17.10.2023
Kategorie: Společnost

Žijeme v době pokrytecké

Sdílejte článek:

ŠTĚPÁN CHÁB

V Izraeli to zase vypadá na pěkného Ježíška s hromadou čerstvých hrobů. Teroristické hnutí Hamás našetřilo na zbraně a na velkou invazi do Izraele. A pustilo se do toho s vervou až nebývalou. Dva dny masakrů, sekání hlav, unášení civilistů a jejich týrání, zabíjení, znásilňování. Obzvláště zle mi udělalo video, na kterém banda tamních samců vezla na korbě očividně zbitou, znásilněnou, ne-li už mrtvou dívku. Okolo běhali další tamní samci a se slovy allahu akbar, vykřičenými do nebes, slintali autu do cesty. Co na to naše věrchuška? A co na to realita?

Mezi největší poskytovatele humanitárních peněz Palestině patří Evropská unie. Unie se po počátečním masakru, kdy zahynulo přes 1200 lidí, rozhodla přehodnotit svou finanční podporu. Zastavit ji? Ten cinismus vraždění civilistů, dětí, žen byl ohromující, takovému cynismu podá pomocnou ruku jen další cynik. Zastaví se pomoc Palestině? Ale kdeže. Jen ji EU ztrojnásobí a bude více komunikovat s palestinskými úřady. No ještěže tak. Takže na dětské pleny budeme do Palestiny posílat dál, jen to budeme víc komunikovat, fotit víc obětí izraelského útoku, abychom byli předělaní na podporu Hamásu a odpůrce Izraele. Je jedno, že teroristické hnutí Hamás je fakticky jediný vládní činitel v Palestině, a tedy kontrolu na místě budeme provádět právě přes síto Hamásu, který vykáže nákup plínek a nakoupí na černém trhu zbraně (podobně jako naše vláda, která deklaruje, že pomůže ekonomice, a místo toho nakoupí zbraně, takový malý Fialův Hamás ve Strakovce). Kde je jistota, že to tak nebude? Kdo nám to zaručí? Hamás? Pro který je udržování oblasti v napětí tématem číslo jedna od rána až do klekání?

Post, v němž předsedkyně Evropské komise slibuje ztrojnásobení podpory Palestiny. Publikovala jej v arabštině. Součástí EU není žádná arabská země. Vzpomeňme, když Rusko napadlo Ukrajinu, přišly na Rusko z EU masivní sankce, když napadl Hamás Izrael, EU pro Hamás třikrát zvýšila podporu. Ten rozpor je fascinující. A stáváme se tím teroristickým uskupením evropských států?

Kapitolou pro sebe je pak úloha finanční podpory Palestiny ze strany nejen EU, ale masivně i USA. Ta podpora probíhá už řadu let, přesto nevidíme ani ždibec zlepšení. Blbě obyčejným lidem bylo před podporou stejně jako s ní. Žádné viditelné zlepšení. Když tedy pomineme zlepšení zbojního arzenálu Hamásu. Je dobré si uvědomit, že ztrojnásobujeme podporu lidem, kteří naší kulturou i existencí setrvale pohrdají a nenávidí ji.

„Už nemůžete dělat ústupky lidem, kteří svými činy ukázali, že mír nebude. Musí přijít trest,“ zaznělo od ikony americké diplomacie Henry Kissingera. Nevyjadřuje to všechno? Hamás nechce mír, nechce jednat. Jeho představa o jednání a diplomacii je přesně taková, jakou předvedli při znásilnění a zabití oné dívky, nad kterou pak tamní neukojení samci křičeli do světa allahu akbar.

Obrázek jako ze špatného snu pak přinesly pochody na podporu Hamásu, které proběhly napříč západními zeměmi. Kissinger je okomentoval s krajním znepokojením. „Byla velká chyba vpustit dovnitř tolik lidí zcela odlišné kultury, náboženství a konceptů (života), protože uvnitř každé země, jež tak činí, se tak tvoří nátlaková skupina,“ citoval iDnes Kissingera ve stínu podpisu českého ministra pro migraci Víta Rakušana pod Paktem o migraci. Pakt slibuje řízený přísun lidí zcela odlišné kultury, náboženství a konceptů života, kteří budou v ulicích oslavovat brutální útok Hamásu, nebo jakékoliv jiné teroristické organizace. V mezidobí se pak budou zabývat lelkováním v ulicích a vybíjením si své frustrace z vlastní odlišné kultury, náboženství a konceptů života.

„Když vidíte tisíce lidí, kteří oslavují znásilňování a vraždění, páchané zakázanou teroristickou organizací, když vidíte, jak policie ve velkých evropských městech jen stojí a přihlíží, víte, že je to špatně. Jestli budou současné trendy pokračovat, je v Evropě neodvratná občanská válka,“ podojil na své sociální síti X apokalyptické zvíře Elon Musk v reakci na desetitisícové „pochody hněvu“, které vyhlásil Hamás, a oslovil tak muslimy napříč západními zeměmi. Mrtvé děti, zabité s nebývalou brutalitou? Jdeme slavit do ulic měst nepřítele. Logicky.

A z Evropské unie, tedy i od nás, zní – když nám dá Hamás na lejstra o dvě nebo tři razítka víc, budeme dál nezdolně podporovat palestinský terorismus. A podporu ještě ztrojnásobíme. Že by nějaká diplomacie? Donucovací prostředky? Sankce? Ne, budeme přihlížet, jak se z Izraelců stávají v obraně masoví vrazi, a pozorovat, jak ulice západních měst zaplavují další a další lidé, kteří diplomacii a mír neberou jako téma. Kteří takové naše blouznění o mírovém řešení berou jako naši slabost, se kterou si lze zahrávat.

Kdyby Palestina investovala všechny peníze od EU, USA, Světové banky, Velké Británie, Kataru, Saúdské Arábie a mnohých dalších do rozvoje, sedíme teď vykuleně a špehýrkou pozorujeme jejich blahobyt. Místo toho vidíme jen zmar a nenávist, rámované středověkým pohledem na svět. Tomu se říká dobře investované peníze.

Na druhou stranu Izraelem deklarovaný a také prováděný masivní útok vůči Gaze povede k jedinému, rozpadu jakéhos příměří na Blízkém východě. Vždyť reakce Izraele už má svou reakci. Saúdská Arábie to zabalila v jednání o normalizaci vztahů s židovským státem, která by vedla k dalšímu uklidnění Blízkého východu a změnšení vlivu jak Hamásu, tak i Íránu. A tak Blízký východ zase plane. A nepřestane. Naopak, ta nenávist se bude šířit. Čím větší zásah proti Hamásu Izrael ukáže, tím větší vliv Hamás bude mít. Írán i Katar nebo Saúdská Arábie se do konfliktu s nadšením zapojí. Ze začátku jen přílivem lidí a zbraní do konfliktu. Což se může stát jedním z mnoha kamínků, které mohou vést k celosvětovému konfliktu. Ono to zkrátka může bouchnout i pod naším zadkem. Přelít se to přes hranice. Viz oslavné pochody ve velkých západních zemích. To není jen kratochvíle levicových intelektuálů, to je akce přímých podporovatelů, kteří se nebudou rozpakovat vzít zbraň a udělat nám ze života peklo.

Redakce

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x