1.8.2023
Kategorie: Politika

Milý dárek pro ANO

Sdílejte článek:

VIDLÁK

S velkou chutí (a ještě větším zadostiučiněním) jsem sledoval, co se stalo v ODS, když Jan Zahradil vypustil malý kontrolní balónek ohledně koaliční spolupráce Modroptáků s hnutím ANO. Zahradil je ještě ze staré školy, navíc v politice bude pomalu končit, na eurokandidátku už se znovu nechystá, takže si může dovolit mluvit. Případně (a to i přijde pravděpodobnější), byl mluven, protože ta konzervativní pravicová strana Václava Klause už dávno není konzervativní ani pravicová, ale je to další libtardí peleš lotrovská a je nebezpečné říct cokoliv, co není v souladu s nejvyššími evropskými hodnotami.

Zahradil řekl, že je na čase prolomit tabu ohledně spolupráce s ANO. Politicky na tom není vůbec nic divného, všichni čteme stejné průzkumy a ať jim věříme nebo nevěříme, zřetelně z nich vyplývá, že je to právě Andrej Babiš, ke kterému odcházejí zhrzení voliči ODS. Hnutí ANO této náladě vychází bohatě vstříc a vysílá signály, že nesáhnou na transatlantickou vazbu, nesáhnou na NATO, nesáhnou na členství v EU, ale budou to dělat dobře a ne blbě jako Fiala.

Hned se samozřejmě spustil libtardí řev… ano, i v ODS už pražská kavárna dokončila pochod institucemi… S Babišem nikdy, to by byla zrada největší… jak to řekla Eva Decroix? „Říkám NE spolupráci s ANO.“ Nebo tak nějak.

Myslím, že lepší dárek Andrej nemohl dostat… Vnitrostranickou ODSáckou zabijačku podle nejlepších modroptáckých tradic. Sarajevský atentát už tu byl… a v podstatě ze stejného důvodu. Havlistické křídlo chtělo vyšoupnout konzervativce. Tehdy se ještě používala jiná slova a libtardí pochod institucemi byl v počátcích, ale jinak šlo přesně o totéž co dneska. Že tu bude vládnout řvoucí menšina za pomoci velkých médií, kdokoliv proti nim něco řekne, tak bude označen za totalitáře, nebude zapotřebí žádných demokratických procedur, ale prostě se to předá neziskovkám, které budou rozhodovat, ale nebudou mít odpovědnost.

Klaus to tehdy ustál. Ať si o něm myslíte cokoliv, on nebyl žádné ořezávátko a narozdíl od Fialy byl doopravdy inteligentní. Libtardi se pak zaměřili na Lidovce a ČSSD. U obou stran nalezli otevřenou náruč a výsledek se brzy dostavil. Levičáci a zbožné babičky pěkně volili pražskou kavárnu a přitom mysleli, že volí sociální stát a křesťanské hodnoty. Než to voličům došlo, uplynulo několik volebních období během kterých libtardi pěkně sypali neziskovkám a drželi ochrannou ruku nad Českou televizí.

Jenže se nedá čekat, že voliči budou blbí do nekonečna. Po zlikvidované ČSSD a po skoro zlikvidovaných Lidovcích teď dochází na ODS. Když se podíváte na Fialu, tak zkuste najít nějaký rozdíl oproti Sobotkovi nebo Šmardovi. Žádný není, dokonce i Fialovi poskoci se nijak neliší od Sobotkových poskoků. A stejně jako se u ČSSD ozývali různí Foldynové či Zaorálci, nebylo to nic platné. Libtardi se jim ve straně příliš dlouho množili bez povšimnutí. U Lidovců to bylo stejné – tam se teď ještě zoufale ozývá Čunek, ale nebude mu to zřejmě také nic platné. Jurečkové, Nekulové a Výborní se tam také množili příliš dlouho a nikdo s tím nic nedělal.

Mimochodem… pamatujete Zaorálka, jak ho na posledním sjezdu ČSSD (kde se de facto sami zrušili), ani nenechali pořádně mluvit?

Teď se u ODS začínají ozývat staří konzervativci typu Zahradil… A já si hodně užiju to zděšení, až zjistí, že i u Modroptáků už libtard překročili mez únosnosti… Vždycky, když se to stane, dojde k naprosto shodnému procesu. Voliči prostě odejdou a zůstanou jen ti, kteří skutečně liberálně volí. Kolik jich je? Málo… Podívejte se na TOPku, podívejte se na žalostné zbytky ČSSD i Lidovců. Navíc, ti skuteční liberálové u nás volí Piráty. To je ztělesnění pražské kavárny a Havlovy nepolitické politiky. Vždycky když vidím Bartoše, tak si vzpomenu na Unii svobody a zježí se mi chlupy na zádech.

ODS čeká analogický proces, který tu proběhl už několikrát. Libtardi by samozřejmě chtěli ještě zužitkovat žalostné zbytky značky a konzervativci už samozřejmě vědí, že je to cesta ke dnu. Modroptáci by si do znaku měli už dát ptáky dva. Jeden bude neomarxisticky rudý… koneckonců podívejte se na praktickou politiku našeho premiéra… je pravicová že to svět neviděl.

Která část v ODS vyhraje? Statistika říká, že libtardi. Jediný, kdo se jim dokázal postavit a zvítězit, byl Klaus. Ale to byla jiná situace. Dneska bych si na konzervativce nevsadil. Zbytek je nudný a snadný. Pořád víc bude vidět, že ODS je další libtardí strana, voliči jsou už prostě poučenější průzkumy jasně říkají, že zdrhají docela hodně a rádi. Je možné, že Zahradilové, Oberfalzerové, Blažkové a pár dalších prostě neudrží dekórum a z frustrace, jak jde všechno do kytek, budou mluvit, což celý proces ještě urychlí.

Když jsem minulý týden viděl tu fanatickou tvář Evy Decroix, tak jsem si poprvé dovedl představit, že Andrej Babiš u nás jako první složí jednobarevnou vládu. A kdyby náhodou neměl většinu sám, bude mu stačit pár přeběhlíků… čili pár posledních ODSáckých konzervativců, co se ještě v potu tváře dostanou na kandidátku. A kdyby náhodou ne, bude tady Okamura, pro kterého teď hnutí ANO přestalo být konkurencí. Andrej Babiš trochu pootočil kormidlem a přestal lovit ve vodách SPD, což dost zmírní napětí, které tam panuje. Navíc má Okamura šanci se rozkročit směrem k ANO a sebrat mu nějaké voliče, kteří si Babiše představovali jako českého Orbána a nepřekousnou hlasování o henté obranné dohodě.

Pokud k volbám do sněmovny dojde v řádném termínu, bude už také po volbách v USA. Kdyby tam třeba vyhrál Trump, kdopak u něj byl za minulého prezidentování na návštěvě? Ano… byl to Andrejko… Víte, jaký to bude impuls pro jeho volební kampaň? Já vím, předbíhám událostem…

Všimněte si prosím, že jsem se vůbec nezmínil o milionu propadlých hlasů alternativy. Ta v tom totiž vůbec nefiguruje. Ale jsou to jediné hlasy, které by mohly výrazněji zamíchat pořadím. Tedy…. pokud najdou svého sjednotitele. Nebo dva sjednotitele. Nebo tři. Prostě aby nepropadly. Nemohu si pomoci, ale nejvíc a nejsystematičtěji na nich pracuje Jindra Rajchl. Pokud PRO neudělá nějakou chybu, má šanci na solidní umístění. Voliči jsou…

 

Redakce

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (11 votes, average: 4,45 out of 5)
Loading...
30 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x