6.7.2023
Kategorie: Ze světa

Sbírka pro policistu z Nanterre už vybrala přes milion euro

Sdílejte článek:

TOMÁŠ MĚŠŤAN

Tož, Francouzi vybírají peníze pro policistu, kterého teď média, a liberální demokraté označují za vraha…co na tom, že ten mladý Alžířan měl 15 záznamů na Policii a že je prokázáno, že opakovaně policistům dlouhodobě vyhrožoval…policista, který dělal svoji práci je dnes za to dehonestován…nicméně se ukazuje na čí straně jsou sympatie Francouzů, kteří už pro policistu vybrali přes milion €uro…

Dary pro policistu z Nanterre překonaly milionovou hranici. Francouzský ministr spravedlnosti Éric Dupond-Moretti reaguje se skřípěním zubů. Levicový poslanec zuří.

Do debaty se zapojilo několik francouzských politiků o darech pro policistu Floriana M. Akce neslouží ke zklidnění situace, řekl televizní stanici France Inter ministr spravedlnosti Éric Dupond-Moretti.

Důvodem je výzva k darům od ekonoma Jeana Messihy, poradce pravicového politika Érica Zemmoura, šéfa strany Znovudobytí, kde je místopředsedkyní Marion Maréchal (Le Pen). V jeho apelu stojí, že policista potřebuje podporu. “Dělal jen svou práci a nyní platí vysokou cenu.”

Více peněz pro policistu Floriana M. než pro výtržníka Naëla M.

Florian M. na konci června při policejním zásahu zastřelil mladíka alžírského původu a smrtelně ho zasáhl. Zabitý Naël M. se chtěl vyhnout dopravní kontrole a sešlápl plynový pedál, ačkoli ho ozbrojení policisté požádali, aby zastavil. Jeden z policistů poté vystřelil.

Od té doby Francie bojuje s vážnými nepokoji mládeže z řad migrantů. Florian M. dostává výhrůžky smrtí a potřebuje policejní ochranu. Výzva k dárcovství má být ve prospěch jemu a jeho rodině. Mezitím se na něj s více než milionem €uro sešlo podstatně více peněz než pro matku zesnulého chlapce.

Volání po darech rozzuřilo levicové poslance

Ministr rozvoje měst Olivier Klein považuje akci za kampaň „extrémní pravice“. Něco takového neudělali bez postranního úmyslu, stěžoval si.

Pobouřen byl zejména poslanec radikálně levicové strany „La France insoumise“ David Guiraud. “Poselství tedy zní: zabijte Araby a budete milionáři,” napsal na Twitter.

Zabíjet rodilé Francouze, znásilňovat je a okrádat zjevně těmto politikům nevadí, ani to, že hoří Francouzská města…

 

fb

Redakce

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (10 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
31 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x