do 10 minut, přičemž dojezd by musel být za všech podmínek a při využití veškerých komfortních přístrojů, kterými oplývají moderní ,,benzíny a diesely“, aspoň 1000 km, pak nejde o žádný pokrok. Přidejme ještě potřebu výroby dostatku elektřiny způsoby, kdy nevzniká žádný odpad či škodlivý plyn, za který však nelze CO2 považovat.
Pojďme se podívat na ekologii z pohledu výroby akumulátorů. K výrobě jediné baterie pro Teslu je třeba přemístit 250 tun materiálu, tedy nejdříve vykopat 236 tun povrchu Země, a to pomocí obřích bagrů a nakladačů majících spotřebu 90 litrů nafty na hodinu. Už tady vnímáme relativně velké množství emisí. K výrobě jedné baterky musíte nadále recyklovat 11 tun solanky pro lithium, 14 tun rudy na potřebný kobalt, 2 tuny rudy obsahující nikl, 11 tun té, v níž najdete měď. Z toho vytvoříte akumulátor obsahující 11 kg lithia, 20 kg manganu, 13 kg kobaltu, 27 kg niklu, 181 kg hliníku, plastu a oceli, 90 kg mědi. Lithium, mangan, kobalt a nikl se nachází ve velmi omezeném množství a jak tušíte správně, dosud jejich těžba závisela na poskytovatelích dětské práce kdesi v Africe. Nová ložiska, z nichž některá jsou i u nás, poskytují zásoby na pár let a s jejich odtěžením je spojen zásah do místní přírody na úrovni ekologické katastrofy. Následná výroba akumulátorů přináší obrovskou zátěž na okolí, což se týká především vysoké spotřeby vody. A vezmeme li v potaz energetickou náročnost na výrobu baterií, elektroaut a výstavbu rozvodných sítí obsahujících miliony kilometrů vodičů, riziko vzplanutí a další aspekty, ptáme se, kde ekofanatici vidí výhody elektromobility? Politiků se ptát nemusíme, ti většinou nerozumí fyzikálním zákonům, o to více jim však vyhovují mizerné vlastnosti vozidel na elektřinu a jejich snadnou kontrolu včetně možnosti je vypnout na dálku.
Mohli bychom pokračovat dále. Ekoteroristům nevadí vysoké spotřeby tankerů na plyn, soukromá letadla elit, přilepí se na vozovku kvůli motoristům či k obrazům v galeriích z různých nám neznámých důvodů, ale své tablety, mobily a vařiče klidně nabíjí z rozvodné sítě, do které proudí energie z různých zdrojů včetně těch klasických. Bojují za návrat do jeskyní, ale ty své by si nechali rádi vytápět. Nahrává jim tupost politiků nutících nás do procesů, jejichž smysl a logika přemýšlivým uniká. Necháváme sebou manipulovat ve jménu scestných ideálů, ideologií a intrik. To se týká všeho, nejen ekologie. Jde jen o další důvod, proč je třeba se probudit a nepodstupovat další slepou cestu. Škodlivost existence bruselské šlechty a celé EU podléhající závadné zelené ideologii je natolik zjevná, že ji nechápou jen skutečně velcí tupci. A že jich je. Bohužel….
Zelený úděl:
Klimatická politika by měla prosadit do zákonů a do praktického života opatření, která buď zabrání změně klimatu nebo nám pomohou se této změně přizpůsobit.
Pokud možno tak, aby se nenadělalo více škody než užitku.
Ve skutečnosti se však globálním oteplováním spíše zdůvodňuje přesun peněz z kapes daňových poplatníků do kapes privilegovaných skupin (klimatická lobby).
Politici schvalují zákony,
které jistým podnikavým kruhům dávají mimořádná privilegia.
Občan si nemá na olupování stěžovat, má se uskromnit.
Uhlíková lobby si podporu pro své zájmy kupuje pomocí legální korupce, pomocí „zelených dotací“.
Klima je ale jen záminka, na klima nemá tato politika sebemenší vliv. Adaptační opatření se zanedbávají. Ignoruje se hlavní zdroj,
který dokáže snižovat emise,
tedy jaderná energetika.
VIZ:
https://www.klimaskeptik.cz/
Mimochodem politikáři z hlupáčkova dnes už nevědí,
že se u nás také kdysi těžil uran vstřikováním kyseliny sírové do země a následně se čerpala směs s rozpuštěných uranem v podobě jeho solí.
Co to potom udělalo ze spodními vodami?
No nic moc,
jenom významně narostly počty rakovin u obyvatel kolem těžebních oblastí.
