8.11.2023
Kategorie: Exklusivně pro PP, Společnost

Férovka po ukrajinsku

Sdílejte článek:

PETR ZDOBINSKÝ

Ze dvou středoevropkých zemí přicházejí zprávy o problémech, které přinášejí Ukrajinci.

Podle několika webů i televizních stanic v průmyslovém parku na okraji slovenského Prešova v obci Záborské, došlo k odhalení tajné výrobny cigaret. Ta byla umístěna v moderní hale, skryta v nějaké kvádru uvnitř haly a vybavena účinnými filtry, aby nebyl nikde cítit tabák. Ti, kdo tam cigarety vyráběli, tam i bydleli kvůli maximálnímu utajení. Bylo tam zatčeno 29 osob, z toho 28 Ukrajinců. Všichni skončili ve vazbě.

Jak falešná je fráze, že Ukrajinci bojují za naši svobodu a demokracii.

Pnutí mezi Polskem a Ukrajinou se přesunulo i do další oblasti. Polské hraniční orgány tak ledabyle odbavují ukrajinské kamiony přijíždějící do Polska, že odbavení trvá klidně i 11 dní, zatímco dříve trvalo 5 hodin. Důvodem jsou dumpingové ceny ukrajinských dopravců a ztráta přepravního trhu těch polských. Je to obdobná kauza jako s ukrajinským obilím. V Polsku je ovšem snaha chránit polské zájmy, tak bude zajímavé sledovat, jak tato kauza dopadne.

Stále a dokola se vynořuje poučení, že milosrdenství a humanita nesmí dojít do sebepoškození vlastních zájmů, vlastní ekonomiky, vlastních firem, vlastních občanů.

Ohledně patologického chování cizinců přinesl zajímavé informace slovenský názorový web Hlavné správy. V článku na tomto webu se píše, že ve Švýcarsku polovinu závažné kriminality, mimo jiné třeba, znásilnění páchají cizinci. Většinu z nich jsou migranti z islámských zemí, Bulhaři a Rumuni.

Myslí vůbec na toto ti, kdo do naší země chtějí zavléci tisíce gastarbeiterů do dalších a dalších montoven do oblastí, kde je malá nezaměstnanost, tudíž tam není dostupná pracovní síla. Pokud někdo podniká a chce si postavit výrobu tam, kde není dostupná pracovní síla, je to špatný podnikatelský úsudek a špatný podnikatel. Nikdo takovému podnikateli nebrání postavit montovnu tam, kde pracovní síla je. Každý jeden gastarbeiter představuje zbytečné možné bezpečnostní riziko a riziko nedůvodné zátěže sociálního systému.

Redakce

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (18 votes, average: 4,61 out of 5)
Loading...
18 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x