28.10.2023
Kategorie: Exklusivně pro PP, Politika

Zase se odkopali

Sdílejte článek:

LUBOMÍR VYLÍČIL

Určitě jste včera zaznamenali, že Výbor pro ústavní záležitosti Evropského parlamentu odhlasoval zrušení práva veta. Částí alternativy projela ta zpráva jako blesk, a to formou „jobovky”, naříkající že je hotovo, že je po všem a že teď už nás Němci a spol. kdykoli přehlasují. Ale není tomu tak. V zásadě jde jen o další bezzubou deklaraci „federálního snění” velkých zemí Únie. Nicméně jeden velice pozitivní efekt tato zpráva přinesla. A to přímo k nám, do Česka. Do naší politiky. Zase se totiž odkopali….

Ale nejdřív k onomu hlasování. Z iniciativy Francie a Německa, navrhli poslanci onoho Výboru pro ústavní záležitosti, aby se členské státy vzdaly práva veta v oblastech obrany, zahraniční politiky a energetiky. A vzápětí si to radostně odhlasovali. Jde o oblasti, kde Eurokomisi tlačí pata nejvíce. O agendy typu záchrana, přijímání a rozdělování migrantů, podpora muslimů v Gaze, anebo nadšený a konečně už jednotný skok do bezuhlíkové, celoevropské energievende. Jde o ty kapitoly unijní politiky, které se Eurokomisi  nedaří (podle jejího mínění) proto, že to ti otravní, východní nýmandi, svými vety sabotují.

Od hlasování ve výboru je ovšem k prosazení příslušného návrhu, ještě velice dlouhá cesta. Schválené znění zprávy také zatím pouze vyzývá Radu EU, aby předložila Evropské radě tyto návrhy, a aby Evropská rada svolala konvent, který se bude příslušnými změnami základních smluv EU zabývat. To znamená, že by v prvé řadě museli souhlasit všichni členové Rady. Tedy premieři všech zemí EU. A o nadšení Orbána s Ficem pro tuhle pokrokovou věc lze s úspěchem pochybovat. Pak by se musil svolat konvent a na něm nějak konsenzuálně vyřešit změna základních dokumentů EU. A tu změnu by poté musely odhlasovat všechny země EU…. Takže z tohohle mraku asi pršet nebude. Zatím.

Zajímavější jsou ale reakce některých našich politiků. To, že jsou Piráti pro každou lumpárnu, která dále ostrouhá zbývající pravomoci členských zemí ve prospěch Bruselu, to je asi každému jasné. Proto výroky například takového Peksy, podporujícího převod kompetencí všemi deseti, nemohly nikoho překvapit. Ale nezvykle ostře se pro odebrání kompetencí členským zemím ozval, z politického záhrobí, i Miroslav Kalousek (TOP): „Zrušení práva veta pokládám za zcela nezbytné, nemá-li být Evropa vydírána politiky, jako je Orbán nebo Fico. Svět se globalizuje, musíme si vybrat: Buď Kreml, nebo západ. Střední cesty, o jakých snili ‚osmašedesátníci’, jsou slepé. Konec legrace a bezpohlavních kompromisů.” A podobně se vyslovili i jeho četní spolustraníci.

Takže buď Kreml, nebo Západ. Jakoby člověka ovanul duch padesátých let minulého století: Kdo nejde s námi, jde proti nám. Raději se mýlit se Stranou, než mít pravdu proti Straně… Díky, Miroslave Kalousku. Tohle bude tahák do příštích voleb.

Oni si možná, tihle progresivní liberálové, ani neuvědomují, jak hloupá a kontraproduktivní je jejich politika. Nedochází jim, že vlastně nahánějí lidi do tábora protivníka. Nelíbí se ti Západ se vším všudy? Hledáš na západní politice jakési drobné hnidy a kritizuješ? Tak to jsi Putinův agent! Dezolát, kremelský troll a podléháš dezinformacím… Jo, a taky nejsi demokrat! Jenže, pokud budete lidi tlačit ke zdi s tím, že když nejsou nadšeni třeba rabováním BLM v Americe, pochodem buzíků, anebo Bidenovou moudrostí, tak že nepatří k Západu, čeho tím dosáhnete?  Logicky jedině toho, že se jich čím dál víc zabejčí, bouchnou do stolu a pomyslí si – a chci já vůbec patřit k vám a na ten váš Západ?

Stoupající procento občanů se tak začíná rozhlížet a srovnávat nabídky. Co jim vlastně, na rozdíl od zlého Kremlu, předkládá ten Kalouskův Západ? Zhruba to, aby se vzdali vlastnictví, svobody slova i pohybu a nakonec i své budoucnosti. Říká: zamáčkněte slzu nad svým domem, který jste 30 let spláceli a přejděte do sdíleného bytu, zavezte auto na šroťák a pořiďte si nákladní kolo, začněte s veganstvím a smaženými moučnými červy místo nedělního řízku! A za to vše od nás dostanete… krom správně korigovaných informací, o nichž tak pěkně mluví náš pan premiér, třeba i to, že průměrná teplota planety na konci století vzroste o jen 1,5 a ne o 2 stupně celsia. No, nezní to báječné? A co víc! K tomu vám ještě přesvědčíme vnuka, že pohlaví se dá libovolně měnit a následně jej vykastrujeme. Z vnučky vám uděláme pokrokovou aktivistku a lesbu. A vám samotným, pokud se ještě jednou někde zmíníte, že dvě baby přece spolu nemohou mít děťátko, zmrazíme digitální peníze na vašem vlastním účtu…

Tak zní současná nabídka vaší budoucnosti, přicházející od Západu. No, nekupte to… A teď se na vás ještě jakýsi politik oboří a začne vás peskovat, že si takového „dealu” nevážíte a že nejste ochotni se ještě více sklonit, vzdát a obětovat, aby se to tu konečně prosadilo.

Takže ještě jednou, vřelé díky, Miroslave Kalousku. Zase se tu trochu rozjasnilo. Od teď už napevno víme, že TOP 09 si přeje rozpuštění České republiky v EU. Že kdykoli bude mít možnost, bude usilovat o to, aby nás Německo (pro forma s Francií za zády) zbavilo břemena rozhodování o nás samotných. Tak, jako v časech Protektorátu Čechy a Morava. A budeme to s radostí opakovat až do Eurovoleb. Aby se nezapomnělo.

Redakce

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (13 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
16 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x