22.8.2023
Kategorie: Politika

Vy jste nepracoval pro režim, Vy jste byl ten režim

Sdílejte článek:

JINDŘICH RAJCHL

Petr Pavel v roce 1987:

„Velký vliv na mé pozdější názory mělo léto roku 1968. Tehdy byli u nás na návštěvě přátelé ze Sovětského svazu, právě na kontrastu mezi nimi na jedné straně a protisovětskými náladami na druhé mi otec srozumitelně k věku vysvětlil podstatu situace. Bylo to účinnější než cokoliv jiného a také trvalejší. Posměch ve škole ze strany spolužáků pro mou obhajobu našich přátel mne v názoru pouze utvrdil.“

Petr Pavel (vlastnoruční životopis)

Petr Pavel v roce 2023:

„V době událostí pražského jara mi bylo necelých sedm let. A když jsem se poprvé dozvěděl o invazi spojenců, tak to bylo v době, kdy jsem trávil prázdniny u babičky. Jediné, co jsem z toho měl, byl zmatek. Babička ráno seděla u rozhlasu a říkala, že nás přepadli Rusové. A já jsem jako malý kluk, kterému vštěpovali, že Rusové nás osvobodili, nechápal, jak nás mohli po tom, co nás osvobodili, přepadnout.”

Považoval jsem za vysoce amorální, když se tento komunistický rozvědčík vydal uctít památku Jana Palacha a Milady Horákové, ale tohle je pomyslný vrchol.

S okupací v roce 1968 byl do naší země instalován zločinný režim, jenž držel Československo v nesvobodě dalších 20 let.

Nikdy by se ale nebyl udržel při životě, kdyby nebylo bezpáteřních sluhů, kteří je z důvodu svého osobního prospěchu silou strachu a výhrůžek tvrdých postihů vůči rodinám těch, kteří se mu odvážili vzepřít, vnucovali občanům Československa.

Petr Pavel v roce 1989 neprocitl ze svého bolševického přesvědčení, jen pochopil, že z hlediska jeho budoucího kariérního postupu se mu vyplatí převléknout kabát.

A to je charakterová vada, která se prostě nedá odpracovat, pane prezidente. Vy jste nepracoval pro režim, Vy jste byl ten režim. Se vší zvrácenou morálkou, kterou s sebou nesl.

Je ostudou naší země, že jeho nejvyšším představitelem tento člověk s vysoce ohebnou páteří.

Ale ještě více mě zaráží skutečnost, jak si náš národ při své historické zkušenosti mohl tohoto flexibilního přisluhovače každého režimu, jenž je aktuálně v kurzu na Hrad zvolit.

To mi opravdu hlava nebere.

To je ta mravní bída, o které neustále hovořím.

A proti které se půjdu 16.9. postavit na Václavské náměstí.

 

FB

Redakce

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (11 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
74 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x