10.7.2023
Kategorie: Exklusivně pro PP, Ze světa

Jak může ta válka dopadnout, když k tomu chybí málem všecko

Sdílejte článek:

JANE KAUFMAN

Martin Armstrong je sice ekonom-amatér, ale vypracoval se na významného finančního a politického poradce, jehož přednášek se zúčastňují tisíce lidí z celého světa. Mnozí se dostaví osobně, jiní sledují průběh přes internet. Statisíce investorů odebírá jeho denní informační zpravodaj, aby lépe rozuměli finančním trhům. Jeho předpovědi jsou realistické a skoro vždycky se uskuteční. To mu umožňuje počítačový systém, který sám vyvinul, zvaný Sokrates. Prý je to ideální nástroj na zhodnocení jakékoliv situace, protože není zaujatý a nepodléhá citům.

Armstrong říká o válce na Ukrajině, že teď, před americkými volbami v r. 2024, budou muset Spojené státy brzy přestat s financováním konfliktu. Snad nějaké 4 měsíce ještě mohou na válku vydávat peníze a to je vše. To je poslední možnost pro Kyjev podniknout cokoliv, aby došlo ke změně situace. Proto zkoušejí za každou cenu vyprovokovat 3. světovou válku.

Washington je hlavní dodavatel zbraní a financí pro ukrajinský konflikt. Evropané je nemohou v žádném případě nahradit.

Podle Armstronga, Zelenský je válečný zločinec a stejně tak jsou váleční zločinci ti, kteří válku vyprovokovali a udržují ji. Když byl na návštěvě u papeže, to všecko bylo jen divadelní představení. Na papežovu radu aby s Ruskem vyjednával a válku ukončil, řekl: „Člověk nemůže vyjednávat s Putinem. On ví jen jak zabíjet,“ čímž vyjádřil svoji nenávist k Rusku.

Tento člověk nemá absolutně zájem o Ukrajince, kteří opustili zemi ve strachu před válkou. Nemá nejmenší zájem o ty, kteří kvůli němu ve válce umírají. Jeho návštěva několika evropských zemí dokázala, že jeho jediný zájem je získat více zbraní, ale ne docílit mír. Jeho manželka, Jelena, dokonce cestovala až do Jižní Koreje, aby tam od vlády vyprosila protiletecký obranný systém.

A Zelenský chce Ukrajinu ještě víc zničit, protože pak dostane řádný úplatek od firmy BlackRock, se kterou uzavřel smlouvu na znovuvybudování země. To se ale nikdy nestane, říká Sokrates a Armstrong sám varuje investory aby neinvestovali do BlackRock, protože jejich ruce jsou plné krve. Pilát si aspoň zkoušel umýt ruce, když odsoudil Ježíše Krista; BlackRock, nebo Zelenský, ne.

Ukrajina nebyla nikdy samostatnou zemí. Vždycky byla součástí někoho, ať to bylo Polsko, Maďarsko, nebo Rusko. Proto se přidali k Hitlerovi, protože jim slíbil samostatnost.

Kdyby dodržovali podmínky Smlouvy z Minsku, k žádné válce by nedošlo. Jenže jak řekla německá kancléřka Merkelová, to všecko byla jen taktika, jak získat čas, aby mohla Ukrajina postavit armádu a začít 3. světovou válku. To je důkaz, který jasně ukazuje na to, že Západ je ten agresor, který bezhlavě plní šílené příkazy neokonů.

Zelenský se chlubí, že se Ukrajina stane investičním rájem, vybudovaným na hrobech svých občanů a nechává celé kusy země skupovat západními investory a firmami. Ukrajinci si stěžují, že to není správné, ale přesto zemi prodávají, nemají na vybranou, jinak by museli zemřít hladem. A zatím Zelenský si cpe do kapes miliony ze Západu.

Donbas vždycky patřil Rusku a vždycky tam byli Rusové, ne Ukrajinci. Takže Ukrajinci bojují za území, které nebylo nikdy jejich. Přesto zkoušejí Donbas zabrat a zkonfiskovat vše, co se tam nachází. Ruské občany by o všecko okradli, možná by je vyvraždili. Ukrajinci nenávidí Rusy stejně jako nenávidí každou jinou národnostní skupinu. Všichni na Západě už zapomněli, jak zkoušeli masakrovat etnické Rusy v Oděse v r. 2014, jen co se změnil režim. To byl už tehdy neo-nacistický útok. To samotné dokázalo, že Ukrajinci nechtějí tyto lidi podrobit, ale chtějí je vyhubit. Bylo to poprvé v historii, co byl uskutečněn organizovaný masakr civilistů a dokonce byl i filmován a přesto – nikdo je netrestal, nikdo se nestaral.

