24.7.2023
Kategorie: Společnost

Zloděj křičí, chyťte zloděje, aneb jak skončil boj s tzv. dezinformacemi v Česku

Sdílejte článek:

PETR ŠTĚPÁNEK

Portál Borovan si posvítil na tzv. boj Fialovy vlády s dezinformacemi. Ukázalo se, že mnozí z tzv. „bojovníků s dezinformacemi“ mají problémy se zákonem, nebo dokonce sami šíří dezinformace. Boj s dezinformacemi se totiž stal výnosným byznysem, kde se točily desítky a možná i stovky milionů korun, část z těchto „bojovníků“ by měla vysvětlit, kam tyto peníze zmizely.

.
Tak například vystudovaný tělocvikář Bohumil „Bob“ Kartous mluvčí seskupení Českých Elfů byl loni v září odvolán z čela Pražského inovačního institutu, který byl považován za výnosnou trafiku pro agilního „Elfa“. Podle informací E15 zakázky institutu šetří protimafiánská policie. Příčinou má být netransparentní fungování a dodržování zákonů o zadávání veřejných zakázek.

Web Manipulátoři. cz zase opakovaně šířil dezinformace, například v kauze Kyle Rittenhouse, nebo v článcích o aktivitách právníka Jakuba Kříže.

Co se týče českého ministra vnitra Víta Rakušana a předsedy hnutí STAN, hnutí je namočeno do korupční kauzy Dozimetr. Rakušan také nedávno šířil zavádějící informace o migračním paktu EU.

S pověstí Františka Vrabela jakož specialistu na dezinformace to také není tak jednoznačné, protože jeho odbornost není prokazatelná, to však médiím nevadilo a vesele ho označovala za „odborníka na dezinformace“.

Politická neziskovka Evropské hodnoty, která byla z velké části financována ze zahraničí, před několika týdny uvedla, že kvůli nedostatku financí bude muset propustit dvě třetiny zaměstnanců, což samozřejmě „omezí“ tzv. „boj proti dezinformacím.“ Nemluvě o tom, že v minulosti neziskovka čelila kritice kvůli pochybným metodám při analýze a kvůli „ideologickému“ pohledu.

Co se týče vládního zmocněnce pro dezinformace Michala Klímu, ten letos v únoru skonči spolu s celou funkcí. Portál Borovan píše, že se spekulovalo o tom, že hlavní „cenzor“ byl příliš radikální i na vládu Petra Fialy. Úřad pod jeho vedením prý směřoval k zavedení opravdové cenzury v Česku.

 

borovan.cz a neČT24

Redakce

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (11 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
37 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x