13.9.2023
Kategorie: Politika

Nová totalita

Sdílejte článek:

EVA HRINDOVÁ

Tady někdo uhodil hřebíček na hlavičku. NOVÁ TOTALITA. Proč užívání tohoto pojmu politiky tak štve? Protože za pravdu se každý zlobí.

Omezování svobody a nástup totality se neděje skokově – tak, aby si toho každý všiml. Děje se plíživě. Docela masivně se to začalo dít po roce 2015 – byly nám rušeny blogy na Idnesu, začali jsme se potýkat s masivní cenzurou na sociálních sítích. Nikoho to nijak zvlášť nezajímalo. Pamatuju si, když jsem dostala první blokaci – bylo to za vtip o inteligenci muslimů. Blokace mě šokovala, nemohla jsem adminovat komerční stránky pro své klienty, neměla jsem přístup na messenger. Zvykli jsme si, přizpůsobili jsme se.

No a když sociální sítě cenzuru omezily, protože začaly mít problémy s odlivem uživatelů, přitvrdila vláda. Ta současná vláda. Minulá vláda v době covidu žádné cenzory nezaměstnávala ani nijak jinak občanům ohledně šíření informací o covidu nevyhrožovala. I když útoky na nerouškované či kontroly na hranicích okresů moc o svobodě nebyly…

Současná vláda dost výrazně přitvrdila. Začala rušením webů a stíháním křiklounů. Odsouzením jednoho z nich na 5, 5 roku za silácké řeči ve videu, jsme se dostali až na dno jeskyně vyprojektované dvojím metrem.

Vyhazovy z práce za názory jsou realitou. Realitou je i dvojí “řeč”. Jedna na doma nebo do hospody, jedna do práce nebo do školy. Mnozí to znají, mnozí raději mlčí a snaží se nevyčnívat. Ostatně já také nikde nezveřejňuji pro koho pracuji a čím se živím. Už jsem se setkala s nechutným stalkingem, kdy různí hejtři obtěžovali mé obchodní partnery. V tiráži knih, které vydávám, neuvádím jména spolupracovníků, protože je nechci vystavovat případným nepříjemnostem. Máte pocit, že je to znakem svobodné společnosti?

Za pravdu se vládní politici zlobí a ani by mě nepřekvapilo, že by zcela v duchu svého konání hodlali řeči o nové totalitě zakázat.

 

fb

Redakce
Latest posts by Redakce (see all)

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (11 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
29 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x