A pak to všecko, co sami napáchají, svádějí na Rusy. I masakr v Buči sváděli na Rusy a přitom starosta města sám řekl, že město bylo ukrajinskými vojsky „osvobozeno“ a ani slovo o mrtvolách v ulicích. Druhý den poté, bylo plné město mrtvol. Kamera je ukazovala, ale ta těla na sobě neměla ani kapku krve. A když se kamera oddálila, jiná kamera zachytila, jak se „mrtvola“ zvedla ze země a odešla pryč. Ti jediní skutečně mrtví tam byli etničtí Rusové, které Ukrajinci promptně povraždili.

V současné době obešel Zelenský každý parlament ve světě s prosbou o další peníze. V Itálii jim vykládal, že Rusové chytají děti a mučí je. Tento člověk řekne cokoliv, jen aby dostal peníze. A Západ už vyrobil mapu, kde si Rusko rozporcovali a rozdělili mezi sebou.

Proto Ukrajina musí válku prohrát, aby zachránila svět před strašným osudem.

Vybájený protiútok

O ukrajinském protiútoku se tolik mluvilo a psalo a pořád nikde nic, že to bylo až trapné. A nakonec se přece Ukrajinci odhodlali a vytáhli do boje. Jenže hned na samém začátku bylo zjevné, že i přes NATO výcvik a vojenské vybavení, nemají ukrajinská vojska na to, aby prorazila ruskou obranu. Jejich postup nebyl valně žádný a fotografie zničených Leopard tanků a Bradley bojových vozidel začaly zaplňovat společenské stránky.

Západ se jaksi po svém opravdu staral, aby měli Ukrajinci všecko, co potřebují. Ale jak se vyjádřila bývalá pentagonská analystka v penzi, podplukovnice Karen Kwiatkowski, Ukrajinci nejsou pod tlakem bojové situace schopni zvládnout obsluhu tak široké škály nejrůznějších systémů, z nichž žádný není tomu druhém v ničem podobný.

Řekla, že to všecko je vina Spojených států a NATO, kteří si myslí, že zneužijí ukrajinský patriotismus k tomu, aby se dostali na Rusko. A také chtějí při tom zabrat ukrajinskou půdu a zdroje, nebo cokoliv z toho, co po válce zbyde. Vidí to jako mohutný snuff film*, který zdáli sledují, aby se pobavili. Snad proto se tak starají, aby válka brzy neskončila. Přišli by tím nejen o výdělek, ale ještě o zábavu.

Bývalý vyšší úředník CIA, Phillip Giraldi si všiml, že některá západní media dokonce zkouší předstírat, že ukrajinské jednotky válku vyhrávají. A na druhé straně je už příliš mnoho lidí ve Spojených státech, v Británii a v Německu, kteří jsou nespokojeni s tím, že válka stále pokračuje a že jejich vlády tento totálně zkoruptovaný ukrajinský režim podporují.

Ve Washingtonu jsou dokonce obavy, že ukrajinští generálové mají v úmyslu sesadit Zelenského a začít s Ruskem vyjednávat o mír.

Velice pomalý protiútok

Scott Ritter, bývalý rozvědčík amerického námořnictva a inspektor zbraní OSN říká, že ukrajinský protiútok je dokonalá katastrofa. Ukrajinci již ztratili obrovské množství vojáků a to jak na frontě, tak i v zázemí. Zde nepřipadá v úvahu, že by vyhráli. Stále ještě se jim nepodařilo proniknout první linií ruské obrany a to by měli před sebou ještě druhou a třetí řadu. Něčeho takového nejsou schopni.

Co dělá celou záležitost zločinnou je skutečnost, že každý vojenský profesionál to na první pohled vidí. Obzvláště ti, co mají na náramenících čtyři hvězdičky, to dobře vidí, protože je to víc než zjevné. Při útoku je první povinnost útočícího vojska potlačení všeho, co nepřítel má, což je dělostřelectvo, elektronické vybavení, protileteckou obranu. Ukrajinci nepotlačili vůbec nic. Prostě se nahnali na bojiště, což je doslova sebevražda.

