15.7.2023
Kategorie: Společnost

Populismus není sprosté slovo

Sdílejte článek:

EVA HRINDOVÁ

Posledních pár let se nás snaží mainstream přesvědčit, že populismus je sprosté slovo. Vznikla tak nálepka, kterou se označují nepopulární politici. Každý, kdo kritizuje progresivní politiku, je populista. Což často znamená v překladu extremista a špatný, špatný politik. Kdo chce dělat politiku, která je příznivá pro lidi, je tedy populista a basta! Nepřijde vám to absurdní?

Jak jsme se mohli dostat do situace, kdy práce pro lidi a v jejich zájmu je něco špatného? Králem populistů je samozřejmě Viktor Orbán, který respektuje zájmy svých občanů a koná v jejich zájmu. Za to je odměňován volebními vítězstvími. Proč by politika, která se snaží zabezpečit prosperitu a bezpečnost vlastních obyvatel měla být špatná?

Progresivisté se snaží občany přesvědčit, že znakem dobrého občana je trpět a snášet těžké podmínky. Správný občan má být chudý a neprotestovat proti zhoršujícím se podmínkám. Správný občan má všechny politiky, kteří chtějí zastavit chudnutí odmítnout, a pokud to neudělá, musí přijmout nálepku dezoláta a extremisty. Chtít žít důstojně a v bezpečí je nepřístojné. Bezpečí a prosperita je zastaralý koncept, který musí každý “slušný” občan odmítnout. Tak nám to vysvětlují veřejnoprávní média a ti správní novináři a politici.

Chtít mír a odmítat zabíjení lidí je také těžký populismus. A tak k chudobě ještě přidejme ohrožení válkou a pak teprve máme ten správný pokrok. Multikulturní nefunkční společnost, která je plná zloby a násilí a vede k chudnutí celých zemí, je vzorem každého odmítače populismu. Města, která jsou čistá a bezpečná a plná laskavých a spokojených lidí, jsou prakticky předstupněm fašistického mordoru.

Ale je to přesně naopak. Populismus je žádoucí a politici, kteří mají v prvé řadě na mysli dobro svých voličů (protože jinak je pak nebudou volit), jsou ti správní politici. Chtít mír, klid a bezpečí v prosperující zemi, je NORMÁLNÍ. Fakt, že se část občanů podařilo přesvědčit o opaku, svědčí jen o jejich hlouposti. Jen hlupák si nechá namluvit, že je správné žít v chudobě a v ohrožení. Nemůžeme se tomu divit, i v jiných ohledech propaganda cílí na slabomyslné jedince, kteří si nechají namluvit ledacos. Například že je lepší zbavit se hotovosti, že je lepší neučit se matematiku, že je lepší buzerovat malé místní firmy a velkým nadnárodním kolosům podkuřovat, že je lepší podrývat dětskou psychiku genderovými nesmysly, že je lepší jíst léky než žít zdravě, a tak dál, a tak dál…

Převrácení významu slova populismus je jen další z řady změněných významů slov. Nemusíte nic složitě studovat, co propaguje mainstream stačí otočit naopak a hned víte, jak se věci mají. Je až s podivem, že mainstream ještě vůbec někdo sleduje. Není divu, že se čím dál víc lidé odklání k různým podcastům, blogům, youtube kanálům a alternativním webům. Propagandy už mají lidi plné zuby a to je dobře. Tak snad se ještě dočkáme, že v Evropě postupně zvítězí orbánovský populismus a hodnoty jako klid a mír zase získají svůj kladný význam.

 

blogosvet.cz

Redakce
Latest posts by Redakce (see all)

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (11 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
22 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x