Neptejte se, komu zvoní hrana. Zvoní nám

Sdílejte článek:

BOHUMIL MATĚJOVSKÝ

Současné evropské propalestinské hlučné demonstrace, vyzývající k zabíjení Židů a malující na zdech domů hvězdy, jako tomu bylo v době nacistů – tohle musí být pro zdejší Palestince a jejich podporovatele učiněný ráj. To vědomí, že si to mohou v Evropě dovolit a že se jim nikdo nepostaví.

Protože kdyby – a to je můj velký naivní sen – se zvedli Evropané, kteří s tím nesouhlasí a vyšli by do ulic oni, smetli by tyhle nacismem načichlé demonstrace jako pírko ze stolu. A donutili by konečně vlády jednat a konat. Jenomže Evropané se takto sjednotit nedokážou. Nevím proč. Snad že se podvědomě bojí, že by dostali od levičáků nálepky xenofobů či radikálů. Jenže tady, v Evropě, jde teď o vše. Počty palestinských radikálů a jejich stoupenců s přibývající migrací den po dni stoupají. Proto jsem použil onen citát z knižní klasiky. Neptejte se, komu zvoní hrana.

Židů je na evropské půdě skutečně minimum. Mají tu svůj domov. Pokud je ale dnes nedokážeme ochránit my, nedokážeme pak zítra ochránit ani sebe sami. Ten fanatismus nás semele spolu s nimi. Jinak co se týká jejich celosvětového počtu: dostupné a přehledné údaje na wikipedii, ale i dalších zdrojích uvádějí, že na celém světě je asi pouze 15 až 20 milionů Židů, z tohoto počtu jich je pak nejvíc v Izraeli. Něco kolem 9 milionů. Ti ostatní jsou roztroušeni po ostatních, vesměs křesťanských zemích. Zato muslimů je na světě kolem 2 miliard. Tak mám se v Evropě být cítit ohrožen přílivem judaismu nebo islámu? Představa, že by v Iránu nebo jiné muslimské zemi pobíhali v ulicích Židé a jejich stoupenci a provolávali by slávu Izraeli a radovali se nad počtem mrtvých Palestinců je čirá fikce. Taková demonstrace by měla životnost v řádu minut.

Ale Evropa, to je jiná liga. Když tady propalestinské demonstrace volají po vyhubení židů, oslavují stovky mrtvých mladých lidí na hudebním festivalu, malují na židovské domy a synagogy hvězdy, nikdo je nezastaví, nikdo se jim nepostaví. Naopak, u levicového vedení EU mají ještě jistotu zastání. Ta převaha, jakou nad námi musí cítit. Jak vnímají naši upozaděnost a strach. A jak toho dokáží umně a hlučně využít.Doslova převálcovat většinu. Ta šance přetvořit si Evropu podle svého. Proto se neptejte komu zvoní hrana. Zvoní nám.

Redakce

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (12 votes, average: 3,67 out of 5)
Loading...
25 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x