28.10.2023
Kategorie: Společnost

Státní svátek 28.10.2023

Sdílejte článek:

JINDŘICH KULHAVÝ

Dnešní svátek připomínající nám založení samostatného československého státu z roku 1918, kdy republika dostala přednost před monarchií, slavíme v době snah řady občanů České republiky předat moc a nadvládu nad naší zemí do Bruselu. Dále formou jakéhosi fondu vpustit opět Lichtenštejny zpět k nám do země, přestože jim byl zabaven majetek na základu Benešových dekretů odměňujících tak spolupráci s nacisty za 2.světové války. Navíc se část politické scény domlouvá se sudetským Landsmanschaftem o možném vracení majetku. Vrcholem je Pavlova a Kalouskova iniciativa vzdát se práva veta v Evropském parlamentu.

Snaha zlikvidovat národní stát tak pokračuje. Ústavní soud se už vyjádřil o tom, že Benešovy dekrety nejsou nezrušitelné a opět se ukazuje, že státem přeplácení soudci zasahují už i do historie, o které jsme si ještě nedávno mysleli, že je neměnná. Prezident Petr Pavel, grázlové Kalousek či Schwarzenberg, prezidentský loutkovodič Kolář a plno dalších ,,politiků“ z pětikoaliční demoliční party by v klidu za tučný bakšiš prodali i svou mámu, natož zemi, na které jim de facto vůbec nezáleží. A to i s námi všemi. Už slyšíme slova liberálů tvrdících, že je to jedno, protože Slovanů u nás žije díky dlouhodobé germanizaci národa minimum, či snad že patříme na Západ a do EU, která se stejně nově spojuje v jednu federaci, že bez Němců už bychom stejně existovat ani nemohli, atd… Jde o naprostou neúctu k české historii, nepochopení priorit samostatného národního státu a statusu nedotknutelnosti práva na rozhodování o své budoucnosti.

Snaha předat pravomoc nad děním v naší zemi je u tápajících elit zjevná a u dlouhodobých kolaborantů nepřekvapivá. Mladá generace je vychovávána bez úcty k rodné hroudě a nese se na vlně falešného evropanství. Jak to v reálu vypadá nám ukazuje Západ přílivem migrantů podílejících se na destrukci všeho, co předkové dnešní liberální mládeže vybudovali. Zdevastované Francie, Německo, dokonce i Velká Británie opustivší EU, jsou důkazem degradace hodnot, na kterých vzniknul i samostatný československý stát. Zeptejte se současných pubescentů či mladších ročníků narozených po roce 1989, zda jim něco říkají jména Masaryk, Beneš, Rašín, Kramář nebo Švehla. Jejich význam daleko převyšuje nejen zaprodaného Havla, ale ani takový Fiala jim nesahá ani po kotníky. Jestliže po výše jmenovaných historicky i lidsky významných zakladatelích samostatného Československa zůstalo mnohé pozitivní, pak po Fialovi tu zbyde poušť bez jasně vyznačených hranic a nešťastný lid nemající jasno v tom, ke komu a k čemu se má hlásit.

Je nejvyšší čas ukončit snahu rozebrat i poslední zbytky toho, co tu zbývá z kdysi tak uznávaného Československa. Torzo státu smrsknuté na Českou republiku (mnozí z vás se neštítí používat zkratku Česko nám připomínající jakýsi budoucí německý okres) je vysáté Západem a připomíná už jen pouhou skladovací plochu a zásobárnu peněz, když je bude Západ potřebovat. Pořád je tu ještě co ukrást. Lidé dosud vlastní domy, dá se tu lecos pěstovat a chovat, byť je snaha to také omezit, stát zatím spravuje zbytky nějakého majetku. I když Pavel dělá vše proto, aby ho předal třeba Lichtenštejnům. Ostatně i Schwarzenbergové už mají zpět část toho, o co kvůli kolaboraci s nacisty přišli, Havlové to samé.

Až si tedy dnes budete užívat své volno, věnujte aspoň pár minut důvodu, pro který tento svátek existuje. Možná jen provětráte mozkové a paměťové buňky, je také možné, že se dozvíte plno nových věcí, aniž byste tušili, na co by měli být Češi i po více jak 100 letech hrdí. A přemýšlejte o tom, co děláte pro udržení samostatnosti České republiky a pro její prosperitu. Volením liberálů a mlčením při navyšování daní jí totiž škodíte.

Jindřich Kulhavý

Redakce

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (10 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
55 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x