26.9.2023
Kategorie: Ze světa

Meloniová proti „německým taxíkům s migranty“

Sdílejte článek:

SM

Italská premiérka Giorgia Meloniová v dopise německému kancléři Olafovi Scholzovi vyjádřila překvapení nad rozhodnutím Berlína financovat nevládní organizace, které zachraňují nelegální migranty ve Středozemním moři a vozí je na italském území. Obsah dopisu v pondělí citovala Ansa.

Meloniová říká, že pokud jde o důležitou a obtížnou otázku poskytování pomoci na souši, je třeba si položit otázku, zda si nezaslouží být usnadněna zejména na německém než italském území.

“Kromě toho je všeobecně známo, že přítomnost lodí nevládních organizací na moři má přímý dopad na znásobení počtu nestabilních lodí vyslaných na moře, což nejenže představuje další zátěž pro Itálii, ale také zvyšuje riziko nových tragédií,” dodala Giorgia Meloniová.

Jako příklad uvedla spolupráci EU s tranzitními zeměmi na jižním pobřeží Středozemního moře.

Německé rozhodnutí v neděli kritizoval italský ministr obrany Guido Crosetto. „Berlín předstírá, že si neuvědomuje, že tím dostává zemi, která je teoreticky přítelem, do složité situace,“ řekl v rozhovoru pro La Stampa. Prioritou by podle něj měl být boj proti pašerákům lidí.

Informace z Německa, potvrzené ministerstvem zahraničí v Berlíně, se objevily těsně po další migrační vlně na italský ostrov Lampedusa, na který v první polovině září během pár dní dorazilo přibližně 10 000 lidí. lidé. V Itálii se už léta vedou spory o roli nevládních organizací, jejichž lodě berou na palubu migranty z unášených člunů. Ozývají se hlasy, že jejich přítomnost na moři dokonce vybízí pašeráky k posílání migrantů do Itálie. Lodě těchto organizací dokonce někteří politici předchozích vlád nazývali „taxíky“.

tvp.info, Ansa

Redakce

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (10 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
33 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x