13.11.2023
Kategorie: Ze světa

Přiznání porážky ukrajinsku: Vrchní velitel ukrajinské armády … „Západ podcenil mentalitu Ruska“

Sdílejte článek:

ROMAN BEDNÁR

„Za pět měsíců dokázala Ukrajina postoupit svou protiofenzívou jen o sedmnáct kilometrů, dříve Rusko deset měsíců bojovalo u Bachmutu na východě „o dobytí města šestkrát šest kilometrů“.

Stejně jako v první světové válce, i nyní jsme dosáhli úrovně technologie, která nás dostává do patové situace. Cesta ven ze slepé uličky po naší protiofenzivě by vyžadovala velký technologický skok a to nebude, a tak pravděpodobně nedojde k hlubokému a krásnému průlomu ruských linií,“ řekl ukrajinský vrchní velitel generál Valerij Zalužnyj v rozhovoru pro The Economist.

Pomalé tempo ukrajinské protiofenzívy podkopalo naděje Západu na vynucení jednání s ruským prezidentem Vladimirem Putinem.

Negativní vývoj na frontě však podkopal i mylný předpoklad generála Zalužného, ​​že Rusko lze zastavit a porazit vykrvácením jeho jednotek.

“To byla moje chyba. Boj s Ukrajinou stál Rusko až dosud nejméně 150 000 mrtvých. V kterékoli jiné zemi by takové ztráty zastavily její útočnou válku. Ne však v Rusku, kde prezident Putin může použít jako referenci dvě světové války, ve kterých Rusko ztratilo desítky milionů lidí.

Podle prvotních vojenských propočtů měla být armáda ukrajinských standardů schopna pohybovat se dopředu rychlostí 30 kilometrů za den a prorazit ruské linie.

Když se podíváte na učebnice NATO a matematiku, tak čtyři měsíce měli stačit k tomu, abychom se dostali na Krym, bojovali na Krymu, vrátili se z Krymu a dostali se tam a zpět,” argumentoval generál Zalužnyj v The Economist.

Místo toho se ukrajinské jednotky zamotaly do ruských minových polí, když se blížily k Bachmutu, přičemž jejich vybavení dodané ze Západu bylo zničeno ruským dělostřelectvom a drony. To samé se odehrálo na hlavní jižní linii ofenzívy, kde se nezkušené ukrajinské brigády okamžitě dostaly do problémů.

„Je to jen tak: Vidíme všechno, co dělá nepřítel, a on vidí všechno, co děláme my. Abychom se dostali z této slepé uličky, potřebujeme něco nového, něco jako byl například střelný prach, který vynalezli Číňané a se kterým se stále navzájem zabíjíme.

Západ byl navíc až příliš opatrný, pokud jde o zásobování Ukrajiny nejnovějšími technologiemi a silnějšími zbraněmi.

Prezident USA Joe Biden si na začátku ruské invaze stanovil cíle: Zajistit, aby Ukrajina nebyla poražena a aby se Amerika nedostala do konfrontace s Ruskem. To znamená, že zbraně dodané Západem stačily k podpoře Ukrajiny ve válce, ale nestačily k vítězství,“ uzavřel své výpovědi Zalužnyj.

roman-bednar.com

Redakce

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (11 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
20 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x