
Nepopulární opatření
VIDLÁK
Tím se vždycky začíná po volbách, že? Tedy, pokud jde o rozumného premiéra a ne Petra Fialu. To nejhorší se dělá na začátku volebního období. Za to, že voliči správně volili, se jim utáhnou šrouby. Veřejné finance je zapotřebí ozdravit, státní dluh je třeba snížit, protože jinak to půjde řeckou cestou, žili jsme si nad poměry, tento stát si nemůže dovolit přidat důchodcům… a k tomu nějaký slib, že když si dneska utáhneme opasky, zakrátko nastanou samá pozitiva a sociální jistoty.
Před volbami se pak šrouby trochu povolí. Udělá se nějaký jednorázový příspěvek na děti, třináctý důchod, sleva jízdného pro seniory nad sedmdesát let věku, daňové zvýhodnění pro studenty na brigádě… a politici doufají, že lid už dávno zapomněl, jak mu slibovali patnáctiprocentní daň, ale ze superhrubého, takže pracující platili víc než předtím. Pak jsou volby a cyklus se opakuje.
Jen naprostý hlupák nebo Petr Fiala si ve volebním roce zvedne plat, odsouhlasí digitální daň a ohlásí ořezávání důchodů, aby se mohlo zbrojit. Místo nějakého držhubného v podobě úlev udělají z modroptáků zelenoptáky a na bilbórdech si pochvalují, jak je za nich nízká inflace… Buď opravdu počítají s tím, že je před volebním výsledkem zachrání Baxa a nebo jsou tak hloupí, jak vypadají.
Všimněte si prosím, že když se dělá nějaké nepopulární opatření, vždycky se týká důchodců, samoživitelek nebo nízkopříjmových pracujících. Danuše Nerudová ještě nedávno vykřikovala v televizi, že si tento stát nemůže dovolit devatenáct miliard na zvýšení důchodů, ale teď si samozřejmě tento stát může dovolit dalších osmdesát miliard na dodatečné zbrojení, které bude probíhat stejně promyšleně a koncepčně, jako nákup stíhaček F-35 nebo tanků Leopard.
Slyšeli jste někdy o nepopulárních opatřeních pro banky? Nebo pro zahraniční obchodní řetězce? Slyšeli jste někdy o nepopulárních opatřeních, která by dopadla na zbrojaře, kteří dobře vydělávají na muniční iniciativě? Nebo že by si třeba Pavel Tykač stěžoval, že se finančák zajímá o to, jak v současné energetické krizi zdvojnásobil svůj majetek? Nepopulární opatření vždycky v konečném důsledku znamenají, že se přitáhnou šrouby obyčejným lidem a povolí se korporacím. A pokud už náhodou dojde ke snížení daní z příjmu, vždycky se to vykompenzuje zvýšením DPH nebo daně z nemovitosti.
Nepopulární opatření se vždycky týkají těch dole. Korporacím se musejí daně snížit, jinak by tady nechtěly investovat, že? A samozřejmě to platí i pro korporace, které žijí z našich peněz a bez nich by nevydělaly. Především banky a hytlermarkety. Ty, kdyby tady u nás nebyly, tak prostě nevydělají a jejich místo by tak jako tak zaujal někdo jiný, protože lidé pořád budou chodit utrácet svoje peníze do obchodů a budou si někam ukládat svoje úspory. Žádný Kaufland ani žádná vyjebanka nevydělají, když tady nebudou mít své pobočky. Automobilky mohou auta dovážet, oceláři mohou vyrábět jinde, mobily se mohou vyrábět v Asii a dodat sem v kontejnerech, ale nikdo z nás nepojede na nákup jídla do Kanady, protože tam má Tesco nižší daně a tak přesunulo své obchody tam.
