15.9.2023
Kategorie: Společnost

Nepodvolili se nátlaku covidismu. Žádné nošení roušek, testování ani očkování

Sdílejte článek:

NESPOKOJENY

Nemlčíme o tom, co zažívali lidé, kteří se nepodvolili nesmyslnému nátlaku na nošení roušektestování a očkování. Mezi protagonisty dokumentu „Netečkované příběhy“ jsou lidé, kteří dostali výpověď ze zaměstnání, nebo byli šikanou na pracovišti k výpovědi dotlačeni. Dalším byla odepřena nebo omezena zdravotní péče. Mnozí se setkali s policejní buzerací nebo dokonce brutalitou kvůli nenasazenému respirátoru či proto, že chtěli navštívit kulturní akci, na níž vystupovalo jejich dítě. #nezapomeneme Řada rodičů mluví o šikaně, kterou zažívaly jejich děti, a o následcích dlouhodobého zavření škol. K některým protagonistům se obrátila zády jejich vlastní rodina, protože se nechtěli nechat naočkovat. Jiní vzpomínají na své předky, kteří byli perzekuováni a vězněni za minulého režimu, a říkají, že kdyby se podvolili nesmyslným nařízením, nemohli by se jít ani podívat za předky na hřbitov. Téměř všichni se shodují, že jim doba covidová leccos (někdy mnohé) vzala, ale také mnohé dala.

NEMLČÍME O TOM, CO SE TU DĚLO.

Je to teprve rok a půl od doby, kdy platila nařízení typu zákaz zpěvu či “bez tečky žádná hospoda nebo divadlo”. Když opadla vlna hysterie, mnozí by byli rádi, aby se rychle zapomnělo na to, co se dělo ve společnosti v letech 2020 až 2022. Aby se nemluvilo o výpovědích z práce kvůli nenasazené roušce, policejních zásazích proti zdravým lidem, kteří chtěli jen jít na koncert, o pronásledování kvůli zdravotním rozhodnutím. Ale lidé, kteří toto zažívali, žijí mezi námi. Jejich příběhy odvahy, odporu proti nesmyslným příkazům či “jen” prostého postavení se za sebe samého jsme zaznamenali a prostřednictví dokumentu je sdílíme. Sdílení skutečných lidských příběhů je důležitým krokem na cestě k uzdravení a sjednocení. Ke smíření a odpuštění.

OBYČEJNĚ NEOBYČEJNÍ HRDINOVÉ DOBY COVIDOVÉ.

Na příbězích 24 odvážných lidí, kteří se rozhodli místo strachu postavit sami za sebe a nesklonit hlavu před tím, co by bylo v rozporu s jejich vnitřním přesvědčením, ukazuje dokument NETEČKOVANÉ PŘÍBĚHY na absurdní realitu doby nedávno minulé. Svědectví těch, kdo se kvůli rozhodnutí nepodvolovat se slepě příkazům a zákazům a zažili kvůli tomu nátlak, šikanu či dokonce násilí, doplňují vyjádření právníků, psychologů, lékařů a dalších odborníků k mnohdy nezákonnému postupu státních orgánů, nátlaku vyvíjeném médii a dalším průvodním jevům doby. V kontrastu s ukázkami z obsahu šířeného médii hlavního proudu ukazují obyčejně neobyčejní hrdinové z dokumentu, že i nelehkou dobou lze projít nezlomen.

Redakce

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (9 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
34 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x