31.8.2023
Kategorie: Ze světa

Otázky ukrajinského útoku na letiště Pskov

Sdílejte článek:

MARTIN KAVKA

Současný útok Ukrajiny na letiště Pskov budí více otázek než odpovědí. Drony by musely uletět více než 800 km, z toho 600 km přes Bělorusko. Ukrajina sice vlastní drony typu Raybird-3 či Bevaer, nicméně je málo pravděpodobné, že by tyto drony s dosahem tisíc km dokázaly letět přímo, aniž by si jich někdo všiml. Musely by letět nízko, manévrovat, aby se vyhnuly protivzdušné obraně, a to je jen část faktorů, které zkracují dolet.


I pokud tomu tak bylo a drony byly vystřeleny a naváděny za tmy, tak bez koordinace satelitů NATO by to nebylo možné.

Další možnost je, že drony byly vypuštěny z běloruského anebo ruského prostoru. Nicméně k rozměrům těchto dronů by byl zázrak, kdyby je tam někdo propašoval, a navíc tyto drony pro svůj start potřebují katapult.

Poslední možnost, která je nejméně zábavná je, že drony byly vypuštěny z Estonska anebo Lotyška. A jak uvádí západní analytici, tohle mohlo být provedeno i bez vědomí těchto států. Rusové už vyloučili možnost vypuštění těchto dronů z Ruska anebo Běloruska a připomínají polskou událost v Przewodówě, kde se nakonec ukázalo, že šlo o ukrajinskou raketu. Někteří si možná ještě vzpomenou, jak Černochová volala po aktivaci článku pět Nato. Nezapomenutelné je, že k tomuto vyzývali i ukrajinští politici a ukrajinská média byla plná toho, že teď už Nato musí reagovat. Západní státy, a hlavně USA se držely zpět a Biden dokonce odmítl na toto téma se Zelenským mluvit.

Asi není bez zajímavosti, že Spojené státy ohledně těchto útoků poslaly na Ukrajinu několik dotazů. Spojené státy, vice než naše ministryně obrany, si uvědomují, že dneska je hodně tenká linie, jejíž překročení by znamenalo konflikt NATO s Ruskem.

Naše média píšou, že Ukrajina přišla jen o pět tanků Leopard. Což je v rozporu, co psala před tím, ale i to psala západní média. Krátkodobá paměť je sice krátkodobá, ale to neznamená, že lidé nevědí, co média psala před týdnem, čtrnácti dny. Dokonce i ta ukrajinská, či ta na západ od nás. Těch pět je možná počet toho, co zlikvidovali sami Ukrajinci, ještě před použitím v boji. I v západním tisku, se počty zničených Leopardů odhadují na 30 procent toho co Ukrajina dostala. Zničených. Ne odtažených s možností opravy.

Před nedávnem jsem napsal, že ukrajinští vojáci dezertují a vzdávají se ruské armádě, nejen z toho důvodu, že nechtějí umírat, ale také proto, že v první linii nedostávají zásoby stravy, střeliva. V ukrajinské tisku se před týdnem objevila zpráva, že mnoho Ukrajinců dezertuje, odmítá vstoupit do armády, utíká přes hranice.

To, co bylo v ukrajinském tisku před několika dny, dnes čtu na iDnes, že ruští vojáci se vzdávají, že mají nedostatek stravy, munice, že dezertují a rekruti utíkají přes hranice anebo se skrývají. V podstatě totožné, jen místo ukrajinské se dosadilo ruské.

Chápu, že jde o propagandu, kdy je potřeba jednu stranu vylíčit jako tu nejlepší a druhou jako tu nejhorší. Propagandu ať si dělá stát, novináři by však měli být nestranní. Jinak jaký je rozdíl mezi prostitutkou, která za peníze udělá cokoliv a novinářem, který za peníze napíše cokoliv? Možná jediný, prostitutka neprodává svojí duši a přesvědčení, ale jen tělo.