Podle zatím zveřejněných volebních programů a podle toho, co slýcháme i od konkurence z debat, jsme jediní, kteří chtějí po volbách udělat „nepopulární opatření“ pro banky, obchodní řetězce, energobarony a zbrojaře. Prostě pro ty, kteří na současné krizi vydělali. Všichni, co jsme v opozici proti Fialovi, víme, že si po volbách budeme muset vyhrnout rukávy a pořádně si tady po Pětidemolici uklidit. Všichni víme, že to bude stát mraky peněz. Ale všichni ostatní udělají nepopulární opatření zase vám, obyčejným lidem.
A udělají to správným způsobem… ne jako Fiala. Udělají to zcela v souladu s poučkami demokratického vládnutí. Zvednou vám po volbách DPH, zvednou vám daň z nemovitosti, pokrátí růst důchodů, uberou slevu na poplatníka a slíbí vám, že už brzy se to projeví a pak už zase bude líp. Pak prostě počkají, až si na to zvyknete a při trošce štěstí na to za tři roky zapomenete a pak vám před dalšími volbami trochu uleví. Nadnárodním korporacím samozřejmě daně sníží. To se musí… obzvlášť, když od nich mají sponzorské dary pro volební kampaň. V tomto ohledu je úplně jedno, jestli je u moci Trump, Biden, Obama, Scholz, Merz, Leyenová nebo Timmermans.
My jsme jediní, koho neplatí velký byznys. Jsme jediní, kdo se opírá o obyčejné lidi. A jsme tím pádem jediní, kdo jim nechce dělat nepopulární opatření a chce se zaměřit na ten krmelec Evropy, kterým z této republiky utíká tisíc miliard korun ročně. Něco na dividendách a zbytek na daňových optimalizacích. A v poslední době jsme krmelcem i skrze hazard. Především ten online… Ale to přece známe – za velké krize všechno krachovalo, jen kasina a bary prosperovaly.
Těch tisíc miliard musí v co největší míře zůstat tady u nás. Ne, nehrajeme si na geniální hospodáře, kteří nejlépe vědí, co s takovými penězi udělat. My prostě jen chceme, aby se s nimi něco udělalo v České republice. Aby se investovaly tady. A pokud si za ně někdo mermomocí chce koupit v Holandsku jachtu, ať nám tu pěkně nechá daňový příspěvek na školy, silnice, bezpečnost, i důchody pro pro prodavačky a bankovní úřednice ve výslužbě. A daňovým optimalizacím za předražené konzultační a IT služby z Irska STAČILO!
Po pětatřiceti letech nepopulárních opatření pro lidi, zkusíme změnu. Nepopulární opatření pro korporace. Možná to bude tak nepopulární, že ty vyjebanky odejdou a budou nabízet úvěry na Ukrajině. Nebo odejdou Kauflandy a budou nabízet levnější a kvalitnější potraviny v Německu. Možná to pomůže českým bankám, které tady investují už teď a nikam peníze nevyvádějí. Možná to pomůže zemědělcům, aby si od odcházejících hytlermarketů koupili ty budovy a rozjeli si svůj vlastní řetězec, který nebude muset sponzorovat sladký život západních oligarchů.
Vy už jste si toho zažili dost. Je nejvyšší čas, aby nad daňovým přiznáním jednou tekly slzy bankéřům v Německu. Je nejvyšší čas, aby Tomáš Prouza brečel při každé příležitosti, že se tady chudinky markety nemohou uživit. Je na čase, aby byly zaplaceny daně z výhodného a dotovaného zavírání elektráren a z desetinásobně předražené ceny elektřiny.
Já mohu chodit mezi lidi bez ochranky. Fiala ne, ten když přijel do Ostravy za havíři, tak jim raději zkrátili směnu, aby se s nimi nepotkal. Rakušan si zase na svoje debaty bez cenzury musel přivézt kompars na podávání rukou a mít za sebou pár holohlavých bouchačů. Já to budu mít obráceně. Já nebudu moci bez ochranky mezi bankéře. Mezi mnou a Tomášem Prouzou bude muset být neprůstřelné sklo, jak vzteklý ze mě bude. A mezi mnou a majnstrýmovými intervjuky bude muset být dvoumetrová hygienická mezera, jak budou prskat.
