13.7.2023
Kategorie: Ze světa

Neotravuj!

Sdílejte článek:

VIDLÁK

Běžně nedávám obrázky, ale tentokrát jsem prostě nemohl odolat. Málokdy něco tak přesně vystihuje situaci, jako tento snímek z probíhajícího summitu NATO. Zelenský jako kůl v plotě. Mouřenín udělal svojí práci, mouřenín může jít. Žádné ovace, žádná napjatá pozornost, žádné dojaté vítání.

I všichni ostatní vypadají, jako by se jim ulevilo, že je to konečně venku. Ukrajina prostě do NATO vstoupí možná někdy, díky že jste bojovali proti Rusku, díky že jste jim tím bojem vyplundrovali rozpočet, takže si po dalších dvacet let zase nepostaví válečnou flotilu a neovládnou ani moře ani oceány… a teď si to tam nějak vyřiďte a nezapomeňte začít splácet. USA nikdy nedávají. Vždycky půjčují. Ukrajina a USA nikdy nebyli ani nebudou spojenci. Jen se našel další hejl… ten nejlepší. Málokterý národ toho za Američany obětoval tolik jako Ukrajina.

Zelenský vypadá, že mu to právě došlo…

A nedošlo to jen jemu. Zdá se, že si toho všimlo celé ukrajinské vedení. Doteď byli za hvězdy a mysleli si, že oni určují vývoj. Mysleli si, že bojují za Berlín, Washington, Varšavu i Brusel, ale přitom bojují jen za Prahu… Ale jen u Péti. U generála z Hradu už to tak jisté není. Ne nadarmo byl Petr Pavel ve strukturách NATO – prostě věděl o pár dní dřív než celá vláda, že výsledkem summitu bude velké NIC.

Kdy se to stalo v Afghanistánu? Kdy tamní slouhové USA zjistili, že jsou už jen na obtíž? Ukrajinské vedení teď může udělat jediné – začít hrabat pod sebe a zabezpečit se na stará kolena. Což tam umějí nejlíp na světě. Takže bych očekával, že slavná ofenzíva půjde ještě hůř než doposud, ale zároveň bude ještě bezohlednější k vlastním vojákům.

Britský ministr Ben Walace už Zelenského zpražil, že nejsou Amazon. Že pěkně budou v předklonu děkovat. Němci píší, že slavný opravárenský závod na Leopardy v Polsku nebude, že odstupují od dohody. Švýcaři píší, že Zelenský vykazuje čím dál autoritářštější rysy. Prý ani ty rakety dlouhého doletu zatím Ukrajina nedostane…

Takže abych to shrnul… Ukrajina začne ve velkém používat kazetovou munici, Rusové začnou na Ukrajině ve velkém používat kazetovou munici, výcvik pilotů stíhaček ještě ani nezačal… jasně, nějaké zbraně jim ještě dáme, když jsou ochotní tak pěkně umírat, aby Rusové museli nalévat miliardy peněz do války místo do rozvoje.

Ne, ještě to není konec války. Zdaleka ne. Ale rozhodně bylo Ukrajině vykázáno její místo. Žádné čelo pokroku. Takové ty kecy, že pokrok začal na Ukrajině a Ukrajinci mají všechno nejlepší. Konec požadavků, které Západ prostě MUSÍ splnit. To skončilo. Držte huby a bojujte. My si pak rozmyslíme, co za to dostanete. Jestli vůbec něco.

Samozřejmě to takhle nezaznělo. Diplomat se pozná podle toho, že pošle Zelenského do prdele tak, aby se na ten výlet vlastně těšil, takže zaznělo velké množství krasořečení, Zelenskému ukázali řadu smluv a vysvětlili mu, že je to jinak, než si doteď myslel a všichni se na něj hezky usmívali a dávali mu různá lízátka, aby trochu zmírnili to zklamání.

Ale přesně s tím, co jsem napsal, teď za Zelenským přijdou Rusové. Něco mi říká, že na tento úkol se právě připravuje Prigožin. Ukrajinské a ruské tajné služby mají otevřenou celou řadu kanálů a někde v neutrálních zemích se scházejí přes prostředníky: „Podívej Voloďo… bojovali jste statečně, ale nevyhrajete a dobře to víte. Prohrajete a budete sto let splácet to, co jste prostříleli na Donbase. Navíc ještě budete muset dát Polákům západní Ukrajinu.Neblbněte a pojďte s námi. Dáme vám levný plyn, postavíme pomníky vašim padlým, vzdáme čest vašim gerojům a pomůžeme vám postavit se na nohy. Bojujte nám po boku a nebudete muset splatit ani dolar ani euro. Tady drahý přítel Sitting Ping má spoustu zbytečných juanů, prodali jste půdu Black Rocku, tož prodejte podruhé. Jsme přece Slovani a bratři, no ni?“

Rus neříká Ukrajincům, že je vyvraždí… kdepak. Má pro ně připravenou velkorysost vítěze. Nebude to hned. Ještě hodně ukrajinských mužů vykrvácí v minových polích… Mám z toho navíc pocit, že ti „hrdinové od Azovstalu“ nebyli propuštěni Putinovi na truc. Pamatujete Naděždu Savčenkovou? To byl od Putina majstrštyk. Co když je propustili, aby sehráli úlohu Emanuela Moravce? Oni totiž zažili na vlastní kůži, jak umí být Rus houževnatý, když mu o něco jde. Vůbec by mě nepřekvapilo, kdyby teď takový hrdina Prokopenko začal nahlas mluvit o tom, že celá ta válka byla blbě a mělo se to dělat úplně jinak. Putinova superschopnost spočívá v tom, že umí se soupeřem vyjebat…

Každopádně teď to nabere cestu z kopce. Preferovaná Ukrajina už není preferovaná. Už je to její boj a nikoliv Evropy. Už je možné se bavit o něčem jiném a spřádat jiné pikle a jiné intriky. A Zelenský… ty už neotravuj…

 

Redakce
Latest posts by Redakce (see all)

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (14 votes, average: 4,64 out of 5)
Loading...
91 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x