3.11.2023
Kategorie: Ekonomika, Exklusivně pro PP

Tristní hospodářské výsledky Fialovy pětidemoliční vlády

Sdílejte článek:

PETR ZDOBINSKÝ

Zprávy z reálné české ekonomiky nejsou potěšující. V byznysu platí pro manažery zákonná povinnost vést firmu s péčí „řádného hospodáře“. To pro Fialu a jeho spolčení amatérů neplatí. Pročeská a vlastenecká vláda by měla mít v zájmu, co nejvyšší kupní sílu občanů, co nejnižší daně, co nejnižší odvody, co nejnižší regulaci, nízké úrokové sazby, levné energie, levné pohonné hmoty a cestovné kvůli dopravě do práce.

Fialova vláda má v popisu práce pravý opak, pro ně je cíl – co nejhůře pro 90 % občanů. Peníze v rukou občanů, živnostníků a malých a středních firem znamenají hospodářský růst. Domácnosti utrácejí, živnostníci a firmy investují. Peníz v rukou vlády znamenají rozhazování. Fialova vláda miluje dotační socialismus. Z našich peněz dotovat nadnárodní či tuzemské giganty ať zkrachovalý projekt WV v Líních nebo podpora větrníků a velkých i menších solárních parků či panelů. Giganti ovšem naši pomoc nepotřebují, navíc dotace pokřivují trh a to je špatně.

V reálné ekonomice ovšem zaznívají nedobré zprávy.

Výrobce cihel Wieneberger zavírá na zimu všechny své závody. Je to logická, když klesá kupní síla, jsou drahé energie a vysoké úrokové sazby, tak se nestaví. Hypoteční úvěry jsou drahé, nejistota vysoká.

Zkrachoval výrobce luxferových tvárnic firma Vitrablock. Důvod – drahé energie. Tavení skloviny prostě nikdy energeticky nenáročné nebude. Podobně dopadla porcelánka v Klášterci nad Ohří, už prostě nebude.

Dříve skončily pivovary v Pardubicích a Žatci.

Karlovy Vary dnes – mnoho hotelů je uzavřených. Tak to dopadne, když do byznysu vstoupí ideologie a přesvědčení, že život občana na Donbase nemá stejnou hodnotu jako život protěžovaného Ukrajince.

Letní sezóna leckde také nedopadla. V mnohých českých lokalitách ubytovací zařízení neotevřela, nebylo pro koho. Mnozí občané si již raději dovolenou odpustí.

Sady, kde se dříve pěstovala jablka také zmizely, byl vyklučeny. Potom se nedivme, kolik stojí jablka v nadnárodních řetězcích.

Spolek amatérů, tedy Fialova vláda nevidí, neslyší a skutečná reálná životní úroveň občanů je to poslední, co jí zajímá.

Redakce

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (11 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
19 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x