*
Kdo se domnívá,
že zpracování v článku zmíněných sloučenin těžkých kovů na kovy samotné,
a následně výroba auto-akumulátorů se obejde bez masívního znečišťování vod splachovaných do kanalizace,
zasloužil by řád BÍLÉHO BLBA prvního stupně.
Mimochodem politikáři z hlupáčkova dnes už nevědí,
že se u nás také kdysi těžil uran vstřikováním kyseliny sírové do země a následně se čerpala směs s rozpuštěných uranem v podobě jeho solí.
Co to potom udělalo ze spodními vodami?
No nic moc,
jenom významně narostly počty rakovin u obyvatel kolem těžebních oblastí.
*
Kdo se domnívá,
že zpracování v článku zmíněných sloučenin těžkých kovů na kovy samotné,
a následně výroba auto-akumulátorů se obejde bez masívního znečišťování vod splachovaných do kanalizace,
zasloužil by řád BÍLÉHO BLBA prvního stupně..
Ekoblázni jsou popírači fotosyntézy. Ve velkých městech by byly lepší elektroauta, hlavně v období inverze, ale nevýhody převažujou nad výhodama.
Už to, že do čela ochrany klimatu
postavili (zneužili) retardované děcko o něčem svědčí!
Ekologie je LEŽ. Jde jen o moc , přikazovat ostatním co mohou ale spíš nesmějí dělat. Je to stejně jako ve středověku, kdy církev upalovala čarodějnice za to, že uhranuly úrodu nebo obcovaly s ďáblem na Petrových kamenech.
Ano, máte 100 procent pravdu.
Jen co to je ta „Klimatická změna“ ??
V 70 letech minulého století ekofašisté řvali, že se blíží doba ledová. Nějak to nevyšlo. V 90 letech řvali o globálním oteplení. Zfalšovali „hokejkový graf“ podle kteréhu už nyní po více jak 20 letech měla být průměrná teplota na Zemi o 1 stupeň vyšší. Nějak to nevyšlo. Tak teď řvou o Klimatické změně. ALE CO TO JE ??? Teplota nahor ?? Teplota dolů ?? Je to čistý podvod
Může autor příspěvku doložit relevantní zdroje o které se opírá? Děkuji
Stačí zdravý rozum a základní znalosti z přírodních věd.
Chtějí nám zakázat v zimě topení, průmysl i zemědělství.
Absolutní neznalost fyzikálních, chemických a biologických zákonů není jen vlastností politiků. Je hlavním předpokladem pro možnost stát se „ekologem“, „ochráncem přírody“ a „klimaaktivistou“.
Ti si totiž díky své neznalosti nesmí uvědomit, jak svou činností přírodě (a hlavně běžným lidem) škodí. Hlavně musí vyznávat „víru ve škodlivost CO2“ a poslouchat svoje samozvané guru.
emise v evropě se zvyšují, náklady na ekošílenství už nikdo nepočítá a nespočítá, naprosté okrádání a ožebračování pod pláštíkem oze, grýndýlu a energiwende. takže na tuto nereálnou konverzi již doplácí nejenom občané, ale i ekologie. a až se provalí ta budoucí blamáž s investicemi a technologií do fůzní ideologie. tak už zase budeme zpět u uhlí a dřevu. zbude jen inflace a bída.velkou pompou dopravní podniky nakoupily autobusy na plyn…neekonomické odstavené, jedou stále na naftu, další dotační podvod s autobusy na vodík. Bývalý dodavatel tepla v Břeclavi na sebe podal návrh na insolvenci. soudruzi, takhle se podniká s veřejnými statky. regulační úředníci stále na nic. a dotace tečou dál a dál, ekobyznys se jen směje za podpory protilidové a proinflační vlády…fialovej hnus
https://www.youtube.com/watch?v=t5d9YZjlbwc&ab_channel=SpolekSvobodn%C3%A9r%C3%A1dio
Hledá se: 100 000 průkopníků pro zelená pracovní místa Klondike v Arktidě
Pokud má Northvolt uspět ve svých plánech na vybudování největší továrny na baterie v Evropě, musí její hostitelské město přesvědčit tisíce lidí, aby se přestěhovali na okraj polárního kruhu, do oblasti, kde je sněhová pokrývka konstantní od listopadu do dubna. kde zimní slunce svítí maximálně čtyři hodiny denně.
Gigafactory je jen nejpokročilejší v řadě zelených průmyslových. megaprojektů, které se objevují po celém dalekém severu Švédska, přitahovány levnou, obnovitelnou energií, rozsáhlými plochami nezastavěné půdy a financováním z Evropské zelené dohody …. tak opět z našich daní