11.10.2023
Kategorie: Politika

Dva roky vlády nejméně oblíbeného světového lídra

Sdílejte článek:

JANA MARKOVÁ

Přesně přede dvěma lety usedla do vlády koalice SPOLU a PirStan. Přesně přede dvěma lety měl být zrozen nejlepší, největší, nejoblíbenější a nejslušnější evropský lídr a český premiér, Petr Fiala.

Místo toho se zrodil Blyštivý Péťa, škemrající o nějaké ty drobky z bruselského stolu, ochotný za to poštěkávat na kohokoliv a kdykoliv, zadlužovat se komukoliv a pro kohokoliv a z vlastního programového prohlášení si udělat trhací kalendář. Ze slibů nezbylo nic, kontinuálně pokračuje snad jen linka „Za všechno může Babiš“.

Péťa dotáhl k dokonalosti směšnost svých píárfotek, kde dominují ty s pilotem, který se už pro jistotu točí zády a nezapomenutelné jsou samozřejmě i ty, jak hodlá malovat obývák ve značkovém saku, jezdí v helmě a balistické vestě ve vlaku, nebo se krčí na společné fotce lídrů EU u záchodků. Jeho facebooková dorostenecká letka je taky jedna velká směšnost, kdy prázdná hesla jsou mnohdy tolik v rozporu s realitou, že tomu snad už nevěří ani oni sami.

Jediný, kdo své auře asi stále věří, je čím dál tím víc mimo realitu stojící premiér. Premiér, který opět obsadil v nejnovějším průzkumu agentury Morning Consult, která sleduje hodnocení vládních představitelů v několika desítkách zemí, krásné poslední místo. Českého premiéra podporuje pouhých 18 procent vlastních spoluobčanů. Lépe je na tom i Macron, který aktuálně velí polorozvrácené Francii, kde tak tak zažehnal hrozbu občanské války.

Ono se ovšem není co divit, toto by podporoval jen šílenec, i když i těch je tu zjevně stále neskutečně dost. No posuďte sami.

– Ženeme se hlavou do zdi jménem Green Deal a ještě si na to chceme půjčovat miliardy.

– Posunujeme věk odchodu do důchodu na hranici odchodu do LDNky, případně rovnou do hrobu.

– Zoufale a opakovaně chybí základní léky, přesto se vrchní tankista Válek drží na ministerstvu zdravotnictví jako veš v kožichu.

– V rámci zeštíhlení státu, jsme si hned zřídili trafičky ve formě tří nových ministerstev.

– Vyplázneme miliardy za zbraně, které uvidíme za x let. A to jenom, když budeme mít kliku.

– Vrábel je vláčen po soudech za to, že řekl v tu chvíli nereálnou pitomost, zatímco ji po pár týdnech zcela reálně potvrdila ministryně obrany Černochová a náčelník Generálního štábu Řehka. Na jadernou válku se prý máme připravit my, Vrábel se má připravit na další soud…

– Ze slibu, že se nebudou zvyšovat daně, nezůstal ani ten slib. „My nevěříme, že se má jít cestou zvyšování daní a zatěžování občanů a firem. Vidíme možnosti úspor na výdajové stránce a určité racionalizaci fungování státu,“ tvrdil ještě loni v prosinci premiér. Teď tvrdí, že to tak netvrdil a už vůbec to tak nemyslel.

– Reálně se tedy daně zvyšovat budou a to třeba daň z příjmu firem a části fyzických osob, daň z nemovitosti či odvodů živnostníků na sociálním pojištění.

– Ministr spravedlnosti to komentoval slovy: „Nenazval bych to, že to je lhaní. Spíš něco (Fiala) říkal, ale nemohl to udělat,“ tvrdil Blažek. Asi jako celé to vládní prohlášení, na základě kterého je lidé volili?

Zkrátka nelhali jsme, jen jsme z vás udělali úplné idioty, a vy to evidentně už začínáte vidět. Jenže teď už je to fuk, máme stoosmičku, takže s tím vy, vážení občané, nic neuděláte. Howgh.

 

Redakce

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (10 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
11 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x