Je už směšné číst, jak Ukrajina postupuje a za chvíli bude na Krymu. Do dnešního dne, bez ohledu na to , co píší naše média ukrajinský armáda nedosáhla ani první linie ruské obrany. Za to zvětšují hřbitovy a vytvářejí nové. Dnes v Kyjevě proběhla demonstrace tisíců lidí, kteří žádají informace o svých nezvěstných a padlých blízkých. Ukrajinská vláda, i když spíše Zelenský a klika kolem něj nedává žádné informace. Nekomunikuje s lidmi a počet padlých je státní tajemství. Prý z důvodu, aby nepřítel nevěděl, kde je Ukrajina oslabena a jak jsou na tom její ozbrojené síly. Nevím jak je na tom Rusko, ale na Ukrajině probíhá každý den několik set pohřbů padlých ukrajinských vojáků a Ukrajinci začínají mít pocit, že už to není jejich válka, ale válka Zelenského, Danilova, Jermaka, Šmyhala, ukrajinského Lipánka Kuleba a dalších. Jejich pocit se zesílil, když Zelenský prohlásil, že v rámci korupce vezme pravomoc soudům a předá jí SBU, ukrajinské tajné službě, kterou má pod kontrolou.

Asi největší paradox nastal, když Ukrajina odsoudila slova papeže Františka, kdy řekl ke katolické mládeži Ruska, že by měli být hrdi na své dědictví. Petra Velikého, Kateřinu Velikou. Ukrajinci a nejen Ukrajinci, ale i náš tisk reprodukoval, že papež chválil ruskou rozpínavost a útlak Ukrajinců. Takže, Petr Veliký začal modernizovat Rusko, porazil u Poltavy, dnes ukrajinské území, kde v Poltavě svrhli jeho sochu, Švédy. Rusko rozšířil o toto území a území ovládané Poláky. Kateřina Veliká se provinila tím, že na Turcích získala Krym a dnešní východní část Ukrajiny od Turku včetně pobřeží, kde dnes je jí založené město Oděsa. Kde ovšem svrhli její sochu. V Oděse navíc vadí, že tam obsluha nemluví ukrajinsky, ale rusky. Ale o tom příště.

Nicméně otázka je, proč se pořád lže? Proč naše média píší jinak, než západní tisk a proč se vše relativizuje? Dnes zahynulo šest ukrajinských pilotů, které Rusové sestřelili. Dnes zahynulo na 300 ukrajinských vojáků sežehnutých termobarickými zbraněmi, které obsluhuje osm lidí. Tohle je ten výsledek za „dobytí“ Robotyne? Které ovšem dobyto nebylo. I když podle našich médií ano. Věříme přeci všemu z Ukrajiny. A jak se náš tisk vyrovná s tím, že ukrajinské drony zničily objekt, kde žije 80 dětí? A s tím, že píše, že sestřelené trosky raket zničili obydlí a zahynuli několik lidí, včetně dětí, když na druhé straně, ukrajinští vojáci rozstřílejí auto, kde zahyne nejen řidič a jeho žena, ale také jejich děti. Kdy ukrajinský dron zlikviduje objekt, kde se nachází 80 dětí.

Ukrajinci už té války mají dost, na ruskou stranu jich odešlo kolem čtyř mil. Ukrajinci průzkumy nezveřejnuji, ale podle neoficiálních zpráv je více než padesát procent za ukončení války i za cenu ztráty východních území. Navíc včera starosta Charkova prohlásil, že nutit lidi používat ukrajinský jazyk je proti lidským právům, což vysvětluje, proč čím dál tím více obyvatel Ukrajiny, odmítá bojovat za Ukrajinu.

A na závěr. Ukrajinci z bojových oblastí odváží děti. To je rozumné. Když tohle dělali Rusové, tak se jedná o únosy, a byl na Putina vydán zatykač. Ukrajinci je odváží, Rusové unáší. Jde o úhel pohledu.

 

fb

Redakce
Latest posts by Redakce (see all)

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (12 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
30 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x