![](https://pravyprostor.net/wp-content/plugins/lazy-load/images/1x1.trans.gif)
Trump mluví s Putinem. Fiala mlčí
ZDENĚK KOUDELKA
Prezident USA Donald Trump si volal s ruským prezidentem Vladimírem Putinem. Chystá se setkání obou politiků.
Trump se setká s Putinem stejně jako Fico
Když se setkal slovenský premiér Robert Fico s ruským prezidentem Vladimírem Putinem, hodnotil to Petr Fiala kriticky. Předmětem jednání bylo zajistit levný ruský plyn pro Slovensko, když jej odmítla přepravovat Ukrajina. Ficovi se podařilo levný ruský plyn zajistit dodávkami z plynovodu přes Turecko, Balkán a Maďarsko.
Fiala pak působil trapně, když si stěžoval, že Slovensko nevyužilo nabídku dodávky drahého plynu z USA přes území České republiky. Draho umí koupit každý blbec. Chytrý politik hájící zájmy vlastní země a ne cizí moci, umí nakoupit pro občany a podniky vlastního státu levně. Fico je chytrý politik.
Setkání slovenského premiéra Roberta Fica s ruským prezidentem Vladimírem Putinem bylo důvodem útoků na něj z pražské vlády. Jsem zvědav, jestli pražská vláda, její premiér a její ministr zahraničí budou stejně kritizovat Donalda Trumpa za to, že si s Putinem volá a setká se s ním osobně. Pokud ne, je jasné, že pražské vládě nevadí samotný fakt, že někdo jedná s Putinem, ale vadí ji, že tak jednalo Slovensko. To, že má Slovensko vládu, která hájí zájmy slovenské a nechová se jako vláda vazalská, samo o sobě ukazuje ubohost politiky Fialovy vlády, neschopné hájit na prvním místě zájmy České republiky.
Jednání Trump-Putin je o podstatě války na Ukrajině
Jednání mezi prezidenty Trumpem a Putinem, od něhož je očekáván počátek procesu ukončení války na Ukrajině, ukazuje podstatu ukrajinské války. Je to zástupná válka mezi Západem a Ruskem, kterou nemůže ukončit jednání rusko-ukrajinské, ale primárně dohoda USA s Ruskem. Rovněž se ukazuje, že pojem kolektivní Západ, který se často užívá, není správný. Západ není kolektivní, ale má jednoho hegemona – USA.
Spojené státy americké nejsou již hegemonem světovým jako v 90. letech 20. století, ale jsou mocenským hegemonem Západu. Brusel má druhořadou roli. Když se Rusko dohodne s USA o bezpečnostních otázkách, je to základní předpoklad konce války. Bruselské centrum Evropské unie bude postaveno před hotovou věc. To je realita. Brusel je ještě schopen nesmyslně likvidovat hlupáckou politikou Zeleného údělu evropský průmysl. Vliv na geopolitická rozhodnutí činěná jménem Západu nemá, to je výsostné působiště USA. Může se nám to nelíbit, můžeme s tím nesouhlasit, ale to je tak všechno, co s tím můžeme dělat. Bruselské vedení Evropská unie a Fialova vláda je trest za naše volební rozhodování.
BLOGOSVET.CZ
- Politický ping-pong, kde balónkem je veřejnost - 11.2.2025
- Cílem je vyvolat autocenzuru jako za totality - 11.2.2025
- Mediální hra, ovlivňování veřejného mínění, lži a podvody - 11.2.2025
Přesně pane doktore. Zcela přesné analyzování a konstatování.
Fiala by sizaslouzil dozivoti v kriminale, ale ne v tom soucasnem fesackem, asi vi, proc je v kriminale tak dobre.
USA financovaly a řídily ukrajinský majdan. Cílem majdanu bylo dostat ukrajinu do amerického područí a přetvořit ji do podoby zdroje levných surovin. Vykonavateli americké zvůle se stali banderovští pohrobci. Toto americko-banderovské spolčení však přetáhlo strunu a ta 24.2.2022 praskla. Vidina kolonizované ukrajiny se začala ztrácet v kouři válečných ohňů a za řadami čerstvých hrobů. Představa nejvyšší jenkího, že více, nebo méně sladkými slovy vráti děj na počátek a dojedná americe levné suroviny z území ukrajiny, tak tato představa nedojde naplnění. Jediné o co se může pokusit při jednání s Putinem , dohodnout se tak, aby on Trump nebyl úplně za vola.
Nemohu jinak, než těmi našimi vlezdoprdekami opovrhovat. Ačkoliv, teď to mají dost těžké, není úplně jasné, do kterého zadku vlézt a navíc ještě působí setrvačnost.
Nejvíc by Rusko oslabili, kdyby mu nechali celou Ukrajinu. Průmyslovou oblast a přístup na Krym už Putin má a nevzdá se jich. Naproti tomu západněji už nic tak zajímavýho není, o čemž svědčí pomalý, skoro liknavý, postup Rusů. Putin o ten zbytek evidentně dvakrát nestojí. Kdyby ho dostal, musel by zajistit loajální správu obrovského území, důchody obyvatelům, výstavbu, nějaké ty úplatky obyvatelstvu, které už není výhradně ruské, rozmístění vojsk. A v neposlední řadě bojovat proti záškodnickým akcím banderovců, kteří by se patrně uchýlili k partyzánství a terorismu. Myslím, že na to Putin nemá ani chuť ani prostředky.