7.11.2023
Kategorie: Ze světa

Kdy, když ne teď, kdo, když ne my. Z Německa zadunělo

Sdílejte článek:

ŠTĚPÁN CHÁB

Německý deník Bild vydal jakýsi manifest znásilněného. V něm se s hrůzou pozastavuje nad rozpadem Německa pod vlivem migrantů. Manifest zní naléhavě, opravdově… a přišel o osm let později, než přijít měl. Nevadí, u nás se čekání na Godota vyplácí.

Náš svět je v chaosu a my jsme přímo uprostřed něj. Od teroristického útoku Hamásu na Izrael zažíváme v naší zemi nový rozměr nenávisti – proti našim hodnotám, demokracii a Německu.

Poslední dny odhalují to, co v naší společnosti vře a doutná už dlouho: V naší zemi je mnoho lidí, kteří se staví proti našemu způsobu života. Lidé, kteří oslavují vraždění nevinných civilistů. Lidé, kteří učí své děti nenávidět ostatní, protože jsou „nevěřící”. Ti, kteří chtějí zakázat ženám nosit sukně nebo kalhoty. Ti, kteří pohrdají Základním zákonem a místo toho poslouchají radikální kazatele. Ti, kteří zneužívají toleranci, protože chtějí jinou společnost.

S tím se nesmíme smířit! Tohle nesmí pokračovat!

Německo musí nyní říci NE! Antisemitismu, misantropii a všem, kteří nám říkají „Ne”.

Protože v naší tak nádherné a všeobjímající zemi je důstojnost KAŽDÉHO člověka nedotknutelná: Je jedno, jakou má barvu vlasů, jakým jazykem mluví, v co věří. To musíme bránit! Pokud teď klopýtneme, padneme.

Toliko citace z manifestu deníku Bild.

 

Tím manifest nekončí. Následuje výčet toho, co redaktoři deníku Bild považují za znak civilizovanosti, kterou po migrantech chtějí. Jinak se z migranta má stát abonent na zpáteční jízdenku do své domoviny. Zní to jako probuzení z dlouhého snu? No, jak se to vezme. On si to totiž žádný migrant nabourávající německý systém k srdci nevezme. A zákonnou cestou z Německa vypakovat nepůjde. Ale ano, jako probuzení je to z deníku Bild, který, jako prakticky všechna německá média, jel ještě před lety nesmlouvavou willkommenskultur, pěkný začátek.

Teď kam dál? V roce 2015 určité kruhy i v Německu opatrně varovaly, že přesně k takovým koncům Německo a západní Evropa spěje. Nazvěme si je třeba konzervativní kruhy. V tu dobu byly označované za dezinformační, extrémně pravicové, antisystémové. Mediálně se jim ujala nálepka nedotknutelných. Teď se ukazuje, že násilné mísení kultur vede přesně k tomu, co konzervativní kruhy věštily. U migrace se Německo nemotorně probouzí. Ale kam dál? Pořád ta otázka.

Náš slovutný premiér Fiala jel do Volkswagenu žmoulat čepici před dveře ředitelství. Chtěl německé automobilce podstrčit jako správný politický dealer nějakou tu pobídku navíc, aby u nás postavili svou Gigafactory. Neuspěl. Volkswagen totiž zkonstatoval, že elektromobilita se nevyvíjí tak, jak predikovaly evropské politické špičky a že na takovou investici tedy není vhodná doba. Nesouvisí to s migranty? No vůbec. Ale s otázkou kam dál rozhodně.

Nerad to připomínám, ale jisté konzervativní kruhy, které varovaly před neomezenou migrací, varovaly a už dlouhá léta varují i před dotačním eldorádem okolo Green Dealu. Uváděly jednoduchou rovnici – snižujete produkci elektřiny, ale zvyšujete spotřebu elektřiny, z toho může a vzejde pouze jediné, nejistota v energetice, její neskutečné zdražování, nestabilita, která může vést až ke kolapsu. Stále je takové varování brané jako nesystémové. Ale Volkswagen svým rozhodnutím už teď vyslal signál silnější, než na jaký se kdy zmůže náš premiérský signalista. Něco je špatně, drhne to. Kolik let ještě potrvá dotační šílenství kolem energetiky, elektromobility, než deník Bild napíše nějaký pěkný manifest?

Česká republika slíbila zlikvidovat svou energetickou stabilitu. Což je naprosté šílenství. Ale my to udělali. Zlikvidujeme ji. Konzervativní kruhy varují, že nás to poškodí, že takové kroky nevratně poškozují Evropu (průmysl už teď zavírá nebo výrazně omezuje výrobu, ceny energií se už teď mlátí hlavou o futra… a bude hůř… víte, že platíte za elektřinu víc než Němci? A nepřijde vám to divné?). Ale manifest z Bildu přijde, až budeme na kolenou hledat v pangejtu zatoulanou kilowatthodinu, abychom si ohřáli oběd. Pak bude čas na nějaká ta emotivní slova. Nebude pozdě, jako u té migrace, kdy už Němci mohou sepisovat jen manifesty, ale nic s tím prostě neudělají? V roce 2015 se rozhodli přeměnit složení obyvatel. Výsledek teď mají na talíři. Jak nám bude chutnat výsledek „energetické transformace“? Podobně, ale až za pár let, až budeme na kolenou. Pak si přečteme nějaký pěkný manifest.

Podobných témat, kde chybí diskuse a shoda, je neúrekom (LGBT, gender, válka na Ukrajině, vztahy s Čínou, dezinformace, svoboda slova, svobodný internet, cenzura). Jedna strana je totiž onálepkovaná a její argumenty tedy už dopředu nehodnověrné. Přesto právě na migraci a deníku Bild je vidět, že už v roce 2015 se měl dát prostor oběma stranám, ne pouze straně s militantním willkommenskultur. Jde to vidět i na tom, jak se vyvíjí politika v Německu. Alternativa pro Německo je v současné chvíli na velmi citelném vzestupu. To má svůj počátek v roce 2015 a v zákazu diskuse jako takové. Byl možný jen jeden názor. Ostatní dostaly nálepku a byly odkázány do podzemí… kde vybujely až k nebývalé podpoře Alternativy pro Německo. A Alternativa pro Německo, to je jen druhá strana téže vyhrocené mince. Nic, co bychom u našich nenechavých západních sousedů měli s jásotem vítat. Ale s ohledem na vyhrocenost druhé strany barikády nejspíš vítat budeme. Plácáme se mezi extrémy, rozumu aby člověk pohledal.

Redakce

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (16 votes, average: 4,94 out of 5)
Loading...
31 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x