3.10.2023
Kategorie: Politika

Putin ani nemusí hnout prstem

Sdílejte článek:

MARTIN KAVKA

Jsem překvapen, kolika lidem, kteří se ohání demokracií vadí výsledek voleb na Slovensku a za výsledkem vidí ruskou ruku a tvář Putina.

Upřímně, nejen na Slovensku, v Německu, Polsku, u nás….Putin ani nemusí hnout prstem. Stačí vidět co vyvádí ti “liberální” demokraté.

Když jsem viděl ty omdlévající a koktající odborníky z Progresivní strany z nichž nejlepší byl ten ekonom, který na otázku, jaký je váš cíl odpověděl, že aby bolo dobre, tak bych to hodil snad i komunistům. Sice s těžkým srdcem jak by řekl vicepremiér pro evropské záležitosti Alexandr Vondra, který s těžkým srdcem horoval za Lisabonskou smlouvu.

A jak včera řekla Jourová, ano, poprvé v životě jsem sledoval Vlhké sny Vašíka Hlodavce, kdo podepsal Lisabonskou smlouvu a souhlasil s ní, tak musí respektovat rozhodnutí EU a právní stát dle představ EU.

Jo to by tak hrálo, aby si každý mohl volit koho chce a ten kdo byl zvolen pak dělal to, proč jej voliči zvolili. Podívejte se na Petříka Blištivého. Něco slíbil a pak, ony to byly jen volební zkratky. Holt blbý národ nepochopil, že nezvyšování daní ve skutečnosti znamená jejich zvýšení. Ti blbější z nás si dodnes myslí, že nezvyšování opravdu znamená nezvyšování a prudí vládu, že nedrží svoje volební sliby.

Je třeba ukázat na takové jako Orbán, tento člověk je hnusný populista, nejenže získal ústavní většinu, ale navíc dělá to, proč byl zvolen. Zlobivý kluk. Plní volební sliby.

Petříček dostane bonbónek od tety Uršuly a podrbáno za ouškem a Viktor ani uhlí, to zvyšuje uhlíkovou stopu.

Jenomže ono nejde o politiky. EU netrestá Orbána, trestá voliče, že si zvolili Orbána. Podle EU a liberálních demokratů volili špatně, ale voliči v Maďarsku ten pocit nemají. U nás voliči zjišťují, že volili špatně, ale jsme plácání po ramenou, protože z hlediska EU volili dobře, a tak nám snad Brusel hodí navíc i kostičku, kde bude i kousek masa.

Co je EU zač se ukazuje třeba s tím slavným Green Dealem. Nejenže se ukázalo, že Timmermans v době našeho předsednictví provedl švindl, co se týče normy EURO 7 na spalovací motory, kdy, aby naše vláda během předsednictví tuto normu protlačila, slíbil, že norma EURO 7 nebude tak přísná, aby nakonec byla protlačena ve svém původním návrhu ( https://echo24.cz/…/komentar-kaiser-timmermans-a-jeho… ), ale ukázalo se, že komise EU podvedla všechny státy v. EU co se týče syntetických paliv, po zákazu spalovacích motorů po roce 2035 ( https://www.idnes.cz/…/synteticke-palivo-efuels-epaliva… )

A tohle je nejspíše jen špička ledovce. Nezapomeňme na vakcíny na Covid, kde dodnes nikdo nezná přesné znění smlouvy mezi EU a BioNTech a Pfizer.

A teď si uvědomte, že tito nikým nevolení zástupci evropských států kritizují politiky, kteří byli řádně zvoleni. Obviňují je z nedemokratických postupů, zatímco oni sami si vytvořili vlastní živnost, vytvořili si palác na jednu jedinou pravdu a kdo tvrdí něco jiného, tak je příznivec Putina. Vytvořili si skupinu dobře placených patolízalů, nejen v poradních orgánech, ale také v Europarlamentu, o kterém si lidé myslí, že tam volí své zástupce, aby hájili jejich zájmy, zájmy země, ze které je tam voliči poslali.

Běda poslanci Evropského parlamentu, který by Štrasburku (oficiální sídlo), Bruselu či Lucemburku hájil národní zájmy své země. Fašista, jasný fašista, radikál, ultrapravičák. To se takovému Zdechovskému nemůže stát. Neověřené zprávy říkají, že chlapík na vodním skutru co napadl ruské jednotky na Krymu byl on sám. Prý přitom sestřelil ruské SU-35. Dobře informované zdroje z Kyjeva pak potvrzují, že to bylo kuší.

Může se pak někdo divit, že lidé místo těchto kašparů volí někoho, kdo jim dá nějakou jistotu? Ne, kdo jim jí slíbí.

Ono je snadné kritizovat, že ta či ona strana, z pohledu liberálních demokratů radikální, získává čím dál tím více voličů. Je snadné to svést na ruskou propagandu. Proč, protože daleko těžší je zamyslet se nad tím, proč lidé už nechtějí tu úžasnou liberální demokracii, je daleko těžší si přiznat, že chyba je v tom co děláme. Neuvědomují si, že voliči jim svou volbou nastavují zrcadlo.

Možná uvědomují, ale dopadne to jak v poslední progesivitisteické Sněhurce, kde sice macecha je tisíckrát krásnější než multikulturní Sněhurka, ale protože Sněhurka je přeci z vyloučené lokality, tak to dopadne dobře. Zrcadlo odpoví správně, že Sněhurka. Co na tom, že v normálním životě by Sněhurka musela chlapům dávat peníze za to, aby si jí všimli?

Už chápete jak vznikly dotace?

 

FB

Redakce

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (15 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
61 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x