27.8.2023
Kategorie: Společnost

Omyly paní Džamily

Sdílejte článek:

MICHAL MALÝ

Rakušan by měl nechat zatknout Džamilu Stehlíkovou jako dezinformátorku, šířící nenávist proti skupině obyvatel.

Podívejte se na její post a toto jsou fakta: Video s kombajnem od 7. srpna 2019. A už vůbec ne z Ukrajiny. Video zachycuje okamžik hoření kombajnu Claas Lexion v Litvě. Video bylo zveřejněno na kanálu Marija Linavičienė, který je propojen s litevským zemědělským zpravodajským serverem Agroeta. Popis videa uvádí, že k srpnu 2019 v Litvě shořelo 23 kombajnů. #michalmalý🇨🇿

Více informací a zdroj nakonec:

A znovu, fanoušci Ukrajiny fandí Ukrajině, aniž by kontrolovali informace. Minulý týden jsme vyvrátili fejk o dívce údajně z Mykolajiva, která zpívala státní hymnu, zatímco měla sádru nohy. V té době bylo největším distributorem Velvyslanectví Gruzie na Ukrajině. Tentokrát fake “s dobrým úmyslem” o kombajnu rozšířil honorární konzul Státu Izrael v západní oblasti.

Pan honorární konzul Oleg Vyshnyakov včera sdílel video, na kterém je vidět, jak hoří kombajn na konci pole, kde se sklízí obilí. Během videa mu exploduje pneumatika, což lze zaměnit s nárazem na minu nebo výbuchem munice. V popisu videa pan Oleg přímo neuvedl, kde a kdy k události došlo, příčinu požáru.

V popisu jsou pouze náznaky, které by měly vést k myšlence, že kombajn začal hořet kvůli událostem „letos“: „Cena ukrajinského chleba…Chléb na Ukrajině se letos dává za vysokou cenu! Kolik procesů, kolik lidí, kolik životů! Važme si cizí práce a chleba!”

Samozřejmě, že tuto nápovědu všichni jednoznačně brali jako něco, že kombajn přejel ruskou minu nebo že na něj ruští okupanti úmyslně stříleli. A reakce byla patřičná: 507 tisíc zhlédnutí, 12 tisíc sdílení, více než 800 komentářů jen před původním příspěvkem. A vlna distribuce jen nabírá na síle.

Paralelně se také na Twitteru šíří toto video s podobnými popisy, že je na Ukrajině kvůli válce.

Příspěvek od Olega Vyshnyakova je falešný!

Video s kombajnem od 7. srpna 2019. A už vůbec ne z Ukrajiny. Video zachycuje okamžik hoření kombajnu Claas Lexion v Litvě. Video bylo zveřejněno na kanálu Marija Linavičienė, který je propojen s litevským zemědělským zpravodajským serverem Agroeta. Popis videa uvádí, že k srpnu 2019 v Litvě shořelo 23 kombajnů.

Zdroj: https://without-lie.info/…/feyk-pro-kombayn-shcho…/

 

fb

Redakce

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (13 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
26 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x