VIDLÁKOVY KYDY
- Na azyl není nárok, je to privilegium - 28.4.2025
- Jak hodní policisté nedali na budku neomarxistické omladině - 28.4.2025
- Jan Jakob: SPOLU roste! - 28.4.2025
jsme jediní, kteří chtějí po volbách udělat „nepopulární opatření“ pro banky,…
Paráda! Perfektní článek. A skoro bych dodal – jako vždy.
A s kým vlastně budete ten levicový program prosazovat, když se odmítáte spojit s takovými nebo onakými levičáky?! To vám (vám) zkušeností z předešlých voleb Nestačilo? Riskujete propad 4 – 5 % voličských hlasů na levici? To může být klidně i 400 000 hlasů, které rád nahradí Fiala korespondenční volbou!
https://www.youtube.com/watch?v=qz6nWi17Fpk
Budu volit STAČILO na 100% ❤️
Volím Stačilo. Na 100%
Vidlákovi a jemu podobných vadí chytří , vzdělaní, slušní a pragmatičtí lidé. Vidlákovi a jemu podobným se nedivím. Protože na chytré, vzdělané, slušné a pragmatické nestačí, ani náhodou, tak hrubě a sprostě soustavně faulují.
Evjane s „katkou budeš chodit na tečky, ta tedy asi ne i když ti je zařizuje.
Je to celé legrační, anii ta Šichtařová, která o Lafferově křivce i píše články ji nedokáže prosadit jako relevantní politické téma. O to méně se divit otevřeně levicovým myslitelům, kteří mají svou mantru státu, který všechno zařídí, jen když bude mít víc peněz.
Takže ještě jednou: Daňové optimum je někde kolem 30% agregátního zdanění práce. Jakmile jde daň výše, lidé jednak krachují a jednak se přesouvají do šedé či černé zóny a daně neplatí. Neplatí je vesměs ne proto, že by nechtěli, ale oni nemohou, vydělají na sebe, na rozežraný extremisticky levicový stát už nikoliv.
Dnes máme zdanění u dvojnásobku, tedy na daních se vyberou maximálně 2/3 možného. A receptem všech politikářů je zvyšování daní. Ano, lišíte se v tom, které chcete zvedat, bomba – můžu si vybrat, jestli mi otrháte nehty z rukou nebo nohou, to je volba, kterou opravdu chci.
Bankovnictví i hytlermarkety už jsou předrahé až běda dnes. Jak drahé to bude po zvýšení daní se můžem dnes jen dohadovat. Lidi nakupují i volí jen podle letáků a budou to dělat dál. Kaufland klidně zdraží na dvojnásobek a bude dál prodávat úplně stejně – obzvlášť když totéž udělá i lidl s tescem a hytlernovou. Banky budou taky klidně demolovat českou měnu víc než doteď a budou tedy ještě dražší – způsobí větší inflaci a tím se zahojí, opět jen a jen na náš účet.
Cesta je úplně jinde. Velké korporáty tu bují proto, že celý systém je jim příznivě nakloněn a fixní náklady jim dávají obrovskou výhodu proti malým subjektům. A tu mají proto, že mají na úplatky. Na úplatky mají protože si koupily takové výhody, aby na ně měly.
Takže ne. Jednak zrušit 99% všech regulací a vrátit odpovědnost za vlastní bytí občanům. Jednak snížit daně tak, aby agregátní zdanění práce nepřekročilo 30% – tedy vše od zdravotní daně (pardon, prý pojištěné), sociální daně (ah zas prý pojí štěnic), daně z příjmu, dph, cel, regulačních poplatků a dalších spotřebních daní. A opatrně demontovat demotivační sociální systém. Lidem se zas bude vyplácet normální legální práce a to je jediná cesta z pekla.
Prostě se vrátit k volnému trhu konce 19. století, ideálně jít ještě dál. Chudina bude mizet a poroste střední třída – jaj sakra, to by pak ty levičáky nikdo nevolil, což…