10.11.2023
Kategorie: Společnost

Pokus o destabilizaci z Moskvy

Sdílejte článek:

ŠTĚPÁN CHÁB

Viníka antisemitismu, který s nebývalou silou vyšlehl z útrob našeho evropského socialismu na věčné časy a nikdy jinak, máme. Za záplavou Davidových hvězd ve Francii prý stojí Putin. Píše o tom naše Česká televize s odvoláním na France Info. Je dobře, že neskutečná vlna antisemitismu je vyšetřená a může za ni Putin. Kdyby za to nemohl Putin, ale naše neuváženě sebevražedná migrační politika, to bychom s tím museli něco dělat. Na Putina stačí pěstička a sedmidenní kurz jejím hrozením do východních dálav.

France Info informuje o tom, že policie chytila při sprejování hvězd moldavský pár. Ten pak prý doznal, že jej platil, dobře platil rusky mluvící člověk. Proto to dělali. Policista, která se pokoušel chytit další pár sprejerů, pro server France Info řekl, že případ nyní policie vyšetřuje jako „pokus o destabilizaci z Moskvy“. V celé Paříži bylo nalezeno do doby vydání zprávy prý 250 malůvek Davidovy hvězdy.

Dřív, než se vůbec objevily jakékoliv malůvky, probíhaly na celém Západě nečekaně nenávistné a agresivní demonstrace a akce s protiizraelským zaměřením. Sama božská Greta Thunbergová, která ještě před rokem, dvěma byla hybnou silou pro naše politiky a směrování Evropy, se sama přihlásila do tábora antisemitů. Po celém Západě antisemitští aktivisté strhávali živelně plakátky s fotografiemi unesených Izraelců. Na amerických univerzitách se vzdula ve studentech, s podporou části pedagogů, čirá nenávist vůči čemukoliv židovskému. S pejzy a jarmulkou se teď projít po Londýně, Paříži, Berlíně, New Yorku… je čin jistého stupně porouchaného pudu sebezáchovy. V Praze se prošel dav, který křičel From the river to the sea, což se dá a mělo by se vykládat jako volání po vyhlazení všech obyvatel Izraele (všimněme si zajímavosti – v Praze už se demonstruje v angličtině. Nevedou ty protesty nějaké podivné figurky ze zahraničí?). A to v Praze není jediná namalovaná dehonestující Davidova hvězda, alespoň o ní nevím, přesto se u nás volá po vyhlazení Židů.

Nejsem si tak úplně jistý, jestli 250 nasprejovaných Davidových hvězd ve Francii může být příčinou nepokojů na celém Západě i u nás. Není to jen zavření očí nad tím, že jsme si zničili vlastní svět jak neřízenou migrací, tak i neregulovaně do škol cpanou progresivně levicovou politikou?

Zároveň se ukazuje, že za podplácením Moldavanů, kteří poničili francouzskou demokracii, svobodu a civilizovanost 250 malůvkami, museli stát naši známí Čepiga a Miškin, ruští tajní agenti stylu Pat a Mat. Otázka totiž stojí jednoduše. Proč Čepiga s Miškinem podpláceli nějaké Moldavany, kteří byli ve Francii navíc nelegálně (jeden z párů prý bude vyhoštěn, druhý před rukou zákona prchnul za hranice sám) a kterým bylo do nějakých nepokojů ve Francii kulové? Proč Čepiga s Miškinem prakticky zadarmo nerozdali ve statisícových davech islámských antisemitů doplňovaných davy domorodých ideologicky pomatených studentů spreje a z papundeklu vystřihanané vzory pro Davidovu hvězdu? S jakým nadšením by se Čepiga s Miškinem setkali. Vždyť ta protiizraelská nenávist z protestujících davů přímo pršela. Přemlouvat by nikoho nemuseli. Navíc by taková činnost byla jako plivnout do valící se povodňové vlny. Naprosto bezvýznamná.

Nic proti, v Rusku jistě po vypuknutí nepokojů v Evropě bouchli šampaňské a ponořili pirožek do kaviáru. Ale nezískal jsem pocit, že by pro takový výbuch evropského antisemitismu museli v Moskvě hnout prstem. Ono to vybublalo tak nějak samo. Bylo to ve vzduchu, dalo by se říct. Vylilo se to jako z kanálů z mešit a no-go zón bez Putinova přispění.

Ano, Rusko jsme si zahrnuli do kolonky nepřítel. K naší i jejich škodě. Jen si nemyslím, že bychom měli pokračovat v dlouholeté tradici démonizování Ruska nad úroveň reality. Vytváření atmosféry orwellovské Oceánie, Eurasie a Eastasie. Nepřítel může za všechno, všechno se na něj dá hodit. Já jen abychom na nepřítele neházeli i to, za co si můžeme sami a měli bychom to řešit. Pokud za to bude moci Putin, odložíme to, problém se nám jen nabalí a pak už bude na jeho řešení pozdě. Strašení Putinem je mediálně vděčné, zároveň příznačné naší době, když už na sebe umíme dělat jen bububu a považujeme to za vrchol diplomacie.

„Válka je způsob, jak rozbít na kousky anebo vystřelit do stratosféry či potopit do hlubin moře hmotné statky, které by se jinak daly použít k dosažení nadměrného pohodlí mas a v důsledku toho nakonec i k jejich nadměrné inteligenci,” napsal George Orwell. A co politického a tedy mocenského materiálu pro manipulaci stádem v takové válce je. Darmo mluvit. Pojďme se všichni nenávidět, to nám teď naše politika napříč planetou diktuje. Jen abychom se tou slepotou neprošermovali ke třetí světové.

Redakce

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (9 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
23 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x