1.8.2023
Kategorie: Exklusivně pro PP, Společnost

Jak se vyrábějí dezinformace

Sdílejte článek:

PETR ZDOBINSKÝ

Četba dezinformačního mainstreamu je jako přes „kopírák“. Je jedno, zda čtete dezinfo web Seznam, idnes nebo ještě větší žumpu Forum 24, jejíž provozovatel již několik let nedodržuje zákon a nezveřejňuje v obchodním rejstříku účetní závěrky, ale moralizování pouze jedním směrem to jim jde.

Např. Web idnes včera komentoval vojenský převrat v Nigeru. Tvrdil, že tamní demonstranti měli na plakátech hesla, podporující pučisty. Prohlédl jsem si cca 20 fotografií a ve skutečnosti měli demonstranti většinou hesla ve francouzštině požadující zrušení vojenských základen cizáků v zemi, zejména francouzských „okupantů“ a požadovali odchod francouzských vojáků ze země. To je jako, když u nás psali o demonstracích na Václavském náměstí, ale co bylo obsahem projevů řečníků, jsme se nedozvěděli.

Dezinfoweb Seznam přišel s tématem, že u nás mizí motýli. Nějak jsem si nevšiml. Motýli jsem viděl toto léto na vlastní zahradě, na bývalé sopce Vinařická hora u Kladna, v Brdech u Padrťských rybníků, v Lužických horách. Patrně lidé ze Seznamu mají nějaké speciální trasy bez motýlů. Deník Metro ovšem v červnu poskytl informaci, že na jaře bylo motýlů málo, protože prostě bylo chladné jaro. Tak vážně nevím – viděl jsem bělásky, modrásky, babočky, otakárky i několik druhů okáčů. Tak čemu mám teď věřit.

Dezinfo televizní stanice ČT posunula laťku v dezinformování o stupeň výše. K vymývání mozků používá ČT už i předpověď počasí – i když je chladný a deštivý červenec, dozvídáme se, že tento červenec je údajně nejteplejší v historii. Už neví, jak by lidi strašili. Nevím v kolika zemích třeba měří přesně teplotu stejně dlouho jako v pražském Klementinu či ještě déle ? Odkud ČT tyto bláboly bere ? Co sucho v roce 1947 u nás ? Co zelené Grónsko v minulosti ?

Dezinfoweb idnes nás zahltí informací, že vysychá říčka Blšanka. Není náhodou Žatecko v trvalém srážkovém stínu ? Nepěstuje se právě tam kvůli suchým podmínkám chmel ?

Deník Metro ze stejné stáje jako idnes nás minulý týden obohatil sdělením, že toto léto je horko až k nesnesení, ale venku bylo ten den 22 stupňů. Údajně nás spasí mlžítka, jak tvrdila aktivistka placená pražským magistrátem, v tom samém článku. Tak nevím.

K čelným představitelům české dezinfo scény patří kromě Cempera, pornoherce Jandy a sémantického Vrábela i Úřad vlády ČR. V menších městech, kde existují plakátovací plochy, vláda ČR na plakátech lže, když tvrdí, že nebudeme platit výpalné za odmítnuté multikulturní obohacovače. Prý máme dost Ukrajinců. Co, ale nastane potom, až se Ukrajinci vrátí domů zvelebovat svou zbídačenou zemi, kterou USA a EU od roku 2014 ekonomicky ničí ? O tom dezinfoplakáty vlády ČR mlčí.

Redakce

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (12 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
22 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x