27.10.2023
Kategorie: Politika

Fico nazývá plno věcí pravým jménem

Sdílejte článek:

JINDŘICH KULHAVÝ

Do Bruselu se zamířila evropská elita a po letech se mezi ni vrátil Robert Fico. Nechceme si ho nějak idealizovat, ale vzhledem k přirozenému vývoji je tady částečně jiný Fico, než tu byl ten ve svém prvním volebním období v křesle slovenského premiéra. Inteligentní člověk se většinou dokáže poučit ze svých chyb a po období v opozici snad pochopil, kde dělal určité chyby. Nyní je na začátku další premiérské štace a jeho výroky jsou solí v ráně námi již déle nenáviděných evropských liberálů. Podobně působí dlouhodobě osypky těmto vládcům EU maďarský předseda vlády Orbán.

Bohužel u nás vládne Petr Fiala, a tím pádem nás i zastupuje v Bruselu. Lhář, manipulátor, bezcharakterní politolog a sluha mocných. Přestože vizuálně jej vnímáme po faceliftu pozitivněji, názorově byl sympatičtější v dobách dávno minulých a předpremiérských. Obrat v naprosto všech otázkách, který jsme zaznamenali po dosednutí do premiérského křesla, je natolik evidentní, že je možno se ptát, nedošlo li k výměně za dvojníka. Přestože existuje množství videozáznamů, kde se starý Petr Fiala vyjadřoval k různým problematikám, přičemž zněl rozumně, pak ten současný působí jako malý kluk, kterého denně nachytávají, jak lže a krade. Fiala už se v tomto módu naučil žít a je třeba ocenit, že ani při sebevětším lhaní a vypouštění blábolů nehne brvou.

Je s podivem, kolik lidí dokáže Pětikoalici ještě věřit. Jistě, při pohledu na příznivce současného vedení státu narážíme na skutečné exoty, kterých si nelze nevšimnout, ovšem v pozadí se pohybuje mnoho vcelku normálních a občas i inteligentních lidí, u nichž by se dalo čekat jisté procitnutí. Právě díky dlouhodobé snaze Fialy dostat se k moci je pamětních záběrů s ním skutečně hodně a není tak složité si porovnávat vývoj Fialy od kritika EU, Ukrajiny v době Majdanu a po něm, případně v přístupu ke Green Dealu a např. k spalovacím motorům. U těch navíc nynější premiér otočil již několikrát.

Vždy záleželo, v jaké pozici se právě nacházel. Jako oponent prounijního Babiše nebyl ochoten ani náznakem připustit, že by se podepsal pod omezování výroby spalovacích pohonných jednotek, chvilku o tom stejně hovořil po blamáži ve volbách, kdy se dostal do Strakovky, aby později už jako šéf státu přebírajícího předsednictví v EU odsouhlasil připravovanou likvidační normu pro emise nových automobilů nazývanou Euro 7. Po ukončení půlročního předsednictví, kdy mohl aktivně pozastavit schvalování toho paskvilu, ze zákrytu potichu hovoří o nemožnosti něco takového přijmout, přičemž vliv na proces přijetí Eura 7 je podobný, jako má myš na výběr výsadby na poli, na kterém bydlí.

Petr Fiala je skutečně tím nejméně zásadových a charakterním předsedou vlády, kterého kdy Česká republika měla. Po jménech, která se objevila na seznamu premiérů a o nichž jsme měli mnoho důvodů pochybovat, je to vcelku solidní neúspěch. Připomeňme si amatéra Standu Grosse a jeho křišťálovou pravdu o penězích na byt, na levicového robota Špidlu, grázla Topolánka, který stál u zrodu naší závislosti na Německu v dodávkách plynu a cenách elektřiny, podpantofláka Nečase neschopného udělat si pořádek doma a v ODS, nakonec i Babiše proslulého Vrběticemi a covidohysterií, kterému právě Fiala nemůže přijít na jméno. Je to dlouhý výčet neschopných premiérů, ovšem to, co předvádí ten současný, je všechny o parník převyšuje. Jeho úrovni bohužel odpovídá i zbytek vlády a celé Pětikoalice, navíc zlatým hřebem je i obsazení Hradu generálem Pavlem.

Slovensko si zvolilo jinu cestu a přiblížilo se pozici druhého buřiče v EU. Naopak Polsko se vrací mezi poslušné členy, což je pro mnohé z nás nepříjemným překvapením. Mezitím v Bruselu rezonuje ,,myšlenka“ Petra Pavla na vzdání se veta při schvalování často až naprosto nelogických a protichůdných procesů v EU. Odebráním tohoto zásadního práva jednotlivým zemím by došlo k demontáži základního kamene položeného při vzniku EU. Německo a Francie už se dohodnuly a lze očekávat podřízenost a poslušnost většiny států z bývalého EHS. Východ má naději ve vzepření se právě Orbána a Fica. Je smutné vědět, že se Češi a Moravané musí spoléhat na Maďara a Slováka hájící naše zájmy více než český premiér. Přijdou li členské země o právo k odporu, vlastní identitě i o správu vlastních vnitropolitických, ekonomických či bezpečnostních sektorů, dojde k totálnímu rozpuštění národních států a staneme se otroky mocných žijícími ve zplundrovaných domovech. Naše vláda nemá zájem bránit české zájmy. Je ve vleku nadnárodních organizací, německého kapitálu a americké ideologie. I proto je Fico pro mnohé momentálně spíše hrdinou. Fialův potenciál vrátit České republice hrdost a prosperitu je na nule. Slováci mají naději zvednout se z liberálního bahna. Držíme jim palce a možná budeme závidět.

Jindřich Kulhavý

Redakce

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (13 votes, average: 4,62 out of 5)
Loading...
23 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x