Zelenský se snaží zavděčit svým šéfům v NATO a tak vytváří iluzi, že ukrajinská vojska jsou velice schopná, protože na velké schůzi NATO, ke které dojde 11. července, bude celá situace na Ukrajině projednávána. Ale NATO by muselo napřed obelstít sebe a pak všecky své členské státy, aby mohli uvěřit, že další peníze, které nastrkají do Ukrajiny, jim přinesou nějaké výsledky.

Když se Ukrajina ukáže 11. července na této schůzi a všecko co budou moci hlásit jsou hromady mrtvých a raněných, zničená vojenská výbava, vojsko, které se při každé příležitosti vzdává Rusům, zatím co ruská vojska se nejen úspěšně brání, ale ještě postupují a zabírají další a další území, jak daleko se s něčím takovým dostanou? Pak budou muset přiznat, že válku prohráli. A prohráli ji nejen oni, ale i NATO a celý spolčený Západ.

Ukrajici si myslí, že když dostanou F-16 stíhačky z Ameriky, že jim to umožní vyhrát. Ale ty F-16 mají již prošlé datum, budou potřebovat opravy a lidé, kteří s nimi budou létat to nebudou znát, protože nemají dostatečný trénink a zkušenosti a ani dostatečné zbraně.

Americký čtyř-hvězdičkový generál Ben Hodges navrhuje, aby Amerika dala Ukrajincům rakety s dalekým dostřelem. Pak prý budou schopni zasáhnout strategická místa na Krymu a Rusové pak Krym opustí.

Ritter říká, že Hodges neví o čem mluví a už vůbec si nedovede představit následky něčeho takového. Raději by měl mlčet a přemýšlet.

Ruský Ministr obrany, Sergěj Šojgu na Hodgesova slova zareagoval tím, že řekl, že jestliže bude Krym zasažen britskými Storm Shadow raketami, nebo americkými HIMARSy, nebo čímkoliv jiným, pak Rusové zničí ukrajinské vládnoucí centrum. Řekl to jasně a zřetelně: jestliže bude Krym zasažen, pak Zelenský a celá jeho vláda zemřou.

Amerika a NATO se neustále snaží pod nějakou záminkou do války zamíchat. Ale ve skutečnosti na to nemají ani personál a už vůbec ne zbraně. Všecko co měli, poslali na Ukrajinu a bude dlouho trvat, než to budou schopni nahradit. Nemají zbraně, nemají do nich náboje, nemají pohonné látky pro letadla. Jak by asi chtěli vést válku?

Generál Cavoli, velitel amerických vojsk v Evropě přiznal, že „ten rozsah a intensita toho, co se na Ukrajině děje, převyšuje všecky naše představy.“ To znamená, že něco takového nečekali. Nebyli na to připraveni. Neví jak s tím zacházet.

Zbraně prostě nejsou

Nejen Západ nemá dostatečné zbraně; Ukrajina na tom není o moc líp. Mnohé ‚dary‘ ve formě vojenské výzbroje, které dostali ze Západu přišly již rozbité. Potřebovaly buď opravu, anebo rozebrání na součástky na spravení zbraní jiných. Západ si libuje, jak Ukrajinu dobře vyzbrojili a zatím 30% všeho, co ukrajinská armáda má, je neustále na opravě.

Na příklad, 33 amerických M109 howitzerů, které jim poslala Itálie, to byly všecko staré kusy. Ukrajinci žádali, aby je opravili k použití. Opravy stály 19,8 milionů dolarů a celá třetina z nich přesto po doručení nefungovala. Opravářská firma obviňovala Ukrajince, že neví jak se zbraněmi zacházet, protože podle nich, tyto byly v naprostém pořádku, když je posílali.

Jiná zakázka, ze 29 Humvees (vozidla pro dopravu vojska, cena každého z nich asi 100 000 dolarů) byly funkční pouze tři. Zbývající měly zničené převodovky, tekly jim kapaliny, rozbitá světla, utržené kliky u dveří, nefunkční baterie a další poruchy.

A zatím bitva stále pokračuje a není s čím bojovat.

Svět se naprosto zbláznil.

_________________

* Tak zvané „snuff filmy“ jsou většinou pornografického typu, kdy je oběť na kameře napřed drsným způsobem pohlavně zneužita, často i mučena a poté zavražděna. Často se jedná o dětské oběti.

 

Redakce

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (9 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
19 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x